Závod v Salfordu odjede Ospalý absolutně bez tréninku

12.07.2006 -
Filip Ospalý v Edmontonu ukázala, že je zpět se skvělou formou. Nyní se stále nachází za Atlantikem, neboť se v sobotu postaví na start nejlépe dotovaného triatlonu na světě Life Times Fitness triathlon. Po něm se chystá s manželkou na dovolenou k moři a loňské 2. místo v Salfordu bude obhajovat absolutně bez předchozího tréninku...
BATTLE OF THE SEXES neboli souboj pohlaví, tak je pořadateli nazýván Life Times Fitness triathlon. Ty nejlepší si dohromady odnesou neuvěřitelných 500 000 USD. Muži startují s časovým handicapem za ženami a cyklistická část se jezdí bezhákovým způsobem. Loňský závod vyhrál Craig Alexander za 1:50:00. Nejlepší žena byla na čtvrtém místě Australanka Emma Snowsill. Letošní pohled do startovní listiny je opět odzbrojující. S Filipem se utkají Hamisch Carter, Ivan Raňa, Tim Don, Simon Whitfield, Bevan Docherty a další... více zde


Jak dlouho tě doprovázela viróza po ME? Stihl jsi před startem v Edmontonu dostatek kvalitních tréninků?
Kvůli onemocněni jsem měl po ME 5 dnů pauzu. Pak  jsem do svého odletu ve středu 5.7. střihl tři kvalitní  tréninky (od každé disciplíny jeden) a pár regeneračních.

Závod v Edmontonu skvěle ukázal, že soupeři s tebou musí na MS počítat…. Určitě budeš souhlasit, že k medaili z MS musíš na běhu podat 110% výkon, a proto nás napadá otázka zda ještě cítíš rychlostní rezervy na běhu?
Pokud chce někdo uspět na MS, musí při závodě podat  své maximum. Úspěch na vrcholné akci se však  skládá z mnoha malých dílků, které do sebe musí v  den D a hodinu H zapadnout jako do mozaiky. Vím, že mám rezervy a to ve všech třech disciplinách.  Někde větší (kolo), někde menší (běh), ale spolu s  trenéry pracujeme na tom, aby byly co nejmenší.

Jak se vyrovnáváš se změnou času?
Na západ se cestuje mnohem lépe než na východ. Tentokrát to proběhlo bez problému. Do Edmontonu jsme přiletěl ve středu krátce před půlnocí po  23 hodinové cestě z našeho domu. Za hodinu jsem již ležel v městě St. Albert nedaleko Edmontonu, kde jsme měl u manželů Proulx domluvený homestay. Ve čtvrtek v 8 hodin ráno jsem vstal, nasnídal a začal  úplně normální tréninkový den. Třetí den, který je vzhledem k přesunu nejkritičtější, byla sobota, čili předzávodní volnejší den. Proběhla v pohodě.

O víkendu tě čeká start na nejlépe dotovaném triatlonu na světě… po kolikáté se toho závodu zúčastníš? Vzpomeneš si na svůj ne moc povedený poslední start?
V Minneapolisu závodím podruhé. Poprvé to bylo v  roce 2003 a na některé okamžiky (samozřejmě ty pozitivní, protože tu se mnou tehdy byla Olča) jsem si při včerejším tréninku vzpomněl jako by to bylo včera...

Co vše ti pořadatelé hradí? a s jakou taktikou nastupuješ k závodu?
Pořadatelé hradí všem závodníkům 3 noci v oficiálním hotelu v Dowtownu a zajistí transfer mezi hotelem a race centrem ve čtvrtek, patek a sobotu. Umožní i vstup  do bazénu v Dowtownu. Ostatní si hradí závodník – startovné, ubytování navíc, jídlo, transfer z letiště na hotel.
A má taktika do závodu? Dobře zaplavat, na kole udržet "kontakt" s hlavní skupinou a do běhu dat zbytek

Po Life Time Fitness Triathlon tě čeká dovolená u moře a poté závod v anglickém Salfordu. Jak dlouho před tímto závodem začneš znovu trénovat? Neobáváš se, že např. ztratíš rychlost…
Všechno je někdy poprvé. Takže já poprvé pojedu Salford bez předchozího tréninku. Z dovolené přiletím ve čtvrtek a do Salfordu letíme v pátek. Ale neobávám  se, že by má forma měla rapidně spadnout. Jen budu na závod víc odpočatý a nažhavený:-)


Novou Meridu Sculturu nechal odpočívat doma a vsadil na starší model, kvůli snadnější výměně řidítek


Triatlonista roku 2005


SP v Pekingu 2005...

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Ospalý 5 .místem z Edmontonu ukázal, že stále je extratřída!
Ospalý skončil 4. na nejlépe dotovaném triatlonu světa!
Přemek Švarc se pokusí v Salfordu vybojovat první body

Galerie

 

Přečteno 380x

Komentáře

Salford Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka