Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami

11.03.2024 -
V úvodním díle nového triatlonového seriálu T100, který se konal na slunném Miami, donimovali Magnus Ditlev a India Lee, kteří ovládli mužskou a ženskou kategorii. Tento závod, který je součástí inovativního seriálu Professional Triathletes Organisation (PTO), představil nový formát, který slibuje sezónu plnou napětí a sportovních výkonů na světové úrovni.

Triatlonový seriál PTO se každoročně vyvíjí, přičemž některé projekty, jako byl Collins Cup, jsou již minulostí, zatímco jiné, jako je T100, by mohly mít slibnou budoucnost. Letos PTO představila nový formát závodu T100, který zahrnuje celkem 8 závodů (Miami, Singapur, Kalifornie, Londýn, Ibiza, Las Vegas, Dubaj a Grand Finále). Do závodů se může zapojit 20 mužů a 20 žen podle předem stanoveného rankingu, přičemž 4 závodníci získají divokou kartu. Velkým lákadlem jsou vysoké finanční odměny, kde vítěz jednotlivého závodu získá 25 000 USD a vítěz celého seriálu pak 210 000 USD, což platí pro obě kategorie. T100 má formát původního PTO seriálu, tedy závody na tratích o délce 2 kilometry plavání, 80 kilometrů na kole a 18 km běhu. Závody budou pravidelně využívat technologii Race Ranger pro kontrolu dodržování draft zóny o délce 20 metrů.

První díl seriálu v Miami se konal tento víkend na známém motoristickém ovále. Mužský závod nabídl velmi zajímavé souboje, mezi hlavní hvězdy patřili Alistair Brownlee a současný mistr světa v Ironmanu Sam Laidlow. Závod odstartoval 2km plaveckým úsekem, kde se na čelo dostal Rico Bogen, aktuální mistr světa na poloviční ironmanové trati. Těsně za ním se drželi Sam Laidlow a Alistair Brownlee, kteří od samého začátku nastavili rychlé tempo.

Na kole se situace začala měnit, když Francouz Mathis Margirier předvedl úžasný výkon a rychle se propracoval do čela, čímž zahájil dramatický souboj. Brownlee se držel Margiriera, a společně si vybudovali náskok. Avšak dynamika závodu se změnila, když se k nim připojili Magnus Ditlev a Sam Laidlow, kteří dokázali zmenšit jejich náskok a připojit se k boji o první místo.

V běžecké části závodu Ditlev ukázal nejrychlejší nohy. Přestože vystartoval až za Brownleem, dánský závodník prokázal svou sílu a odolnost vůči vedru, postupně se dostal do čela a udržel si vedení až do cíle. Sam Long se z osmé pozice po kole probojoval na druhé místo, zatímco Margirier zakončil závod na třetím místě. Brownlee finišoval jako 4.


Ženský závod byl od počátku napínavý. Lucy Charles-Barclay, která se ujala vedení v plavání. Lucy Buckingham, další silná Britka, se držela těsně za ní, přestože před závodem bojovala s nemocí. Jakmile závodnice vystoupily z vody, Charles-Barclay a Buckingham se snažily udržet svůj náskok. Avšak India Lee, která se postupně propracovávala vpřed, začala zmenšovat jejich náskok a ukázala se jako hlavní pronásledovatelka.

V druhé polovině cyklistické části se Lee dostala do čela a začala budovat svůj náskok. Drama se odehrálo i v běžecké části, kde Lee dokázala udržet své tempo a stala se první vítězkou ženského závodu T100, čímž si zajistila maximální počet bodů. Charles-Barclay skončila na druhém místě a Holly Lawrence, která se také výborně držela, doplnila britské trio na stupních vítězů.

Příští díl T100 bude hodit Singapore 13-14. dubna.

Hodnocení:
Přečteno 844x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka