Český triatlon představil novinky. Frintová o olympijském závodě říká, že to bude hop, nebo trop

18.04.2016 -
Lidé z vedení České triatlonové asociace spolu s elitními reprezentanty se v pondělí setkali s novináři a zástupci médií na tiskové konferenci. Představeny byly novinky letošní sezony a hlavní vrcholy domácí scény. Na zahraničním poli bude nejsledovanějším závodem ten olympijský v Riu. Tam se mohou dostat až tři čeští triatlonisté. Prakticky jistou účast už má Vendula Frintová.

Úvodní slovo měla předsedkyně ČTA Lenka Kovářová. "Loni jsme oslavili 35 let, zhodnotili jsme uplynulé roky a vytvořili koncept jak na reprezentační úrovni, tak na amatérské úrovni, kde propagujeme triatlon jako zdravý sport. Snažíme se přilákat mladé sportovce a to se nám docela daří. Roste počet startujících na závodech, hlavně v mládežnických kategoriích. Podařilo se nám také přivézt nové partnery, kterými jsou PRE a Triexpert," řekla Kovářová, na kterou navázal šéftrenér reprezentace a olympijský medailista Jan Řehula.


"Opět jsme absolvovali soustředění ve Španělsku v Benidormu a já cítím velký posun. Závodníci si zvykají na nový přístup, zvyšuje se kvalita i výkonnost. Kromě našich stálic musím zmínit Petru Kuříkovou, která se připravuje ve Švýcarsku a hodně se zlepšila v běhu. Honzu Volára teď o víkendu čeká v Kapském městě premiéra v seriálu MS," uvedl Řehula.

V Jihoafrické republice bude bojovat i Jan Čelůstka s Vendulou Frintovou, kterou v úvodních dvou závodech sezony potkaly dva pády. "Snad mám po letošek už vybráno. Po Abú Dhabí a Mooloolabě jsem se pět týdnů připravovala v Austrálii a to se vyplatilo," prozradila Frintová a připomněla 8. místo z posledního závodu MS z Gold Coast. Nejlepší česká triatlonistka ale dobře ví, že letos je tu kromě seriálu MS i vrchol v podobě olympiády. "To bude jeden závod, takže hop, nebo trop. Celkovou výkonnost více ukazuje právě seriál mistrovství světa. A tam je třeba si vážit každého top 10 umístění," dodala.

V Kapském městě se o body do olympijského žebříčku bude rvát i Jan Čelůstka. "Po 19. místě z Abú Dhabí jsem jel do Gold Coast plný očekávání, ale po průměrném plavání jsem byl odsouzen jet kolo ve druhém balíku. Doufám, že se teď v Africe zadaří," přál si Čelůstka, který by si rád vybojoval účast v olympijském závodě.

Do Ria by rád i Přemysl Švarc. Tomu však úvod sezony nadělil nepříjemné zranění. "V závodě v Mooloolabě si přede mnou ustlal Mexičan a já letěl přes něj. Tříštivá zlomenina klíční kosti, operace. Mám v rameni titanovou dlahu. Olympijského snu se ale nevzdávám. Udělám vše pro to, abych stihnul poslední dva závody. Chci se o olympiádu porvat na trati. Když pak nezajedu potřebný výsledek, snáze se s tím smířím, než kdybych se na start těch závodů vůbec nemohl postavit," vysvětlil Švarc.

Po trojlístku reprezentantů představil novinky domácí scény ředitel ČTA Tomáš Petr. "Novinkou v Českém poháru v olympijském triatlonu bude závod v Plzni, kde bude ředitelem Jan Řehula. Na Lipně pak bude během OH olympijský park a my tam budeme pořádat závod a budeme chtít co nejvíce přiblížit triatlon široké veřejnosti. Novinkou v seriálu FORD Czechman Tour bude závod DoksyRace. Jinak MČR v ironmanu bude Moraviaman, MČR v půlce bude TriPrague," sdělil Tomáš Petr.

„Závod v centru Prahy se vloni povedl a hodně se líbil. Proto letos chystáme druhý ročník. Budou nějaké změny v tratích, poběží se přes Žofín. Kromě hlavního závodu nebude chybět ani závod MiniTri, který je svými parametry určen pro každého. V programu bude i závod štafet a závod hendikepovaných,“ doplnila k TriPrague Lenka Kovářová.

Dalšími velkými akcemi mezinárodního formátu pak budou Evropský pohár juniorů v Táboře a hlavně Evropský pohár Prémium v Karlových Varech. "Závod bude mít tento statut premiérově. Ti nejlepší si rozdělí historicky největší prize money na triatlonu v Česku. 25 tisíc euro. Jdeme do toho proto, že příští rok bychom rádi pořádali Světový pohár," řekl šéf karlovarského podniku Vladimír Malý.

Na tiskové konferenci se hovořilo i o nové interaktivní reality show, která má co do činění s triatlonem. "Na televizi Prima bude uveden několikadílný pořad Super chlapi. Jde o to, že obyčejní chlapi hubnou a trénují tak, aby 4. června zvládli kultovní český závod Czechman na tratích polovičního ironmana. No a já je trénuji a připravuji. Ještě před sebou samozřejmě máme mnoho natáčení, ale první díl by měl jít na Primě 1. května. Tak se dívejte, jak si povedou," řekl k pořadu trenér super chlapů Jan Vaněk.
Hodnocení:
Přečteno 869x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.