První výsledek v roce 2008 = bronzová Zelenková

14.01.2008 -
Lucie Zelenková se na jihoafrických tratích polovičního Ironmana postarala o skvělý výsledek v podobě 3.místa. Dokonce se jedná i první český výsledek v roce 2008. Se čtenáři eTriatlonu.cz se ochotně podělila o své dojmy.
„Na startu bylo dohromady přes 900 závodníku všech věkových kategorií, což je na první ročník závodu série 70,3 v Africe velmi dobré. Z toho deset žen ELITE s největší favoritkou Desiree Ficker. Je to Američanka, která v roce 2006 skončila na Havaji druhá,“ všímá si plzeňská rodačka.

Před startem pociťovala značnou nervozitu. „Byl to můj první závod na těchto tratích a nevěděla jsem pořádně co od sebe očekávat.“

Ženy a muži kategorie 45let a více odstartovali ve druhé vlně. „Plavalo se v neoprenech v moři. Ze všech tří disciplín bylo pro mě nejednoduší a na břehu jsem se po 20ti minutách objevila jako první, s minutovým náskokem na druhou.“

Cyklistika se jela na jednom okruhu po dálnici, která byla kompletně uzavřená. „45km víceméně stále do kopce, bohužel po otočce nenásledovali lehké sjezdy, ale protivítr, takže cesta zpět byla snad ještě o něco těžší,“ komentuje.

Lucie se na prvním místě držela až do 55km. Poté ji předjela největší favoritka závodu Desiree Ficker a do cíle závodu to byl jen a jen její vlastní závod.

Když vybíhala na běžeckou porci, bylo 30°C a vysoká vlhkost. „Na 12km jsem se propadla na 4. místo, naštěstí se mi povedlo se v posledním okruhu opět rozběhnout a probojovala jsem se zpět na 3.místo, když druhá skončila Heidi Jesberger z Německa,“ říká spokojeně.

Organizátorům vysmekla poklonu. „Povedlo se jim uspořádat spravedlivý, krásný, ale také nesmírně těžký závod. Desiree Ficker ho na tiskove konferenci ohodnotila jako nejtěžší poloviční Ironman co jela. Ale také jeden z nejlépe organizovaných, s čímž naprosto souhlasím.“

A jak by  svůj výkon zhodnotila? „Plaváni nebyl problém, to je moje nejsilnější stránka. Na kole jsem se také cítila dobře, bohužel mě asi stalo více sil než jsem očekávala a ty mi poté chyběly při běhu. Cyklistický deficit se neprojevil přímo na trati, ale hned od začátku běhu.“

Poloviční ironmanské tratě ji sedí. „Během závodu jsem si říkala, že tohle určitě není pro mě. S odstupem času, jsem víc a víc spokojena a určitě to není můj poslední závod na těchto tratích,“ předpovídá.

Nyní bude následovat odpočinek. „Dneska jsem rada ze chodím,“ komentuje svůj stav.

Další příprava bude směřovat na Ironmana South Afrika, který se koná za tři měsíce. A ambice jsou jasné.

Získat havajský slot!!!


archív


archív


Hodnocení:
Přečteno 794x

Komentáře

super výsledek Reagovat
dobrá práce Reagovat
To se prima čte Reagovat
To je super vysledek? Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland