Vabroušek zvítězil po nelítostném souboji s Wainerem

11.09.2006 -
Přimda hostila poslední podnik ČP v dlouhém triatlonu. Na tratích (1,9 - 92 - 21)km zvítězil Petr Vabroušek, který na běhu sváděl nelítostný souboj s Janem Wainerem. Ze třetího místa se radoval Jaroslav Brynda. Jak se závod vyvíjel pro Vabrouška? A co zajímavého uslyšel od Wainera na běžecké části se dozvíte v rozhovoru.
Proč jsi nakonec zvolil dlouhý triatlon na Přimdě před IM ve Wisconsinu?
Letos šel můj syn do první třídy a já jsem chtěl být u toho. Přednost proto dostala Přimda. Doufám, že mě ve Wisconsinu zastane David Vydra

Můžeš prozradit co se dělo na trati? Jak probíhal souboj mezi tebou a ostatními závodníky včetně Wainera, Bryndy, Vrobela a dalších
Myslím si, že letos byla Přimda pro diváky i závodníky docela zajímavá. Hlavně bylo krásné počasí. V plavání jsem dostal po 50m kopanec do hlavy, který mě stál kontakt se skupinou, ale i přesto jsem nakonec šel z vody na slušném 11. místě s necelými 2 minutami ztráty. Po prvním okruhu jsem jezdil sám už se ztrátou 3 minut na vedoucí čtveřici, kde byl Wainer, Brynda, Orlický a Bednář. Kousek za mnou pak šlapal Kašpárek, Vrobel, Cibulka, Báča,... Nechtěl jsem to vzdát a tak jsem v druhém okruhu hodně přidal a podařilo se mi během 40ti kilometrů ztrátu smazat a v závěrečném stoupání na Přimdu vedoucí čtveřici ještě zhruba půlminutku odjet. S ohledem na závod SP v USA příští sobotu (4-120-30) jsem volil jistotu ponožek, a tak Jan Wainer vybíhal 12 vteřin za mnou. Celých 12km se odstup prakticky neměnil, ve třetím okruhu mě Honza ve výběhu sjezdovky doběhl a se slovy: "Konečně!" pokračoval v tempu a vzdálil se mi asi na 50m. Souboj to byl krásný a tak jsem do toho šel znova a na konci třetího okruhu už jsme běželi zase spolu. Rozhodující pak bylo vystupňování tempa na 17-19. km, na které už Honza nenašel odpověď.

Byl Honza Wainer zklamán, že tě nedokázal porazit?
Samozřejmě, že radost z toho neměl, ale to je spíš otázka pro Honzu :-)

V letošní sezóně si prokázal rozhodně zlepšení v rychlosti a zdárně pokračuješ v tomto trendu... souhlasíš se mnou? Co je příčinou?
Trénink, odpočinek, závod, odpočinek, trénink, odpočinek, závod,...:-) Ale vážně, letos to vypadá na zhruba 15 dlouhých a 20 krátkých triatlonů, které se mi starají o slušný objem v tempové intenzitě. Na rychlosti pak pracuji o něco více než v předešlých letech v tréninku. Začíná to pomalu přinášet ovoce. Hlavní je, že tělo drží pohromadě a i regenerace je stále rychlá a bezproblémová.

Jaké jsou tvé další závodní plány? Proč jsi se letos přeci jenom rozhodl odjet do havajských lávových polí?
Další start mě čeká v sobotu u Seattlu na závodě SP v dlouhém triatlonu na tratích 4-120-30, další víkend zvažuji Český Jiřetín nebo maratón v Ostravě. Na Havaj jedu hlavně s ohledem na listopadový start na MS v Austrálii, abych se do té doby udržel v provozu:-)


archív


archív

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 541x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.