Wainer zakončil svatební cestu halfIronmanem

3.05.2007 -
Jan Wainer vstoupil nedávno do svazku manželského a za svatební cestu si vybral francouzský ostrov Korsika. Při té příležitosti zakončil pobyt poloviční Ironmanem a na extra náročných tratích skončil šestý.
Závod se uskutečnil v nádherném městečku Calvi na severozápadě ostrova. Na startu se sešla konkurence 150 převážně francouzských triatlonistů a mezi nimi i český reprezentant Jan Wainer.

„Startovalo se z nádherné pláže hned vedle malého přístavu pro jachty, kde bylo depo i cíl. Plavaly se dva okruhy a protože cca 80m od břehu bylo stále po kolena vody, velká část plavání se dala odběhat,“ popisuje Wainer.

Z vody vylézal na skvělém druhém místě s nepatrnou ztrátou na pozdějšího vítěze a s menším náskokem za skupinkou pronásledovatelů. Měl ideální přehled o svých soupeřích. Ovšem vzhledem k náročnosti kola a běhu nehrála úvodní disciplína takřka žádnou roli a podle Honzových slov byla jen lehkou předehrou.

„Tak těžkou cyklistiku jsem snad ještě nejel. Prvních 10km bylo mírně zvlněných, ovšem pak následoval těžký kopec do téměř 500m.n.m., krkolomný sjezd k moři, tam otočka a opět nahoru. Nahoře byla opět otočka, dolů a druhou stranou opět v kopcích podél moře zpět do Calvi. Před Calvi byl ovšem 20km dlouhý úsek po tak rozbité silnici, že jsem byl rád, že jsem přijel já i kolo vcelku. Připomínalo to cyklistický závod Paris-Roubaix,“ komentuje náročnou porci 85 km.

Do depa přijížděl na 4.pozici. „Vzhledem k tomu, že jsem závěr z bezpečnostních důvodů jel na půl plynu a trochu si odpočinul, tak jsem věřil, že se mi podaří propracovat na stupně vítězů. Běželo se po stejné silnici, po které se do Calvi přijíždělo - 11km na otočku a zpět.“

Kilometrové táhlé kopce se střídaly ze seběhy a ani metr nebyl po rovině. „To mi docela vyhovovalo a přestože jsem se trochu zdržel na záchodě, na otočce jsem byl již kousek za třetím mužem.“

Potom Honzu začaly trápit při jednom sběhu křeče do břicha a musel zvolnit. „Krize mě už nepustila, a tak jsem ve volném tempu docupital do cíle, před kterým mě ještě dva soupeři předběhli. Takže se mi závod příliš nepovedl, ale na druhou stranu jsme tento start bral vyloženě tréninkově a bylo to skvělé zakončení velmi příjemné svatební cesty. Ale byla to síla. Na tak náročný závod se musí člověk zvlášť připravit,“ uznal.

Halfiroman Corsica - Calvi 1,9 - 85 - 22

1. Renaud Cadiere 4:18:41
2. Laurent Dodet 4:21:59
3. Ronauld Lepers 4:31:10
4. Alex Reiter 4:35:39
5. Forlani Simone 4:35:52
6. Jan Wainer 4:36:06
7. Hassan Doudouch 4:36:22
8. Christophe Santini 4:39:42


Po plavání figuroval Jan Wainer na druhém místě...


v depu...

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Wainer s Krňávkem dřeli na Mallorce do úmoru

Galerie

   

Přečteno 527x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza