Na svém druhém Ironmanu prolomil Brynda čas 9 hodin

16.07.2007 -
Jaroslav Brynda dělá postupné krůčky k vysněnému snu a tím je start na Havaji. Minulý víkend se zúčastnil IM Austria a na svém druhém Ironmanu skončil na 13.místě s časem 8:57:48. V rozhovoru se i mimo jiné dozvíte kolik toho Jaroslav Brynda při závodě zkonzumoval.
Jak jsi spokojen se svým výkonem a výsledkem na tvém teprve druhém Ironmanu?
S výsledkem jsem spokojený, jelikož jsem chtěl být do 20. místa a hlavně se pokusit prolomit hranici 9 hodin. Oba cíle jsem si splnil a to je důvod k radosti. Sice to nebylo jednoduché, ale jsem hrozně rád, že jsem v Klagenfurtu mohl startovat.

Získal jsi slot? Pokud ano, jak s ním naložíš?
To zda jsem získal slot nevím, jelikož se sloty udělovaly až v pondělí ve 13hod a to jsme byli již na cestě domů. Každopádně jsem pro slot nejel. Pokud bych ho získal, nevyužil bych ho, jelikož v té době už budu ve zkušební době v nové práci.
 
Jak se závod pro tebe vyvíjel?
Závod se pro mne vyvíjel velice dobře, jelikož jsem startoval v kategorii PROFI a tak jsem nemusel odolávat hned po startu mase závodníků. Začal jsem volněji a tak jsem ze začátku ani nefiguroval v prvním plaveckém balíku. Udržoval jsem si stále stejné tempo a na 2,5km jsem první skupinu doplaval. Jelikož se mi plavalo dobře, začal jsem si pohrávat s myšlenkou, že bych vodu opouštěl jako první. Nakonec jsem usoudil, že na hrdinské výkony budu mít ještě času dost. Vodu jsem opouštěl na konci prvního balíku v čase 48:42 jako 15.

Cyklistika: dost jsem se zdržel v depu, jelikož jsem si potřeboval naplnit kapsy v dresu potravou na 180km dlouhý výlet. Cyklistiku jsem rozjel dle tepu a celkem to šlo i když mi nějak ve vodě zatuhli kyčle. Prvních 40km jsem jel sám. Potom mne pohltila skupina, kde se jelo svižně a hodně kontaktně. Naskočil jsem do vlaku a v něm setrval dalších 90km. Společnost mi dělala motorka s rozhodčím, který mne neustále „buzeroval“ za draft i když jsem měl snad 15 metrů odstup. Předemnou si to Rakušáci a i další favoriti mastili cca 5 metrů za sebou a v poklidu se střídali. Nakonec jsem se na 130km s rozhodčím pohádal. Posledních 50km jsem jel opět sám. Před depem mne dojela další skupina. To že se tam jelo opět kontaktně už mne nerozhodilo. V poklidu jsem si dojel do druhého depa a přezul na běh.

Běh: slunce pálilo a mě se běželo dobře. Rozeběhl jsem to 4:10min/km a tak jsem raději zatáhl za brzdu. Půlku maratónu jsem si dal za 1:32, takže spokojen. Ve druhém okruhu už se mi moc nechtělo, ale jelikož jsem se začal posunovat v pořadí dopředu, motivovalo mě to a zbraně jsem nesložil.
Cílovou rovinku jsem si užíval na 100%.
Bylo to něco neskutečného a nezapomenutelného.
Splnil se mi další sen – IRONMAN ve světové sérii, čas pod 9hodin a 13. místo v kategorii PROFI.

Kolik a co jsi toho při závod zkonzumoval?
Na závod jsem byl připravený dobře. Předstartovní strava byla pestrá. Závodní strava byla převážně od PENCA.
Ke snídani: Pelupa, skořicový čaj, Penco Energy gel 105g a energetická tyčka. Ještě před závodem solné tablety a malý gel a šel jsem na start.
V plavání jen pitná voda z jezera :o)
Na kole v lahvích jsem si vezl oblíbený PENCO MD. V kapse na rámu gely a tyčky PENCO. V dresu potom dvě horalky, které se mi osvědčily již při mém prvním Ironmanu v Otrokovicích. Na všech občerstvovačkách jsem využil servisu a tak jsem každých 20km snědl půlku tyčinky, nabral vodu a jonák + colu na změnu příchutě. Každou hodinu solné tablety.
Běh: nesl jsem si vlastní pás s dvěma lahvičkami plných gelů + solné tablety. Na každé občerstvovačce jsem využil vodu a colu.

Celkem jsem za závod snědl 8 malých PENCO gelů, 4 tyčky POWER BAR, 2 horalky, 2 Penco ENERGY BAR, 2 gely POWER BAR a asi 20 solných tablet

Jaké jsou tvé další plány?
Další plány se budou odvíjet od smluv, které jsem před sezónou podepsal. Je potřeba bodovat v Českém poháru v krátkém triatlonu. Rád bych si dal ještě nějaké Ironmany venku. Střední triatlony jsou pro mne letos asi nejlepší řešení a tak se i na těchto tratích objevím. V prvním případě to vypadá na Mělník, Přimda, možná Nitra, K.Vary, Sokolov, Ibiza Mistrovství Španělska. Možná nějaký závod v Rakousku

Tento závod jsem mohl absolvovat za podpory společnosti PUMA CZECH REPUBLIC
Mějte se krásně a užívejte si závodních dní naplno
S pozdravem Jarda Brynda
www.brynda.net


IM Austria


archív


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Brynda exceloval v cyklistické části na Přimdě

Galerie

  

Přečteno 959x

Komentáře

Hezkej čásek na kilásek Reagovat
Re: Hezkej čásek na kilásek Reagovat
Re: Re: Hezkej čásek na kilásek Reagovat
Re: Re: Re: Hezkej čásek na kilásek Reagovat
Re: Re: Re: Re: Hezkej čásek na kilásek Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera