Wainer si věří na Ironamana a hodlá pokořit 9 hodin

16.03.2008 -
Po týdnu stráveném v ČR se Jan Wainer opět vydává na Kanárské ostrovy rádně potrénovat. Tréninkové duo tvoří společně s Martin Krňávekem a plán je jasný. Přitvrdit v tréninku na kole. V článku se mimo jiné dozvíte o jeho startu na ironmanských tratích.
Minulý týden „odpočíval“ doma v Česku. Za sebou měl dvoutýdenní soustředění v Maspalomas na Grand Kanarii s reprezentanty Martinem Krňávkem, Lenkou Zemanovou a Evou Novákovou.

“Letos nebylo soustředění zaměřeno na najetí kilometrů na kole, ale bylo skvěle vyvážené na všechny tři disciplíny a ve vysoké intenzitě. Trénovalo se tři dny třífázově + jeden den volno pouze s plaváním. A ty tři dny stály vždy za to. Plán se nám celkem podařilo splnit,“ říká spokojeně.

Mimochodem na za ty dva týdny uplaval téměř 40km, najezdil 800km a naběhal 160km. Objemy ovšem nebyly tentokráte prioritou.

„Sparinga jsem neměl, neboť já sám byl Martinovým sparingpartnerem. Spolupráce doufám probíhala dobře,“ hovoří o Krňávkovi. Oba dva se skvěle k sobě hodí.  Jsou totiž poctiví dříči a Martin Krňávek, i když se věnuje olympijským distancím dává řádný důraz na tréninkový objem.

A jak vypadal takový typický den na Kanárech? „Od půl desáté jsme měli běžecký trénink. Střídali jsme úseky 6x2km, delší rychlejší běh 10-15km a dráhu. Po obědě jsem šli plavat a hned po plavání jsme vyjeli na kolo. Po večeři pak přišla vhod masáž od Jirky Jelínka,“ hovoří.

Nyní je Jan Wainer opět na Kanárských ostrovech, a opět na ostrově Gran Canaria. Soustředění bude dvoutýdenní jako předešlé. „Tréninkový plán jsem neviděl, ale co mně Martin říkal, mělo by být podobné jako to první, jen trochu přitvrdíme na kole,“ prozradil před odletem.

Trénink si doposud nemohl vynachválit. „Musím to zaklepat, ale zatím jsem od listopadu, kdy jsem začal s tréninkem stoprocentně zdráv a neměl oproti posledním třem rokům žádný delší tréninkový výpadek. Snad to vydrží.“

Sezónu začne pravděpodobně duatlonem v Dobřanech. „ Prvním vrcholem by měl být Halfironmna Austria, a pak pro mě strašák této sezóny Mistrovství ČR v Otrokovicich,“ prozrazuje.

Ano, Jan Wainer konečně vyslyšel své kamarády a okusí ironmanské distance. Ovšem nebude to jeho premiéra. „Absolvoval jsem prvního Ironmana před šesti lety v Benešově a málem ho nepřežil. Tentokrát chci ale i závodit a být do 3. místa nebo jet pod devět hodin. Ale bude to těžké. Moji největší soupeři Lukáš Vrobel, Jarda Brynda, Tomáš Bednář nebo Tomáš Petr už několik Ironmanů mají za sebou a každá zkušenost se počítá. Petra Vaboruška za soupeře nepočítám, to je jiná ironmanská kategorie,“ usmívá se.

Před závodem má velký respekt, a jak se na závod hodlá připravit? „S panem Horčicem (pozn.red. Honzův trenér) jsme se již dříve domluvili, že trénovat budu stále na střední trati a příprava se upraví až poslední měsíc před závodem. Pár rad co se týče výživy vyloudím tradičně od Lukáše Vrobela.“

A co, když se Honzovi na dlouhých tratích zadaří, nepřejde natrvalo právě mezi Ironmany?
„Mně jdou nejlépe půlky a na těch chci i v budoucnu závodit nejvíc. Nevím, co bude příští rok a na poloviční tratě se dá kvalitně připravit i při rozumné práci, což mám několik let vyzkoušené. Nemůžu skončit aniž bych se nepokusil Ironmana dobře objet. Jet nějakého ze série Ironman je dost drahé na to, když nevím zda jsem schopen ho dobře zajet a Moraviaman je stále kvalitnější závod, kde bude závodníků také dost a navíc to bude kvalifikační závod na MS,“ naznačuje svůj další možné vrchol sezóny.

Mimo jiné, málo kdo ví, že Honza je právoplatným tatínkem od konce ledna. „Máme holčičku - Kateřinu. Je celá po mamince, takže si neustále dělá srandu z tatínka a vysmívá se mu. Po mě zdědila jen chuť k jídlu,“ hovoří s úsměvem a záhy dodává: „Teprve teď jsem poznal opravdové štěstí.“


...s tréninkovým parťákem Lukášem Vrobelem na olympijském triatlonu v Brně.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Jan Wainer „Možná mi přeskočí a zkusím Ironmana“
Přečteno 839x

Komentáře

mazánek Reagovat
gratulace Reagovat
profi Reagovat
Zvlaštní výběr Reagovat
Re: Zvlaštní výběr Reagovat
Re: Re: Zvlaštní výběr Reagovat
Re: Re: Re: Zvlaštní výběr Reagovat
Jak opravdu na to Reagovat
triatlet Reagovat
o čem je debata Reagovat
kritici Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera