Vraštil jel podle wattů a z kola slézal úplně fit

2.06.2007 -
Ve skvělém světle se minulý víkend představil na brazilském Ironmanovi Miroslav Vraštil. Bývalý veslař své stejně staré soupeře doslova deklasoval a svoji věkovou kategorii vyhrál suverénním způsobem. Na trati neprodělal jedinou krizi a svého teprve druhého Ironmana dokončil časem 10:24:27
Jak jsi spokojen s výsledkem? Očekával jsi tak skvělý výkon, zřejmě se ti podařilo skvěle vyladit?
S výsledkem jsem spokojen i s podaným výkonem. Jel jsem do Brazílie s tím, že vyhraji a pokusím se dostat k celkovému času 10:30. Výhrou si tak potvrzuji, že nebýt porouchaného pedálu v Jižní Africe, tak i tam bych byl na prvním místě s podobným celkovým časem jako zde v Brazílii. Neladil jsem speciálně na tento závod, naopak jsem velmi usilovně bez jakékoliv pauzy trénoval od svého návratu z JAR. Mimo jiné jsem v období od JAR do Brazílie absolvoval 2 x půlmaratón (Poděbrady, Brno) a maratón v Praze. Na kole jsem najezdil dalších cca 3000 km včetně dennodenního běhu (10 - 15 km) a třikrát týdně plaval (vždy po 2 km). Tím chci říct, že se v mém sportování nic nezměnilo a je jako nezbytná součást mého života jak pracovního tak rodinného.

Jak se závod pro tebe vyvíjel?
Plavání za 1:16 z cílem odplavat celou trať aniž by mi někdo skákal na záda, urazil brýle nebo nos ....., to se podařilo a vím, že dovedu zaplavat rychleji, i když jsem bývalý veslař a těm to nějak nejde. Na kole jsem se cítil výborně a celých 180 km jsem jen soupeře dojížděl a ihned předjížděl, nikým jsem za celou dobu nebyl předjet, i když od některých soupeřů bez ohledu na věk byla snaha se za mě zavěsit, ale to jsem jim ostrou jízdou neumožnil. Trochu mě mrzí, že jsem nejel rychleji, měl jsem na to. Neustále jsem se upomínal abych zmírnil rychlost s ohledem na očekávaný běh. Výborným pomocníkem při jízdě na kole je mi POWER TAP SL 2,4 - což je bezdrátové provedení Powertapu, se kterým jezdí i Petr Vabroušek. Jel jsem podle wattů (průměr cca 250 wattů) a tepové frekvence (neustále na 135 tepů). S kola jsem slézal s dosaženým časem 5:24 úplně fit a nabyt energií pro běh, na který jsem se velmi těšil.

Chtěl jsem ho zaběhnout za 3:30, ale to se mi nepodařilo, zvolil jsem bohužel nízkou tepovou frekvenci na úrovni 135 tepů za minutu (běhám podle tepové frekvence bez ohledu zda se jedná o začátek nebo konec běhu s výjimkou posledních metrů běhu a to podle situace - soupeři před a za mnou, chuť si udělat závěr), pouze poslední 2 km jsem běžel s TF až 160 tepů a to bylo umocněno radostí z očekávaného vítězství a také se mi běželo velmi lehce. Dosažený celkový čas 10:24:27 mně i tak potěšil a se mnou i moji manželku Helenu, která mě do Brazílie doprovázela a oslavili jsme si tímto výletem kulaté výročí naší svatby.

Kdy ti bylo na trati nejhůř?
Jak vyplývá s výše uvedeného, bylo mi jen dobře. Vím a znám to, že přijde den kdy to bude moc bolet a bude to jen o trápení, ale to nakonec k tomuto sportu patří.

Máš nějaký zajímavý zážitek ze závodu?
Vlastně celý pobyt a závod v Brazílii byl velkým zážitkem a už teď vím, že se tam budu chtít vrátit a postavit se znovu na startovní čáru bělostné pláže.


archív, Miroslav Vraštil


archív


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Na premiérové absolvovaní Ironmana není nikdy pozdě
Při premiéře na Ironmanu získal rovnou havajský slot
Přečteno 893x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.