Vabrouška čeká premiérový start letošní sezóny

25.01.2006 -
Petr Vabroušek jen potvrzuje heslo, že nejlepší trénink je závod. Po vánočním odpočinku se v Chile připravuje na svůj premiérový start v roce 2006. Využil pozvánky od pořadatelů na závod Half Ironmana a v příznivých klimatických podmínkách si realizuje menší soustředění, které bude zakončeno velmi kvalitně obsazeným závodem na tratích 1,9-90-21. Těsně před startem vám přinášíme interview s Petrem Vabrouškem

Po pár týdnech nic nedělání se chystáš na svůj premiérový start v roce 2006. Jak jsi si odpočinul přes svátky? Dokážeš se po těch léta závodění ještě těšit na start? Odpočinul jsem si dokonale, svědkem mi byl 5-ti kilový váhový přírustek v průběhu prosince. Na start se taky ještě těším pokaždé, i když třeba tady to vzhledem k distanci, mé fázi přípravy a konkurenci bude jen na rozjeti. O to víc se ale těším, jak si to užiji.

 Z již dřívější reportáže víme, že závod bereš jako přípravný a využíváš pozvání pořadatelů. Jak vypadají tréninky na místě? Kolik hodin jsi už stihl odtrénovat?Ordinuješ si aklimatizaci šokem?

Přiletěl jsem v úterý večer a stihl jen hodinu v jezeře. Voda má 18 stupňů, takže neopren...

Středa: dopoledne 35km běh souvisle, odpoledne 106km kolo souvisle (po 2 měsících si opět zvykám na časovkový posed a jízdu na hrazdě)

Čtvrtek: dopoledne 25km běh s úseky do AEP, odpoledne 120km kolo souvisle

Těch par dni tady beru jako minisoustředění v teple a přípravu na Malajsii, na kterou už se budu snažit trochu vyladit. Doma se mi nechce tolik trénovat, když mám rodinu kolem sebe a tak si dávám do těla tady. Aklimatizace je opravdu šoková - před odletem v pondělí jsem odběhal v -7ºC, tady včera při 20-32ºC...

 

Už jsi prohodil pár slov ze soupeři. Předpokládám, že převážná část tento závod v Chille bere jako přípravný, ale jdou do takových extrému jako ty, že jsi odpočinou až den před závodem? Nebo se mýlím?

Težko říct, každý spíš mlží, aby to neulehčil soupeřům, pro své tréninkové jednotky jsem ale nikoho nezlákal. Někteří to ale berou velmi prestižně - McCormack se tady snaží vyhrát už 6 let marně a letos nechce nic ponechat náhodě.

 

Jak jsi mi prozradil startovka je nejnabitější v historii závodu. Na vítěze v cíli čeká 5000 USD. Mezi největší favority bude jistě patřit Australan Chris McCormack a loňský vítěz Oscar Galidez z Argenitny . Jak vidí své ambice před startem Petr Vabroušek a s jakým cílem jde do závodu?

Oběma to budou chtít stížit další jako Cameron Widoff, Reinaldo Colluci, Brian Rhodes, Francesco Pontano, Eduardo Sturla, Christian Bustos, Ken Glah,... Já chci závod objet na tepovkách Ironmana a bude-li to stačit na první desítku, ukáže až neděle. Žádné cíle si tady nekladu - to přijde až na plných tratích IM, ME a MS.

 

Závod je soustředěn do malebného prostředí. Plave se v jezeru a na celý závod bdí vůlkán Villarica. Předpokládám, že tratě máš projeté. Jak ti sedí Petře? Z cyklistického profilu se zdá, že trať je středně obtížná čekají na vás 4 táhlé stoupán. Jak to vypadá ve skutečnosti? K běžecké část máš také výhrady?

Výhrady k trati vůbec nemám. Plave se v neoprenech, kolo je na slušných cestách, ještě dnes na trati dělají novy asfaltový povrch - snad to do neděle ztvrdne... Běh je hodně kopcovitý, snad abych do závodu ještě shodil nějaké to kilo

 

Vrátíme se ještě k plavecké části. Je situována do dvou okruhů a mezi nimi je relativně dlouhý výběh z vody cca 150m dlouhý. Raději by jsi bral kdyby se z vody nevylézalo kvůli rovnoměrnému tempu nebo ti to vyhovuje?

Mě to určitě neublíží, bude to spíše vadit lepším plavcům a těch je tady hodně. Pro mě to bude jediná část plaváni, kde snad nebudu moc ztrácet!

Detaily k závodu lze najit na www.pucontriathlon.com.

 

 www.etriatlon.cz ti přeje ať ti ve svalech bouchají saze a ať do nadcházející  sezóny 2006 vykročíš tou správnou nohou….

 

Hodnocení:
Přečteno 44x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera