Triatlon, kde pořadatelé myslí pouze na závodníky

25.06.2007 -
Za devatero horami, za devatero řekami, kdesi na Jižní Moravě se pořádá triatlon, kde pořadatelé myslí hlavně na závodníky. Za 200Kč startovného si zazávodíte na takřka uzavřených tratích, po triatlonu dáte kuřátko či smažák a ještě využijete služeb maséra. To není pohádka, ale realita moravskobudějovického triatlonu.
Již 19.ročník triatlonu se o tomto víkendu uskutečnil v Moravských Budějovicích. Vznikl, jak už to bývá, z dlouhé chvíle u piva a dnes je součástí Kepák jihomoravské ligy.

Na tamním koupališti s 50m bazénem není o kvalitu vody nouze a pořadatelé se každoročně děsí kolik závodníků se přihlásí do hlavního závodu. Letos se do bazénu natěsnalo 55 triatlonu chtivých mužů.   

Organizace je prvotřídní a každého sportovce na trati hýčkají jako v bavlnce. Důkazem jsou čtyři občerstvovací stanice na kilometrovém okruhu. Suma sumárum na jednoho závodníka bez nadsázky připadá jeden pořadatel!

Po výkonu dopřejete unaveným svalům masáž a vyhladovělému žaludku smažák či kuřátko. Vše zapijete vyhlazeným pivkem a pokud jste byli při závodě úspěšní čekají na vás  kvalitní ceny. To vše se skrývá pod startovném ve výši 200Kč.

Atmosféra je skutečně rodinná a účastníci cestují zpět k domovům navýsost spokojeni.

Nebýt party nadšenců, která zrodila v Moravských Budějovicích tuto triatlonovou tradici, stěží by zde vznikl stejnojmenný triatlonový klub. Ten se teší podpoře místních firem a trénují v něm špičkový závodníci.

Důkazem budiž junior Radek Roupec, který se o víkendu přestaví na ME v Dánsku. Mezi nejlepší juniory patří i Lukáš Hirt a starší žáky suverénně prohání Roman Roupec. Všichni objevili kouzlo tohoto magického trojboje při závodě, který se konal blízko jejich bydliště.

Právě na takových domácích závodech, kde si mladí sportovci poprvé vyzkoušejí triatlon, ostatní si s radostí zasportují a při návštěvách se u páté skleničky vína pochlubí jakýže sport to vyzkoušeli, vzniká podhoubí, bez kterého se český triatlon stěží obejede.

A jen tak mimochoden v nedělním závodě zvítězil brněnský Vladimír Pospíchal před domácím Lukášem Hirtem a svým mladším bratrem Zbyňkem. (výsledky zde)

Užívejete si naplno triatlonové sezóny...


...před startem
Příjezd do depa těch nejrychlejších. Bratři Pospíchalové a Lukáš Hirt

Hodnocení:
Přečteno 805x

Komentáře

Pěkné až na moc plavců v bazénu Reagovat
Re: Pěkné až na moc plavců v bazénu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně