ZEPTER INTERNATIONAL TRIATHLON – PODĚBRADY - TriTour

20.05.2011 -
Poděbrady přivítají v nedeli 29.5. již po dvacáté všechny triatlety. Několikrát bylo avizováno, že dvacátý ročník čeká několik zásadních změn, které bych rád připomenul. Asi tou nejdůležitější, z které vyplývají všechny ostatní, je ukončení spolupráce s ČSTT na pořádání závodů ČP a zařazení poděbradského závodu do nového seriálu závodů pro veřejnost TriTour.

 Osobně se domnívám, že tato změna pomohla zachovat triatlonový závod v Poděbradech, stala se novou motivací pro pořadatele a měla by být i novou motivací nejen pro závodníky, ale i všechny ty, co si rádi zasportují.  

Poděbradský závod se svým pojetím vrací k triatlonové klasice. Veškeré dění bude soustředěno na koupaliště Jezero. Jediné, co se snad nemění, mimo malého zkrácení, je plavecká část. Plavání na trati 700m proběhne v jednom okruhu, kdy se bude kolem bójí zatáčet po směru hodinových ručiček. Cyklistická trať, 30km, vede po hlavní silnici k motorestu v Kersku a zpět a pojede se bez povolené jízdy v háku. Výjezd na hlavní silnici, kruhový objezd na kraji Poděbrad a otáčka budou zabezpečeny policií. Trasa jinak vede stále po hlavní silnici s předností v jízdě a dá se říci, že je zcela rovinatá. Její náročnost ale může významně ovlivnit vítr. Start hlavního závodu byl zvolen, s ohledem na nejmenší hustotu provozu, na  jedenáctou hodinu. Běžecká trať povede ve dvou okruzích, jednom větším a jednom menším, asi z 50% terénem a z 50% po zpevněných cestách. Běh je svým profilem také rovinatý a vede po loukách a lužními lesy mezi soustavou jezer a Labem. V případě deště je připravena i „suchá“ varianta, pouze po zpevněných cestách. Akademiky upozorňuji, že tento závod je jejich závodem mistrovským a je nutné se na prezentaci prokázat platným indexem.

Pro příchozí zájemce o vyzkoušení si triatlonu a pro mládež je připraven mimitriatlon. Tratě jsou vhodné spíše pro horské kolo, protože kopírují do určité míry běžeckou část hlavního závodu. Plavání 300m, kolo 8km a běh 3km. Protože jde o závod spíše náborový a opravdu rekreační, nebudou zde rozlišovány jednotlivé věkové kategorie až na jednu výjimku, týkající se kategorií žákovských. Toto je malá změna oproti původním propozicím, o kterou jsme byli požádáni. Start tohoto minizávodu proběhne v jedné vlně v 10 hod.

Jsem rád, že dvě věci nebo spíše dva lidé, samozřejmě mimo pořadatelů, se nemění. Výsledky bude přes čipy zpracovávat Michal Slabej a závodem bude diváky provázet Láďa Feirerfeil.

Pro zdárný průběh závodu je důležité, aby závodníci parkovali svá vozidla na záchytném parkovišti, které je směrem po státovce od Prahy asi 300m před mostem přes Labe. Z parkoviště se do místa závodu dostanete snadno po cestě dlouhé asi 300m, která vás zavede k druhému vstupu na Jezero. K vstupu směrem od města je vjezd zakázán nejen dopravní značkou, ale i proto, že by došlo k zablokování závodních tratí.

Doufám, že se všem účastníkům bude nový formát poděbradského závodu líbit. Přeji všem příjemný sportovní zážitek nejen na našem závodě, ale i všech dalších série TriTour.

Jaroslav Formánek

Přihlášky: http://www.tritour.etriatlon.cz/27305_prihlasky_zavody_tritour.html
Startovní listiny: http://www.tritour.etriatlon.cz/27322_startovni_listiny_tritour_2011.html

Pro všechny účastníky bude v místě stánek Etriatlon Shopu www.sport3.cz se zajímavými slevami značek Power Bar, Zoot, Profiledesign,.


Hodnocení:
Přečteno 837x

Komentáře

katagorie Reagovat
Re: katagorie Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně