Brynda exceloval v cyklistické části na Přimdě

29.07.2007 -
Jaroslav Brynda nám v rozhovoru přiblížil závod ČP na Přimdě. Před závodem se potýkal s nepříjemným kožním onemocněním a na start nastupoval řádně nažhaven. Nakonec skončil na 3.místě. V rozhovoru se dozvíte i o jeho spolukomentování Tour de France s Robertem Bakalářem.
Jak proběhla regenerace po úspěšném vystoupení na IM AUSTRIA? Ladil si na závod na Přimdě nějak speciálně?
Regenerace probíhala celkem dobře. Nechal jsem tělu dostatek času, aby se z toho šoku sebralo. Trénink se ubíral směrem cyklistika-turistika a volné plavání – koupání. Týden na to jsem si jen zaplaval na Karlštejně při střeďáku. Potom nastala komplikace, s kterou stále bojuji. Nevím přesně kde, ale dostala se mi nějaká infekce do atopického ekzému. Prvním příznakem bylo postižení ucha a okamžitá návštěva lékaře.
Diagnóza a doporučení: netrénovat, nechodit na slunce, nezatěžovat se, kapat 6x denně kapky a mazat kortikoidem. Vše jsem začal dodržoval, ale již druhý den se infekce začala rozšiřovat i na tělo. Následovala další návštěva doktorů, ale tentokrát už ve specializovaném pracovišti – Nemocnice Střešovice. Diagnóza (impetigizace atopického enzému). Nezatěžovat, nepotit, nechodit na slunce, neplavat.
Jelikož se blížil čas závodu na Mělníku, tak jsem se snažil vše dodržet a každý den sledoval projevy infekce. V pátek kontroly. Ucho celkem zhojeno, bez zasažení sluchu. Kůže stále aktivní a hodně rozšířené. Nakonec povoleno startovat na Mělníku, ale doporučeno použít vazelínu na postižená místa, aby se zamezilo vstupu případné další infekci. Po závodě opět klid a pokračování v léčbě.
Před Přimdou jsem se 3x svezl k večeru na kole a 2x se byl večer proběhnout. Problémy pomaličku ustupují, ale sem tam se objeví nový nález. Od IM Austria jsem se nijak speciálně nepřipravoval.

K závodu na Přimdě. Z vody jsi vylézal jako první, takže jsi byl asi spokojen se svým výkonem v úvodní disciplíně?
I když bylo v posledních dnech celkem vedro, voda na Přimdě byla studená a tak se plavalo v neoprenech. Na startu kompletní česká špička, a tak jsem byl zvědav, co se mnou ta pauza udělala. Od startovního výstřelu jsem se ujal vedení a do prvního depa tuto pozici udržel, čímž jsem si mimo jiné vysloužil i finanční prémii od P. Vabrouška.

Co se dělo na kole? Jak probíhal souboj mezi tebou Wainerem a Vabrouškem?
Jelikož jsem vyplaval první a odpoutal se od svých soupeřů, nasedal jsem na kolo jako první a na nic nečekal. Okamžitě jsem jel naplno s tím, že cyklistika by mohla rozhodnout. První kopec jsem vyjel celkem svižně, a tak jsem hned na horizontu věděl, že dnes by to mohlo letět. I když foukal nepříjemný vítr, držel jsem rychlost ve vyšších číslech a TF v nižších. Po prvním okruhu jsem dostal informaci, že na soupeře najíždím, ale také že se soupeři za mnou sjíždí a nakonec sjeli. I když jsem byl v nevýhodě, jelikož jsem jel sám, bez informací jak se skupina přibližuje či naopak jak se skupině vzdaluji, nic jsem nevzdával a nadále jel svižně. Nakonec se mi podařilo do druhého depa přijet jako první s cca 3 minutovým náskokem, za což jsem po závodě byl od lidí pochválen a to mne hodně potěšilo. Jel jsem zkrátka sám a celé za své.

A jak se vyvíjel z tvého pohledu běh?
Běh se vyvíjel dobře, jelikož jsem vybíhal první. Čekal jsem, že to bude náročné, ale nějak se mi to rozeběhlo, až jsem začal pochyboval o tom, že by to takhle mohlo jít celých 21km. Po obrátce jsem potkával soupeře a jelikož běželi hodně u sebe, bylo mi jasné, jak se jelo a také mi bylo jasné, že dlouho nebudu odolávat soupeřům, kteří jeli ve skupině a tudíž našetřili. Nakonec mne Vabroušek předběhl až na 12km. Na 15km mne předběhl „znovunalezený a živou vodou pokropený“ Wainer. Pak už to byl jen jeden okruh a tak jsem si pohlídal Vrobela a v poklidu si doběhl pro umístění na bedně.

Jsi spokojen s výsledkem?
S výsledkem jsem hodně spokojený, po tom všem čím jsem musel projít a stále procházím. Nejvíce jsem měl a stále mám radost z cyklistické části, kterou jsem si užil maximálně.
Vekou radost mi udělal i můj sparing Petr Klicpera svým 20 místem. Společný trénink nám vyhovuje a posouvá nás oba výš.

Jaké jsou tvé další plány?
Další plány jsou takové. Musím splnil smlouvu s oddílem – ČP. Prvotně ale musím vyléčit svou kůži a teprve potom se rozhodnu co bude dál. Pokud vše půjde dobře, bude to nějaká Xterra, časovka družstev, ČP v krátkém, asi si dám ještě jeden Ironman v zahraničí a nějakou půlku. Pak nastupuji do práce a v říjnu pojedu za tým REUS PLOMS Španělské mistrovství v dlouhém triatlonu na Ibize.

Během přenosů z jedné etap Tour de France jsi dělal spolukomentátora... Jak jsi si této role užil? Připravoval jsi se na ni nějak speciálně? prozradíš jak to vypadá v zákulisí?
Byla to super šance a zkušenost. Tato nabídka přišla zcela nečekaně, ale okamžitě jsem ji potvrdil. Žádné přípravy nepředcházely, jen pár telefonátů s panem Bakalářem a po upřesnění tématu, data, místa a času jsem v pondělí sedl na kolo a dojel do Sazka Arény, kde je sídlo české verze EUROSPORTU. Bez jakéhokoliv „rozcvičení“ jsem dostal sluchátka a po úvodním popisu etapy panem Bakalářem jsem byl vržen do LIVE přenosu. První věty byly dost nejisté, ale celkem rychle jsem si zvykl. Jde o to, že do sluchátek jde němčina, angličtina a anglické info pro komentátory. Samozřejmě hlas pana Bakaláře a nakonec ještě můj hlas :o). Ze začátku jsem nevěděl na co se zaměřit. Aby toho nebylo málo, jede internet, kde je info o časech, jménech, pořadích, profilech, pádech, únicích a dva monitory, kde je LIVE přenos.
Debata byla o mojí diplomové práci – watový výkon a potom o nastavení optimálního posedu a celkově o nastavení kola, cyklistice a triatlonu. Užil jsem si to maximálně. Po cca 1,5hod jsem návštěvu ukončil a krátce popovídal s p. Bakalářem. Kdybych nejel na Přimdě, spolukomentoval bych i sobotní časovku, kde jsem měl mluvit o posedu, aeropozici a technice šlapání.
 Na Přimdě vybíhla z depa jako první a první vybíhla i na běh


archív


archív

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Na svém druhém Ironmanu prolomil Brynda čas 9 hodin

Galerie

  

Přečteno 1312x

Komentáře

excelentní Reagovat
Re: excelentní Reagovat
Re: Re: excelentní Reagovat
Re: Re: Re: excelentní Reagovat
Chování Reagovat
vopruzenec Reagovat
Re: vopruzenec Reagovat
Re: Re: vopruzenec Reagovat
Re: Re: Re: vopruzenec Reagovat
Re: Re: vopruzenec Reagovat
háky a zase háky a nově i kortikoidy Reagovat
triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: Re: Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Podvod Reagovat
Anděl na horách,na kole Reagovat
Re: Anděl na horách,na kole Reagovat
Re: Re: Anděl na horách,na kole Reagovat
Re: Anděl na horách,na kole Reagovat
bobule Reagovat
Re: bobule Reagovat
Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: bobule Reagovat
Tutovka Reagovat
Re: Tutovka Reagovat
Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Re: Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tutovka Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.