Tiskovka svazu před odletem na Havaj

30.09.2005 -
Naše redakce serveru www.etriatlon.cz zavítala na tiskovou konferenci Českého svazu triatlonu. Vše se odehrálo ve skromné kavárně na Smíchově. Zúčastnění byli Jiří Seidl – koordinátor reprezentace, předseda ČSTT Prof. Václav Bunc, Petr Vabroušek, Michal Piloušek a jeho svěřenkyně Kamila Bulířová. A co jsem se dozvěděli nového ze zákulisí českého triatlonu?
Naše redakce serveru www.etriatlon.cz zavítala na tiskovou konferenci Českého svazu triatlonu. Vše se odehrálo ve skromné kavárně na Smíchově. Zúčastnění byli Jiří Seidl – koordinátor reprezentace, předseda ČSTT Prof. Václav Bunc, Petr Vabroušek, Michal Piloušek  a jeho svěřenkyně  Kamila Bulířová.

A co jsem se dozvěděli nového ze zákulisí českého triatlonu? Předseda ČSTT úvodním slovem shrnul pomalu končící sezónu a zatím dosažené úspěchy hodnotil velmi pozitivně především však výkony Filipa Ospalého a úspěch na ME v duatlonu. Vrásky na čele mu však přidělal zrušený karlovarský závod, díky kterému svaz sklidil početné negativní reakce ze zahraničí.

Z úst Jiřího Seidl zazněla zpráva, že Filip Ospalý se ještě letos zúčastní Světového poháru v mexickém Cancúnu a i jeho svěřenkyně Vendula Frintová se z největší pravděpodobností postaví na start některého závodů ze světové série. Martin Krňávek již sezónu zakončil. Velice ho zamrzelo nepovedené vystoupení českých reprezentantů na MS v duatlonu (jen připomínáme V. Frintovou trápili křeče a F. Ospalého problémy s kolem). Pochválil též příští olympijské tratě v Pekingu a co se týče organizace má jedině strach, aby vydržel nově položený asfalt :-)

Petr Vabroušek před odletem na Havaj sdělil, že se cítí připraven snad nejlépe za poslední roky. A když mu položil jeden všetečný novinář otázku podle čeho soudí? „V dlouhém triatlonu nezáleží co jste natrénovali za poslední rok, ale za posledních 10 let“, konstatoval chladnokrevně Petr. Doufejme, že zúročené zkušenosti z předchozích startů na Havaji využije a konečně se probojuje do první desítky.

Kamila Bulířová, loňská nejlepší česká žena na havajské X-teře, si klade jen ty nejvyšší ambice a pomýšlí na první místo ve své kategorii. Po měsíčním zranění o prázdninách vše dohnala a cítí se fyzicky lépe připravena než vloni.

Z českých reprezentantů se na start havajského Ironmena postaví:
V kategorii elite Petr Vabroušek, Tomáš Petr, Lukáš Vrobel a David Vydra
V age group Jan Havlíček, Petr Kučera, Karel Hájek, Rudolf Lánský a mezi vozíčkáři Zbyněk Švehla

Hodnocení:
Přečteno 190x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!