L.Vrobel: „V den D jsem byl zcela mimo“

17.10.2005 -
Dočista peklem si prošel Lukáš Vrobel při svém premiérovém startu na Havaji. V úvodní plavecké disciplíně se 4x pozvracel a v běhu ho sevřeli do pout nehorázné křeče. S velkou otevřeností přiznává, že start na Havaji nezvládl. Ale i přesto si zaslouží obdiv, že nevzdal. Přes všechny patálie při závodě je čas 9:48:40 skvělý výkon.

Lukáši jak si spokojen se svým umístěním??? 271.místo možná si očekával trochu  lepší pozici???

Jednoznačně to byl propadák a utrpení, víc to asi nemá cenu komentovat.

 

Co přesně se dělo na trati??? Jak se vyvíjel závod očima Lukáše Vrobela???

Začíná se projevovat rehabilitační cvičení docenta Koláře a tak jsem měl po úvodní mele skvělý pocit i pozici po prvních cca 15 minutách závodu. Pak se mi  začala motat hlava, díky čemuž jsem se do konce plavecké části zvládnul čtyřikrát pozvracet a třikrát mě surfaři vraceli na trať poté co jsem vůbec nevěděl kde jsem. S takto rozhozeným trávením jsem nezvládal doplňovat potřebné látky, trpěl jsem na křeče a bylo jen otázkou času kdy nebudu mít z čeho brát. Po vytrpěné cyklistice jsem relativně snadno držel první půlmaratón za 1:26. Předběhl jsem Tomáše Petra a sbíhal jsem i Petra Vabrouška. Pak ale přišlo to co jsem čekal. Bez minerálu a energie jsem měl svaly stažené v křeči a na 30km začal pochod, který jsem přerušoval max. 50m dlouhými běžeckými vložkami než mně zastavili stále silnější křeče. V

jakém stavu bylo mé tělo může dokumentovat to že jsem nebyl schopen běžet ani v cílové

rovince před tisícovkami diváků. Zkrátka byla to opravdu drsná zkušenost a  největší utrpení kterým jsem kdy v životě prošel. Dívám se na to  velmi kriticky, protože mít tělo v pohodě včetně trávení je součástí připravenosti na závod a to jsem jednoznačně nezvládl.

 

Z dřívějších rozhovorů si prohlásil, že máš respekt z havajské vlhkosti. Jak si snášel při závodě tamní klimatické podmínky???

Klimatické podmínky včetně vedra, které bylo v den závodu výrazně největší za celou dobu pobytu jsem snášel bez problémů. Dehydratace v cíli závodu byla menší než mívám z Ironmanů v Evropě.

 

Vyvodil jsi už nějaké příčiny tvého umístění??? Po té zapeklité sezóně plné zdravotních potíží to bylo tvoje maximum???

Velmi těžko vyhodnocovat premiéru když není s čím srovnávat. Při svých premiérách tady nedokončili mistři světa  jako Mc Cormac, Simon Lesing a nebo i Petr Vabroušek. Budu muset vše rozebrat, konzultovat a snad z toho vyleze nějaké poučení pro příště, ale zatím si

nejsem vědom ničeho zásadního, prostě v den D jsem byl zcela mimo. Rozhodně jsem zde

nepředvedl své maximum při letošních podmínkách šlo jet na hraně devíti hodin,

ještě jednou musím řičí že jsem to nezvládl.

 

Jaký máš pocit z absolutní Ironmanské špičky jsou asi pořádný kus napřed???

Jsou úplně někde jinde. Vzhledem k tomu že jsem se tady strašně trápil tak svůj výkon nemohu vůbec brát jako podklad pro poměřováni. Je ale třeba řičí, že zejména v cyklistické části jsou o dvě třídy jinde zejména Němci. Plavání věřím, že vrátím na trochu konkurenceschopnou úroveň a v běhu si opravdu věřím ( mezi dvěmi kontakty s pozdějším vítězem závodu jsem dokonce ztrácel o cca čtvrť milé méně )

 

Za rok by jsi znovu rád stanul na startu v Koně??? Jaké svou tvé nejbližší plány???

Dnes nemůžu říci jestli se sem vrátím. Příští rok v říjnu budu dělat státnice na UK. Navíc je to finančně velmi náročné a dívat se více do budoucna je spekulace. Přeci jenom triatlon mě neživí ( spíše naopak ) a už mám nějaké roky. Nejbližší plány - odpočinek, operace s vytažením kovové dlahy a šroubu z levé klíční kosti. Potom kvalitní příprava na příští sezónu, kde se pokusím napravit svou reputaci.

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Na Floridě našel Vrobel ideální podmínky
Vrobel má mimořádnou motivaci. Čeká ho souboj s Vabrouškem
Přečteno 131x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland