Wainer zakončil svatební cestu halfIronmanem

3.05.2007 -
Jan Wainer vstoupil nedávno do svazku manželského a za svatební cestu si vybral francouzský ostrov Korsika. Při té příležitosti zakončil pobyt poloviční Ironmanem a na extra náročných tratích skončil šestý.
Závod se uskutečnil v nádherném městečku Calvi na severozápadě ostrova. Na startu se sešla konkurence 150 převážně francouzských triatlonistů a mezi nimi i český reprezentant Jan Wainer.

„Startovalo se z nádherné pláže hned vedle malého přístavu pro jachty, kde bylo depo i cíl. Plavaly se dva okruhy a protože cca 80m od břehu bylo stále po kolena vody, velká část plavání se dala odběhat,“ popisuje Wainer.

Z vody vylézal na skvělém druhém místě s nepatrnou ztrátou na pozdějšího vítěze a s menším náskokem za skupinkou pronásledovatelů. Měl ideální přehled o svých soupeřích. Ovšem vzhledem k náročnosti kola a běhu nehrála úvodní disciplína takřka žádnou roli a podle Honzových slov byla jen lehkou předehrou.

„Tak těžkou cyklistiku jsem snad ještě nejel. Prvních 10km bylo mírně zvlněných, ovšem pak následoval těžký kopec do téměř 500m.n.m., krkolomný sjezd k moři, tam otočka a opět nahoru. Nahoře byla opět otočka, dolů a druhou stranou opět v kopcích podél moře zpět do Calvi. Před Calvi byl ovšem 20km dlouhý úsek po tak rozbité silnici, že jsem byl rád, že jsem přijel já i kolo vcelku. Připomínalo to cyklistický závod Paris-Roubaix,“ komentuje náročnou porci 85 km.

Do depa přijížděl na 4.pozici. „Vzhledem k tomu, že jsem závěr z bezpečnostních důvodů jel na půl plynu a trochu si odpočinul, tak jsem věřil, že se mi podaří propracovat na stupně vítězů. Běželo se po stejné silnici, po které se do Calvi přijíždělo - 11km na otočku a zpět.“

Kilometrové táhlé kopce se střídaly ze seběhy a ani metr nebyl po rovině. „To mi docela vyhovovalo a přestože jsem se trochu zdržel na záchodě, na otočce jsem byl již kousek za třetím mužem.“

Potom Honzu začaly trápit při jednom sběhu křeče do břicha a musel zvolnit. „Krize mě už nepustila, a tak jsem ve volném tempu docupital do cíle, před kterým mě ještě dva soupeři předběhli. Takže se mi závod příliš nepovedl, ale na druhou stranu jsme tento start bral vyloženě tréninkově a bylo to skvělé zakončení velmi příjemné svatební cesty. Ale byla to síla. Na tak náročný závod se musí člověk zvlášť připravit,“ uznal.

Halfiroman Corsica - Calvi 1,9 - 85 - 22

1. Renaud Cadiere 4:18:41
2. Laurent Dodet 4:21:59
3. Ronauld Lepers 4:31:10
4. Alex Reiter 4:35:39
5. Forlani Simone 4:35:52
6. Jan Wainer 4:36:06
7. Hassan Doudouch 4:36:22
8. Christophe Santini 4:39:42


Po plavání figuroval Jan Wainer na druhém místě...


v depu...

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Wainer s Krňávkem dřeli na Mallorce do úmoru

Galerie

   

Přečteno 525x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně