Martin Pejsar stojí u zrodu nového karlovarského závodu!

10.05.2006 -
Jistě mnohé v zimních měsících překvapila zpráva, že jedním z organizátorů nově tvořícího se závodu v Karlových Varech bude reprezentant Martin Pejsar. Spolu se členy, nedávno vzniklého týmu City triathlon K.Vary, nebudou pokračovat v tradici Carlsbad triathlonu, ale naopak chtějí představit úplně nový projekt. Více se dozvíte s v rozhovoru s Martinem Pejsarem.

 

Jak se zrodila myšlenka uspořádat místo pana Plecitého závod v Karlových Varech? S kým závod pořádáš?
Vše proběhlo strašně narychlo - po zrušení závodu v K.Varech se mě mnoho lidí ptalo proč byl závod zrušen, že je to velká škoda, co na to říkám... Po konzultaci s primátorem města K.Vary Mgr. Zdeňkem Roubínkem jsme dospěli k závěru, že by bylo dobré triatlonovou tradici v našem městě zachovat. Dlouho jsem zvažoval, zda budeme schopni velký triatlonový závod zorganizovat. Je to velmi velký risk, ale plně věřím, že se vše povede a alespoň částečně tak pomůžeme českému triatlonu. Martin Plecitý odvedl v Karlových Varech velký kus práce, za který mu patří velký dík.  V žádném případě nebudeme pokračovat v tradici Carlsbad triathlonu, neboť k tomu nemáme ani oprávnění, ale představíme úplně nový projekt s názvem CITY TRIATHLON KARLOVY VARY.
Závod budu pořádat společně se členy CITY TRIATHLONU K.V. s reklamní agenturou M PRODUCTION s r.o., která pořádá např. velmi známou sportovní akci KANOE MATTONI. Svou roli samozřejmě sehraje i magistrát města K.Vary, Policie ČR, pomocníci z AC Startu a všichni dobrovolníci.

Co by jsi nám prozradil o nově vzniklém  týmu CITY TRIATHLON KARLOVY VARY? Kolik máte členů? Budeš mít na sezonu srovnatelné podmínky jako v letech minulých?
CITY TRIATHLON KARLOVY VARY je nově vzniklá nezisková organizace. V současné době má pouze 8členů. Žádný člen není profesionálním závodníkem, ale spíše "všestranným hobíkem". Já, Tomáš Báča, Jarda Pejsar, Jan Kovalovský jsou zakladatelé a zároveň čestnými členy, nikoliv však závodníky reprezentující oddíl na závodech v triatlonu. Všichni jsme členy jiných triatlonových oddílů, ale budeme pomáhat při všech akcích, u kterých bude spolupořadatelem právě tento oddíl.
Je to mladičký klub, který možná v budoucnu bude patřit k jednomu z našich nejlepších J.

 Jistě mnohé bude zajímat jestli náročné karlovarské tratě budou zachovány? Už znáte jejich definitivní podobu?
Konečnou podobu tratí ještě neznám – v současné době mohu jen prozradit, že plavecká část bude  jako při Carlsbad triatlonu na Rolavě, jen se změnami (místo tří výběhů budou pouze dva). Centrum závodu se přesune z Divadelního náměstí před hotel Thermal, což je mnohem atraktivnější pro diváky, ale i pro závodníky. Cyklistika bude opět náročná – buď se závodníci podívají na kostky v Divadelní ulici, nebo je přivítá Zámecký Vrch (tam co se při Carlsbadu běželo), či všechny překvapíme Ondřejskou ulicí, což je nejtěžší varianta. Příprava této nejzajímavější karlovarské disciplíny je v rukou Ládi Malého, tak se necháme překvapit, s čím Láďa přijde. Běžecká část bude jen rovina – od Thermalu na kolonádu, dále přes Dvořákovy sady, ochozem kolem řeky Teplá před Thermalem do parku před Alžbětiny lázně a zpět před Thermal.
Od těchto variant si slibujeme lepší dostupnost pro diváky a lepší přehled nad průběhem závodu.

Nabízí se otázka zda se dokážeš na MČR v Karlových Varech správně zkoncentrovat a zbavit  se organizačních starostí?
To je velká otázka – uvidíme na startu . V letošním roce budu hájit barvy táborského triatlonového oddílu jako v loňském roce a nerad bych své fandy zklamal.

 Pokusíte se závod v Karlových Varech dostat na televizní obrazovku? Přeci jenoms novým kanálem ČT4 sport tady existují určité šance i na přímý přenos či delší záznam?
Česká televize je v současné době našemu závodu velmi nakloněna a její účast je 100%, uvidíme co dokáží borci z M.Production domluvit.

Sezóna se už pomale rozbíhá… můžeme znát tvé plány? Jistě hlavním vrcholem bude pokusit se startovat na ME ve francouzském Autunu?
První svůj start jsem si odbyl  na plzeňském plavecko běžeckém závodě.  Poté mě čeká sprint ve Francii a nominace na ME v Brně. Rád bych se ME zúčastnil a zařadil tento závod mezi svůj letošní vrchol. Dalším velkým plánem je start na Akademickém mistrovství světa v Lausanne. Pokud se vše povede podle představ a budou ke konci sezóny finanční prostředky, rád bych startoval na závodech SP v Hamburgu a v Pekingu. Měl jsem v plánu i start v Madridu, ale bohužel jsem na tento závod finance nesehnal.

Povedlo se ti přes zimu zapracovat na své plavecké výkonnosti? Jsi spokojen se zimní přípravou?
Přes zimu jsem kladl důraz hlavně na plavání a dle testů reprezentace z 20.4. se to vyplatilo a oproti loňskému roku jsem udělal velký skok, tak věřím, že bych mohl útočit na první balíky a ne jen tiše závidět...:-)

Máš za sebou cyklistické soustředění?
Jarní cyklistické soustředění jsem absolvoval jen s bráchou Járou na Kypru a shodou okolností zde byla polská reprezentace, a tak jsme potrénovali  s Markem Jaskolkou. V současné době se snažím připravit na běh, ve kterém se ještě cítím těžce, ale věřím, že vše do Brna s panem Horčicem určitě vyladíme.


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Pejsar plánuje profi kariéru a stále věří v účasti na OH
Pejsar si zajistil profesionální podmínky. OH jsou o kousek blíž
Karlovy Vary usilují o pořadatelství ME elite
Přečteno 690x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera
8.5.23Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.