Vabroušek zvítězil po nelítostném souboji s Wainerem

11.09.2006 -
Přimda hostila poslední podnik ČP v dlouhém triatlonu. Na tratích (1,9 - 92 - 21)km zvítězil Petr Vabroušek, který na běhu sváděl nelítostný souboj s Janem Wainerem. Ze třetího místa se radoval Jaroslav Brynda. Jak se závod vyvíjel pro Vabrouška? A co zajímavého uslyšel od Wainera na běžecké části se dozvíte v rozhovoru.
Proč jsi nakonec zvolil dlouhý triatlon na Přimdě před IM ve Wisconsinu?
Letos šel můj syn do první třídy a já jsem chtěl být u toho. Přednost proto dostala Přimda. Doufám, že mě ve Wisconsinu zastane David Vydra

Můžeš prozradit co se dělo na trati? Jak probíhal souboj mezi tebou a ostatními závodníky včetně Wainera, Bryndy, Vrobela a dalších
Myslím si, že letos byla Přimda pro diváky i závodníky docela zajímavá. Hlavně bylo krásné počasí. V plavání jsem dostal po 50m kopanec do hlavy, který mě stál kontakt se skupinou, ale i přesto jsem nakonec šel z vody na slušném 11. místě s necelými 2 minutami ztráty. Po prvním okruhu jsem jezdil sám už se ztrátou 3 minut na vedoucí čtveřici, kde byl Wainer, Brynda, Orlický a Bednář. Kousek za mnou pak šlapal Kašpárek, Vrobel, Cibulka, Báča,... Nechtěl jsem to vzdát a tak jsem v druhém okruhu hodně přidal a podařilo se mi během 40ti kilometrů ztrátu smazat a v závěrečném stoupání na Přimdu vedoucí čtveřici ještě zhruba půlminutku odjet. S ohledem na závod SP v USA příští sobotu (4-120-30) jsem volil jistotu ponožek, a tak Jan Wainer vybíhal 12 vteřin za mnou. Celých 12km se odstup prakticky neměnil, ve třetím okruhu mě Honza ve výběhu sjezdovky doběhl a se slovy: "Konečně!" pokračoval v tempu a vzdálil se mi asi na 50m. Souboj to byl krásný a tak jsem do toho šel znova a na konci třetího okruhu už jsme běželi zase spolu. Rozhodující pak bylo vystupňování tempa na 17-19. km, na které už Honza nenašel odpověď.

Byl Honza Wainer zklamán, že tě nedokázal porazit?
Samozřejmě, že radost z toho neměl, ale to je spíš otázka pro Honzu :-)

V letošní sezóně si prokázal rozhodně zlepšení v rychlosti a zdárně pokračuješ v tomto trendu... souhlasíš se mnou? Co je příčinou?
Trénink, odpočinek, závod, odpočinek, trénink, odpočinek, závod,...:-) Ale vážně, letos to vypadá na zhruba 15 dlouhých a 20 krátkých triatlonů, které se mi starají o slušný objem v tempové intenzitě. Na rychlosti pak pracuji o něco více než v předešlých letech v tréninku. Začíná to pomalu přinášet ovoce. Hlavní je, že tělo drží pohromadě a i regenerace je stále rychlá a bezproblémová.

Jaké jsou tvé další závodní plány? Proč jsi se letos přeci jenom rozhodl odjet do havajských lávových polí?
Další start mě čeká v sobotu u Seattlu na závodě SP v dlouhém triatlonu na tratích 4-120-30, další víkend zvažuji Český Jiřetín nebo maratón v Ostravě. Na Havaj jedu hlavně s ohledem na listopadový start na MS v Austrálii, abych se do té doby udržel v provozu:-)


archív


archív

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 540x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera