Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru

23.10.2023 -
Triatlonistka Tereza Zimovjanová vybojovala svou první medaili ze Světového poháru. V jihokorejském Tchjongjongu obsadila v sobotu fantastické třetí místo, čímže překonala své dosavadní maximum. "Nemůžu tomu uvěřit, protože tu bylo docela nadupané startovní pole," smála se v cíli. Zlato získala Američanka Gwen Jorgensen.

Zimovjanová se dostala v úplném závěru sezony do fantastické formy! Minulý týden obsadila v závodě Světového poháru v čínském Čcheng-tu 5. místo, čímž dosáhla na svůj nejlepší výsledek v kariéře. A nyní ho ještě překonala. 

„Tenhle rok byl šílený kvůli všem těm zraněním a nemocem, co jsem prodělala. Teď mám ale strašnou, strašnou, strašnou radost! Ani tomu nemůžu uvěřit! Loni jsem tu byla třicátá, tak jsem z toho výsledku umazala nulu,“ vzkázala bezprostředně po závodu na distancích sprint triatlonu. „Ze tří závodů, co teď v Asii jedu, byl tohle jediný sprint, který mi sedí víc než olympijská trať. Tak jsem ráda, že se mi to podařilo využít.“Na start přitom nešla v ideálním rozpoložení. „Byla jsem skoro celou noc vzhůru, podařilo se mi usnout přibližně na tři hodiny. Navíc jsem dostala menstruaci. A ještě byla opravdu velká zima, přibližně deset stupňů, takže se plavalo v neoprenu,“ popsala. 

Po 750 metrech plavání šla z vody na 24. pozici, když na nejrychlejší závodnice ztratila 26 sekund. „Na kole jsme pak hodně pracovaly, abychom sjely první skupinu, což se nám naštěstí podařilo už na konci prvního ze tří okruhů, takže super,“ řekla k 20km cyklistice. 

Stejně jako v Číně i tentokrát Zimovjanové skvěle vyšlo druhé depo, po kterém šla do 5km běhu ve vedení. „V depu jsem kvůli té zimě ani necítila prsty u nohou, nešly mi nazout boty, ale stejně jsme vybíhaly první s Yuko Takahashi. Moc jsem nechápala, že jsem stále vepředu a pořád jsem si říkala, že nás někdo musí předběhnout. Přibližně kilák před cílem nás v kopečku předběhla Gwen Jorgensen. A Yuko se pak podařilo zrychlit,“ řekla Zimovjanová.


 

Zvítězila Gwen Jorgensenová. Zlatá olympijská medailistka z Ria a letošní vítězka Světového poháru v Karlových Varech triumfovala v čase 58:16. Druhá Japonka Takahashiová byla o čtyři vteřiny pomalejší, Zimovjanová zaostala za zlatem o sedm sekund. 

Příští týden čeká českou závodnici ještě poslední závod z její asijské tour. O další úspěch bude bojovat na Světovém poháru v japonském Mijazaki. 


Výsledky

Světový pohár, Tchongjong (Jižní Korea), 21. října 2023 

Ženy: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 58:16, 2. Yuko Takahashiová (Jap.) 58:20, 3. Tereza Zimovjanová 58:23

 

Kompletní výsledky najdete zde.

Hodnocení:
Přečteno 594x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!