Triatlon, kde pořadatelé myslí pouze na závodníky

25.06.2007 -
Za devatero horami, za devatero řekami, kdesi na Jižní Moravě se pořádá triatlon, kde pořadatelé myslí hlavně na závodníky. Za 200Kč startovného si zazávodíte na takřka uzavřených tratích, po triatlonu dáte kuřátko či smažák a ještě využijete služeb maséra. To není pohádka, ale realita moravskobudějovického triatlonu.
Již 19.ročník triatlonu se o tomto víkendu uskutečnil v Moravských Budějovicích. Vznikl, jak už to bývá, z dlouhé chvíle u piva a dnes je součástí Kepák jihomoravské ligy.

Na tamním koupališti s 50m bazénem není o kvalitu vody nouze a pořadatelé se každoročně děsí kolik závodníků se přihlásí do hlavního závodu. Letos se do bazénu natěsnalo 55 triatlonu chtivých mužů.   

Organizace je prvotřídní a každého sportovce na trati hýčkají jako v bavlnce. Důkazem jsou čtyři občerstvovací stanice na kilometrovém okruhu. Suma sumárum na jednoho závodníka bez nadsázky připadá jeden pořadatel!

Po výkonu dopřejete unaveným svalům masáž a vyhladovělému žaludku smažák či kuřátko. Vše zapijete vyhlazeným pivkem a pokud jste byli při závodě úspěšní čekají na vás  kvalitní ceny. To vše se skrývá pod startovném ve výši 200Kč.

Atmosféra je skutečně rodinná a účastníci cestují zpět k domovům navýsost spokojeni.

Nebýt party nadšenců, která zrodila v Moravských Budějovicích tuto triatlonovou tradici, stěží by zde vznikl stejnojmenný triatlonový klub. Ten se teší podpoře místních firem a trénují v něm špičkový závodníci.

Důkazem budiž junior Radek Roupec, který se o víkendu přestaví na ME v Dánsku. Mezi nejlepší juniory patří i Lukáš Hirt a starší žáky suverénně prohání Roman Roupec. Všichni objevili kouzlo tohoto magického trojboje při závodě, který se konal blízko jejich bydliště.

Právě na takových domácích závodech, kde si mladí sportovci poprvé vyzkoušejí triatlon, ostatní si s radostí zasportují a při návštěvách se u páté skleničky vína pochlubí jakýže sport to vyzkoušeli, vzniká podhoubí, bez kterého se český triatlon stěží obejede.

A jen tak mimochoden v nedělním závodě zvítězil brněnský Vladimír Pospíchal před domácím Lukášem Hirtem a svým mladším bratrem Zbyňkem. (výsledky zde)

Užívejete si naplno triatlonové sezóny...


...před startem
Příjezd do depa těch nejrychlejších. Bratři Pospíchalové a Lukáš Hirt

Hodnocení:
Přečteno 805x

Komentáře

Pěkné až na moc plavců v bazénu Reagovat
Re: Pěkné až na moc plavců v bazénu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka