Ospalý 5 .místem z Edmontonu ukázal, že stále je extratřída!

10.07.2006 -
V kanadském Edmontonu pokračoval seriál závodu SP. V mužské kategorii se na startu sešla skvělá konkurence a čeští reprezentanti Filip Ospalý a Martin Krňávek dali svými výkony o sobě patřičně vědět. Filip Ospalý skončil 5. , Martin Krňávek 10.
ZÁVOD ŠAMPIÓNŮ. Tak by se dal nazvat SP v Edmontonu. Na startu nechyběl čerstvý mistr Evropy Fred Belaubre, olympijský vítěz z Atén Hamish Carter,  Mistr světa v K23 Američan Shoemaker anebo první muž v loňském  bodování SP Hunter Kemper. ČR měla na startu dva ostřílené matadory Filipa Ospalého a Martina Krňávka

Před startem mužů hrálo vše do karet Ospalému. Z oblohy se na závodníky spustil déšť a  právě o Filipovi je známo, že právě toto počasí mu nejvíce sedí. Po 750 m plavání se jako první vynořil Japonec Tayama. Naši závodnici si v plaveckém balíku vedli skvěle a do druhého kola skákal Krňávek na 5.místě a Ospalý na 10. Plaveckou část však nejrychleji zvládal Američna Kemper (17:38) za ním s minimální ztrátou vylézali Belaubre a Tayama. S nepatrným odstupem na mistra Evropy se z vody vynořili čeští závodníci. Ospalý i Krňávek zvládli 1500m shodně za 17:44

Ihned od začátku cyklistiky se utvořil 16-ti členný balík, kde nechyběli naši dva reprezentanti. Na sedmém kilometru měl náskok 20 sekund na druhou početnější grupu. Náskok se ale snižoval a před polovinou cyklistiky se první dvě skupiny sjeli. Zhruba na 30 km se o únik pokusili Kanaďan Edwards a překvapivě i Belaubre, který podobný kousek předvedl i vloni v Salfordu. Do depa však dorazil osamocený Edwards s náskokem 52 sekund. Belaubre do druhého transitu dojel společně s balíkem.

Depo zvládl bravurně Krňávek a na závěrečných 10 km vybíhal ze sedmé pozice. Ospalý ztratil v depu 6 sekund na Krňávka a vybíhal až z 22. místa. Náskok vedoucího Edwardse byl bleskurychle smazán a na 2 km si z našeho pohledu vykrystalizovala slibná 11-ti členná skupinka ,kde nechyběli Ospalý a ani Krňávek.  Tempo udávala především trojice závodníků Kemper, Carter, Shoemaker  

Na metě 5km zbyli na čele pouze dva triatleti Kemper a  Carter. Za nimi 5-ti členná skupinka ztrácela 9 sekund s oběma českými matadory. Mladý Američan Shoemaker však tuto skupinku roztrhal a zhruba na  6 kilometru zrychlil. S mírnou ztrátou se za ním pohyboval Ospalý. Krňávek začal nepatrně ztrácet. 2 km před cílem bylo pořadí následující 1.Carter, 2.Shoemaker + 0:07; 3.Kemper + 0:08;  4.Ospalý + 0:19; 5.Belaubre + 0:25; 9.Krňávek + 0:41.

V cíli se z vítězství radoval olympijský vítěz Novozélanďan Hamish Carter. Ospalý nakonec podlehl Belaubremu, který se neuvěřitelně dokázal propracovat vpřed a své tempo dokázal v závěru skvěle vystupňovat. Martin Krňávek skončil na 10.místě.

Pro Filipa Ospalého je tento výsledek jistě zadostiučinění. Po dvou defektech v JARu a na ME ukázal, že dokáže držet krok s těmi nejlepšími. Jeho výkon mohl být ještě lepší, kdyby se po návratu z ME nepotýkal s virózou. Martiň Krňávek je letos ve skvělé fazóně. Na ME mu těsně unikla medaile, minulý týdne vyhrál EP v Kitzbuhelu a v Edmontonu ztratil kontakt s těmi nejlepšími až v závěru.

muži:
1.Hamish Carter (NZL)1:47:33
2.Jarrod Shoemaker (USA) 1:47:37
3. Kemper Hunter (USA) 1:47:39
4. Frederic Belaubre (FRA) 1:47:47
5. Filip Ospalý (CZE) 1:47:52
10. Martin Krňávek (CZE) 1:48:26
kompletní výsledky zde

V závodě žen neměla ČR zastoupení.  Vyhrála Australanka Emma Snowsill. Podobně jako v JARu se pokoušela o sólo únik na kole, avšak v polovině cyklistické části byla dojeta. O svém vítězství rozhodla nejlepším běžeckým výkonem.

ženy:
1.Emma Snowsill (AUS) 1:56:49
2.Emma Moffatt (AUS) 1:57:38
3.Samantha Wariner (NZL) 1:57:50
kompletní výsledky zde


úplně vpravo je ke startu nachystán Martin Krńávek...


plavání zvládl nejrychleji Hunter Kemper(USA), pronásledován čerstvým mistrem Evropy
Fredericem Belaubrem(FRA) , Japonec Tayamou a Filipem Ospalým (oranžová čepička)


příjezd do depa.... Martin Krňávek měl štěstí, že ho rozhodčí nezahlídl při rozepínání přilby
dříve, něž odloží kolo. Vpravo se žlutou přilbou Filip Ospalý


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Závod v Salfordu odjede Ospalý absolutně bez tréninku
Přečteno 416x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?