Petr Vabroušek: Mám asi nejnaducanější fáro v Koně

5.10.2005 -
Exkluzivně přímo z Havajské výhně se nám ozval Petr Vabroušek. V pátek den po tiskové konferenci nabral směr tichomoří a po sedmé se postaví na start v Koně, která je pro celý triatlonový svět Mekkou. Úvodní část aklimatizace zatím ostatní zvládají bez větších problémů a nálada je mezi havajskými “vyvolenými“ výborná.
Exkluzivně přímo z Havajské výhně se nám ozval Petr Vabroušek. V pátek den po tiskové konferenci nabral směr tichomoří a po osmé se postaví na start v Koně, která je pro celý triatlonový svět  Mekkou. Úvodní část aklimatizace zatím ostatní  zvládají bez větších problémů a nálada je mezi havajskými “vyvolenými“ výborná.
 
Jaká je nálada mezi vyvolenými v havajském pekleJ??? Ubytovaní, spolubydlící, strava vše je v naprostém pořádku??? Zavazadla dorazili za Petrem Vabrouškem bez problémů???
Nálada je výborná, i když jsme všichni trochu unavení. Přece jen jsme v počáteční, nejtěžší aklimatizační fázi. Zvykáme si na 12ti hodinový časový posun a tropické klima. Ubytování je super s výhledem na moře a vším, co potřebujeme. Dokonce nám všem včas dorazily i zavazada!

Stále se píše o aklimatizaci. Mohl by jsi uvést jak tělo nejlépe aklimatizovat??? Určitě už z předešlých 6. startů musíš mít nějaké dobré tipy a rady???
Je potřeba najít rozumnou rovnováhu mezi tréninkem a odpočinkem. Zpočátku je dobré co nejvíce trénovat v době, kdy probíhá závod, tj. cyklistika dopoledne a běh v brzkém odpoledni. Každý si ale musí hlídat hranici přetrénování, tady to jde rychle...


Drží Češi na Havaji společnou partu??? S kým bydlíš na pokoji??? Ostatní reprezentanti jsou v pohodě cítí "bouchat saze" ve svalovině???
Na apartmánu jsem s Davidem Vydrou, Karlem Hájkem a Lukášem Vrobelem (ještě za námi přiletí Andrea Dermeková). Trénujeme převážně spolu a nálada je výborná. Saze ještě nikomu nebouchají, na to je čas

Jakou podobu budou mít "dolaďovací" tréninky na místě před startem??? Mohl by jsi uvést strukturu tréninků úvodních dní ???
Plán máme orientační a denně ho upravujeme podle pocitů. První tři dny vypadaly asi takto:
Sobota: ráno 45 minut plavání v moři, v poledne 3 hodiny na kole – lehká vytrvalost.
Neděle: ráno 4,5km v bazéně (já s Lukášem 5x500 yardů - asi 1:19/100m), David s Karlem dali přednost moři, odpoledne jsem dal 25km lehce běh, kluci byli běhat už ráno na lačno a odpoledne dali asi 2 hodiny na kole
Pondělí: Lukáš byl ráno opět běhat, v 9 hodin jsme všichni vyrazili na kolo - 100 až 120km, jak se kdo cítil, odpoledne se pojedeme vyplavat do moře na "želví" pláž
Tím jsme završili úvodní "vytrvalostní" fázi aklimatizace.

Úterý bude volnější den a od středy už nasadíme nějakou intenzitu (ob den běh a kolo),
např. 3x2 míle na AEP běh nebo 3x20 minut AEP na kole.
Tréninku bude postupně ubývat, další středa a čtvrtek už nasadíme "gaučing"
a v pátek svižné rozjetí... To už by měly saze bouchat

Máš už nějakou zajímavou příhodu z Kony??? Už si viděl kamaráda žraloka z
loňského roku???

Někdo nám ukradl bezpečnostní nálepku z auta z půjčovny a když jsme ho jeli vyměnit do půjčovny, zablokoval se mu po načerpání paliva startér. Mechanik přijel novým sporťákem, ale nerozchodil to. Tak jsme ho tam nechali s nepojízdným Chevroletem a odjeli tím novým sporťákem. Mám asi nejnaducanější fáro v Koně, jen nevím, jestli se do něj vejdeme s bagáží na letiště... Asi nás čeká ještě jedna výměna.

Kdo podle tebe bude letošní havajský šampión???
To je vskutku sázka do loterie. Ještě jsem většinu soupeřů neviděl, ale stejně ukáže až den D. Viděl bych to na souboj mezi Stadlerem, Al Sultanem, Reidem, De Boomem, Bekem, Bellem, Lessingem, McCormackem, Zemtsevem a asi 50kou dalších (tam patřím určitě i já, Lukáš, Tomáš a David).

Stále máš rezervovanou letenku ihned po závodě??? To ani v koutku duše nevěříš, že ta desítka konečně vyjde a kvůli vyhlašování nestihneš letadlo??? Ale asi to budou příjemné starosti???
To bych spíš kvůli odletu nestihl vyhlášení Pokud by vyšla první desítka, zkusil bych se domluvit s pořadateli nebo přebukovat letenku na později. Jinak chci být doma co nejdřív. Přece jen jsem sem přiletěl už dva týdny před závodem...

Hodnocení:
Přečteno 59x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek