Vrcholový triatlon nemusí končit ve 23 letech…
Zatím se dařilo, ale jestli je to jen iluze, to se ukáže až při závodech. Daří se mi plnit většinu tréninkového plánu, ale ještě jsem nezačal s intenzitou. Kromě dvou lehkých nachlazení se mi od podzimu nic vážného nepřihodilo. Také se zdá, že se mi s pomocí fyzioterapeutky Heleny Vomáčkové podařilo doléčit dlouhodobý problém v úponu na zadní straně stehna. Jsem rád, že moje staré tělo zatím drží pohromadě.
Nyní tě čeká dlouhý pobyt v teple. Kde všude budeš na soustředěních? Můžeš nám něco říci o tréninku triatlonistů z Německa? Je náročné skloubit přípravu se zaměstnáním? Co byla vloni tvoje slabina? Snažíš se na tom letos zapracovat? Pro letošek jsi vyměnil kouče a spolupracuješ s Josefem Horčicem. Jak jsi spokojen se změnou? Trénink od Zbyška Zemana ti neseděl? Jaké jsou plány na sezónu? Přepokládám, že se pokusíš nominovat na ME? Okusíš německou Budesligu? Kolik je ti let? Kde nacházíš tak velkou motivaci a chuť do tréninku?
1. února jsem se přesunul již tradičně do Jihoafrické republiky do Potchefstroomu. Jsou tady ideální tréninkové podmínky, jen je potřeba dávat pozor na to, kam létají oštěpy :-) Teď je tady se mnou Lucka Zelenková a
Měl jsem možnost vidět německé i holandské tréninkové plány pro soustředění v Jižní Africe. Němci na krátký triatlon trénují 35 hodin týdně v objemech 30-500-
Velmi náročné. Vrcholový trénink sám o sobě je činnost na plný pracovní úvazek. Dělat k tomu plnohodnotnou práci, vyžaduje velké úsilí a oběti. Jak říká můj kamarád: „Ze tří věcí – osobní život, práce a sport – se dají dělat pořádně jen dvě“. Jarní soustředění je pro mě určitou formou odpočinku od každodenního pracovního stresu v Praze.
Vloni se mi občas povedlo plavání a druhé depo. Ve všem ostatním cítím slabinu. Snažím se letos pracovat na rozvoji síly, která mi chybí. Od listopadu jsem pravidelně 2x týdně absolvoval kondiční atletickou posilovnu pod vedením Radima Jebavého.
Zatím je brzy hodnotit. Trénink od Zbyška mi vcelku vyhovoval. Nicméně jsme udělali chyby na obou stranách a Zbyšek se rozhodl spolupráci ukončit, protože se nedostavily výsledky, které jsme očekávali a také z časových důvodů. Nerozešli jsme se ve zlém, všechno jsme si vyříkali a jsme dál přátelé. Po dlouhém rozhodování jsem oslovil Josefa Horčice a on moji nabídku přijal. Myslím, že změna mi prospěla, ale výsledky se ukážou až v sezóně.
Chtěl bych zabodovat na ITU a ETU závodech a kvalitně odjet několik vybraných závodů Českého poháru. Byl vždycky můj sen nominovat se na ME. Jestli dobře počítám, tak letos je na 5 míst asi 15 kandidátů. Moje pořadí je tohle: Ospalec, Krňoš, Přéma, Pejsi, Burák, Simon, Čelda, Míša Kumstát,
Ne, budu se soustředit na ITU závody a také ČP kvůli sponzorům.
V březnu mi bude 36. Ačkoli se na ten věk necítím, každým rokem je stále více znát, že tělo pomaleji regeneruje a intenzivní tréninky jsou stále obtížnější. Někdy si kladu otázku, k čemu to je dobré pořád plavat, běhat, jezdit na kole a všechno tomu přizpůsobovat. Pro mě je to určitý životní styl, bez triatlonu by mi něco chybělo. A když už něco dělám, snažím se to dělat pořádně. Myslím, že je také dobré ukázat mladým závodníkům, že s vrcholovým triatlonem se nemusí končit ve 23 letech.
ČP Brno 2006
ITU Kitzbühel 2006. V roce 2007 se v tomto horské středisku bude konat SP
Co myslíte je umělý nebo živý? :-)))
ITU Holten 2006
Pavel Paták se na sezónu připravuje opět v JARu.
Pataki, Pataki skandovali brazilští fanoušci…
Pavel Paták: Ve školním věku 1500 – 1800 km v bazénu za rok
Galerie