Na Ironman Korea zrušili plavání. Vyhrála Tereza Macel

31.08.2006 -
Zprvu vítězný čas Čechokanaďanky Terezy Macel 9:29:21 vypadal na nový český ironmanský rekord. Avšak kvůli velké bouři před startem pořadatelé neváhali zrušit plavání a startovalo se intervalovým způsobem. Své dojmy z vítězného závodu nám sdělila Tereza ihned po návratu z Koreje.
Terezo jsi vítězka Ironman Korea jak se užíváš euforii a jak moc jsi unavená?
Pocit z vyhry je krasny. Podminky byly tezke, takze jsem unavena se zavodu. Ale spise mentalne nez fyzicky. Take cesta tam trvala prez 20 hodin a mela jsem 13 hodin casovy rozdil, takze i z casoveho  presunu prameni znacna unava.

Kolik dní si strávila před startem v Koreji? Proběhla aklimatizace bez problémů?
V Koreji bylo pres 30 stupnu a velice vlhko. Nemohla jsem tam jet dost brzy, abych se mohla aklimatizovat, takze jsem jela spise pozdeji, abych zavodila driv, nez me pro muj organismus zcela jine pocasi, moc unavi. Do Koreje jsem dojela ve stredu vecer a zavod byl v nedeli.

Přiblížíš čtenářům jak vypadají korejské tratě?
Korej byla velice krasna. Byla jsem az prekvapena. Je prekrasne zelena, tropicka, a ma hodne turistickich zabav. Trat byla tezsi nez jsem ocekavala. Prvni polovina kola byla podel more a skrz rybarske vesnice a druha cast vedla v kopcich. Bylo tam pres 2000 m prevyseni na kole.  Beh mel 3 okruhy zadne rovinky a take same kopce

Můžeš prozradit co se delo na trati? Na jakem pořadí jsi se pohybovala během jednotlivých disciplin?
Rano bylo more rozbourene a mluvilo se o tom ze zrusi plavani. Pak vyslali zachranarske lode a cekali jsme na start na plazi. Kdyz zacala bourka a blesky, tak jakmile uderil prvni blesk zrusili plavani. Takze se startovalo o hodinu pozdeji a zacinalo se na kole kazdych 5 vterin. Byla jsem zklamana, protoze na plavani si vetsinou vyplavu naskok. Na kole jsem zacinala jako predposledni zena, takze jsem vedela kde jsou ostatni. Kolo jsem jela konzervativne, protoze jsem vedela, ze beh bude tezky. Behem kola bourka pokracovala a chvilemi byla tak silna, ze jsem myslela, ze nebude moznost zavod dokoncit. Z kola jsem byla prvni, ale druha a treti zena byly hned za mnou. Prvni pulku behu jsem bojovala s Kanadankou. Pak  jsem mela moznost ji ubehnout.

Kdy se ti vloudila myšlenka, ze dnes můžeš vyhrát?
Kdyz jsem videla, jak tezke budou tratě, tak jsem vedela ze nepujde jenom o trenink, ale hlavne o vytrvalost a o to kdo to bude chtit nejvic. Doufala jsem od zacatku, ze by se mi to mohlo povest, ale jista jsem si byla, az kdyz jsem videla finis.

Potýkala jsi se během závodu s nějakou vážnější krizí?
Na kole mezi 100 a 140 km jsem mela krizi. V polovine trati se mne nepovedlo dostat moje “special needs“, kde jsem mela svoje jidlo a chybelo mne to.  Byl silny vitr a prselo prvni 4 hodiny coz take bylo tezke. Behem behu se udelalo hrozne horko a vsichni tam vadli a ja take. Takze cely beh byl krize.
 
Jaké panovalo v průběhu závodu počasí?
Prselo behem prnich 4 hodin na kole. Byl silny vítr od more, takze chvilemi bylo tezke nespadnout z kola. Posledni hodinku se vyjasnilo, takze na beh bylo slunko, pres 34 stupnu a velice vlhkno (90% humidity). Bylo to nejtezsi počasí v jakém jsem kdy zavodila.

Jaké jsou tvé další plány?
Trocha odpocinku a pak se musim rozmyslet co dale. Ale mezitim pojedu casovku na kole, a prespolni beh.


Czech republic stojí na startovním čísle... Tereze se narodila v Česku, avšak ve svých 9-ti letech opustila s rodiči vlast a vydali se do Ameriky. Nyní žije v Torontu

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Tereza Macel: „Ironman je o vůli“
Tereza Macel (ová ) - COMING HOME

Galerie

 

Přečteno 448x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera