Vyladění dle Vabrouška? Gaučing, gaučing, gaučing

20.06.2006 -
Petr Vabroušek si dopřává zaslouženého odpočinku na tureckých plážích. V sobotu však bude stát nažhaven na startu závodu v Otrokovicích a bude usilovat o titul Mistra ČR v dlouhém triatlonu. „Dřív nebo později můj skalp určitě někdo získá, tak proč to nezkusit v Otrokovicích?“ vyzývá své soupeře Petr Vabroušek.
Jak jsi si užil či ještě užíváš rodinou dovolenou v Turecku? Předpokládám, že pobyt byl odpočinkový, ale i přesto kolik jsi toho stihl odtrénovat?
Užíváme si tady skvěle. Počasí nám vyšlo. More má 26°C, vzduch 30-36°C...
Vzhledem k termínu dovolené se samozřejmě snažím trochu udržovat v provozu, ale k systematickému tréninku to má daleko.
Jednu kratší fázi (plavání nebo běh) dávám před snídaní (vstal jsem jen dvakrát) nebo před obědem (většinou 40 min plavání v moři). Obden pak chodím před večeří na 1 až 2 hodiny na kolo nebo běhat. Vaří tady dobře, takže nějaký ten váhový přírůstek asi bude...

Nemohu se zabránit dojmu, že letos tě doprovází životní forma. Cítíš na svém výkonu v závodě změny v tréninku? Začínají už přinášet ovoce?
Řekl bych, ze forma se letos s každým závodem zlepšovala a vyvrcholilo to v Japonsku. Určitě se projevuje cela řada změn v tréninku (ty zařazuji každoročně ve všech disciplinách - tělo potřebuje reagovat na nové podněty). Taky se mi podařilo dobře naplánovat můj oblíbený systém: dlouhý triatlon - týden volno - 2 až 3 týdny trénink - týden vyladění - dlouhý triatlon. Leden - Chile, únor Malajsie, březen JAR, duben Arizona, květen Japonsko, červen Vídeň a Otrokovice,...

 O tvém vítězství v Otrokovicích při tvé současné formě je zbytečné polemizovat, a proto by mě zajímal tvůj tip. Kdo a v jakém pořadí se umístí závodníci za tebou? nebo se peci jenom  obáváš, že někdo z českých závodníků může získat skalp Petra Vabrouška?
Určitě bych to neviděl takto jednoznačně. K účasti na svém domácím závodě jsem se po letech štafet rozhodl, abych podpořil pořadatele a jako příjemnou možnost potrénovat v domácích podmínkách. Určitě na Otrokovice nebudu ladit, tak jako na závody světové série Ironman (to bych teď asi neležel na pláži v Turecku. Tím ale neříkám, ze když to půjde dobře, nepokusím se i tak zaútočit na titul. Při posledním MR na IM tratích v Doksech mi to takto vyšlo. Fakt je, že Otrokovice jsou MR a současně jedinou nominací na ME, přivedl na start skvělou domácí konkurenci a šanci zvítězit má celá řada lidí (Lukáš Vrobel, Davıi Vydra, Jarda Brynda, Tomáš Petr, Honza Vodehnal, Tomáš Bednář, Jarda Hýzl...). Je to dlouhá závod a stát se může cokoli... Dřív nebo později můj skalp určitě někdo získá, tak proč to nezkusit v Otrokovicích?
 
Co by jsi  vzkázal všem, kteří ladí a připravují se na závod do Otrokovic?
Gaučıng, gaučıng, gaučıng... a v pátek se lehce rozpohybovat po 10-15ti minutách ve všech disciplínách. Při závodě si dobře rozložte síly a útočte vždy až v poslední třetině každé části. Hlavně si to užijte, bude to krásny den!

Jaké jsou tvé další starty po MČR v dlouhém triatlonu?
V červenci asi tréninkově půlku v Maďarsku, bezhákový olympijský v New Yorku, Ironman Lake Placıd, v srpnu pak MSR v Nitre a ME v Holandsku. Září zatím neřeším, v říjnu Havaj a v listopadu MS v Austrálii. Více průběžně na www.petervabrousek.com


po vítězném závodu ve Vídni...


foto archív: Petr na vás nemrká, neboť při Sadské vloni měl zadostiučinění se včelou


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Moraviaman tento víkend
Na rozžhaveném asfaltu v Otrokovicích kraloval Vabroušek

Galerie

   

Přečteno 560x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek