Jan Frodeno ohromil v Milwaukee vítězstvím na PTO US Open

5.08.2023 -
Jan Frodeno připsal do svého vítězného seznamu další cenný triumf, tentokrát na prestižním PTO US Open v Milwaukee. Ve skvělém závodě nechal za sebou takové triatlonové hvězdy jako Blummenfelt, Long, Funk a mnoho dalších. Již nejsou žádné pochyby o tom, kdo je v tomto sportu považován za GOAT (Nejlepšího ze všech dob). Frodeno ukázal, že je ve vrcholné formě před blížícím se mistrovstvím světa v Nice, kde plánuje uzavřít svou neuvěřitelnou triatlonovou kariéru.

Jan Frodeno čelil během minulé sezóny značným zdravotním problémům, a tak bylo nejisté, zda se ještě dokáže vrátit na světovou úroveň. Jeho první závod letošní sezóny byl na PTO na Ibize, kde předvedl impozantní výkon, který mu vynesl 4. místo. I přes tento úspěch začali někteří diskutovat o tom, že Frodeno již nemá na to porazit současnou světovou špičku. Na evropském šampionátu, hostovaném letos v rámci IRONMAN Hamburg, se Frodeno dostal do čela, ale nakonec skončil opět na 4. místě. Následně zvítězil na IRONMAN 70.3 v Andoře.

Krátce po těchto událostech Frodeno oznámil, že tato sezóna bude jeho poslední, a že ho ještě čekají dva závody: PTO US Open a IRONMAN WCH Nice.PTO Milwaukee bylo hostitelem US Open, kde se sešlo prestižní startovní pole. Favoritem závodu a mužem s číslem jedna byl současný olympijský vítěz Nor Kristian Blummenfelt, který měl před včerejším závodem poměr 1:0 s Frodenem. Američan Long a Lionel Sanders také nezakrývali své vysoké ambice. Plaveckou část ovládl Aaron Royle, tradičně následovaný Kanutem. Frodeno, který měl drobný technický problém při výběhu z prvního depa, uzavřel první skupinu na 8. místě. Frodeno, kterému je letos 41 let, si zapomněl sundat plaveckou kombinézu, ale problém byl vyřešen bez penalizace.

Dlouho vedl závod s drobným náskokem Blummenfelt, než ho dojela skupina pronásledovatelů vedená Francouzem Margiriem a právě Frodenem. Toto trio se oddělilo od ostatních závodníků a přišli do druhého depa osamoceni. Frodeno se ujal vedení v mezičase první míle. Margiriem klesal v pořadí, ale z pozadí se nebezpečně blížil Američan Jason West. Jeho tempo bylo o třídu vyšší než tempo soupeřů, ale dostihne Frodena? Blummenfelt se držel s mírným odstupem na druhém místě, ale byl dostižen Američanem těsně před závěrem závodu. 

To už se Frodeno blížil svému triumfu a v 41 letech ukazuje, kdo je tu opravdový král. Sprint o druhé místo vyhrál Američan West, a třetí místo nakonec obsadil Blummenfelt. Frodeno si připsal cennou výhru a jackpot ve výši 100 000 USD. West zaběhl běžeckou část v čase 56 minut a připsal si na svůj účet 50 000 USD.

Hodnocení:
Přečteno 876x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland