Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu

26.09.2023 -
Hradec Králové, město s bohatou historií a kulturou, se připravuje na další historický milník. Víkend 16.-18. srpna 2024 se město promění v epicentrum triatlonu, když poprvé hostí prestižní závod ze seriálu IRONMAN 70.3.

Hradec Králové, město s bohatou historií a kulturou, se připravuje na další historický milník. Víkend 16.-18. srpna 2024 se město promění v epicentrum triatlonu, když poprvé hostí prestižní závod ze seriálu IRONMAN 70.3.

Tuto vzrušující novinku představil Roman Šinkovský na tiskové konferenci, známý organizátor sportovních událostí v České republice, včetně OCR závodů Gladiator Race a Hradeckého (půl)maratonu. „V Hradci Králové bude hlavní závod 18. srpna na poloviční distanci 70.3. Kromě toho se mohou závodníci těšit na olympijskou distanci, štafety, dětské závody a noční běh,“ sdělil Šinkovský.

Závod se uskuteční v srdci Hradce Králové. Plavání proběhne na řece Labi, cyklistická část povede malebnou krajinou Třebechovic a běžecká část se odehraje přímo v městském centru.

Profesionální závodníci se mohou těšit na prize money ve výši 15.000 USD, a pro závodníky věkových kategorií jsou připraveny sloty pro Mistrovství světa v poloviční distanci pro rok 2025.

Česká republika je zkušeným pořadatelem světových triatlonových událostí. Karlovy Vary pravidelně hostí Světový pohár v olympijském triatlonu a Praha byla místem pro seriál Challenge, rovněž na poloviční distanci.


Oslovili jsme několik českých předních závodníků jak komentují tuto skvělou novinku:

Pavel Wohl: Je to velká výzva pro organizátory. IRONMAN by měl být značkou kvality a určitého standardu světového formátu. Jsem zvědavý, jak český přístup k podpoře sportu standardu takto velké akce vyhoví. Těším se na závod jako takoví a pokud vše vyjde, nechtěl bych na startu chybět.

Simona Křivánková: Jsem ráda, že se podařilo dostat velkou triatlonovou akci do ČR. Umíme pořádat pěkné závody, tak proč zde nemít velký triatlonový event. Je to příležitost pro závodníky ochutnat atmosféru velké akce kousek od domu. Mrzelo mě, že skončila Challenge Prague.

Lukáš Kočař: Já jsem za to moc rád, série IRONMAN je zárukou super závodního zážitku a konečně budeme mít možnost si pod jejím logem zazávodit na českém území. Navíc na úplně nové, uzavřené trati! to je myslím skvělá motivace.

Barbora Besperát: To, že IRONMAN zamíří příští sezonu konečně i k nám do Cech je skvělá zprava, na kterou jsme troufám si říct, všichni závodnici čekali. Vzhledem k tomu, ze na startu by se melo ukázat i PRO pole, věřím, ze to bude i divácky atraktivní závod.

Hodnocení:
Přečteno 2584x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.