"Po startu byla taková mela, že jsem se málem utopil." Hájek Karel

17.10.2005 -
Karel Hájek celkovým časem 10:26:32 (609.místo) zhodnotil své vystoupení na havajském IM. Na startu měl ambice hlavně dokončit a vylepšit své maximum z roku 2001. Dozvíte se jak se vyvíjel závod v jeho podání a co si pomyslel na 30 km běhu když havajská žena vypustila z úst větu, že je pěkný muž…..

Jak by jsi zhodnotil své vystoupení na Havaji??? Jak si spokojen se svým umístěním a s předvedeným výkonem???
Jsem spokojen asi tak na padesát procent jel jsem na Havaj s tím že si chci zlepšit čas oproti roku 2001 a hlavně dokončit obojí se mi podařilo to je těch lepších padesát druhých padesát procent je umístění a čas.

Popíšeš čtenářům jak se vyvíjel závod v podání Karla Hájka???
Po stratu jsem docela dlouho šlapal vodu nešlo vůbec plavat, potom mi sundali dvakrát brýle a jednou čepici myslel jsem že se v tom varu lidí utopím nikdy jsem v triatlonu nezažil větší melu.. Na otočku jsem plaval cca za 33-34 min cesta zpět byla lepší plaval jsem sám a mimo lidi. Výsledný čas 1:01 mě moc nepotěšil měl jsem tak na 57-58 min. Na druhou stranu mohu být rád že jsem pořádně plaval aspoň půl trati. Kolo byl jeden veliký balík jako na krátkém triatlonu a stejně jako tam rozhodoval běh. Mě se běželo jako vždy relativně dobře jen do půlky maratónu potom opět pochod mrtvol.

Potkali tě na trati nějaké vážnější komplikace??? Jak ti vyhovovali havajské klimatické podmínky???
Mezi vážnější komplikace (opomenu li bolest celého těla) zařazuji nečekaně velikou bolest zad měl jsem problém i s nasazováním běžeckých bot a nucenou dvojitou zastávku na WC. Klimatické podmínky mi obzvláště nevadili docela nečekaně rychle jsem se srovnal i s posunem času. Mám rád teplo a slunce takže jsem byl ve svém živlu.

Prozradíš čtenářům nějakou příhodu z průběhu závodu, kterou si zažil popř. zaregistroval???
Připadal jsem si jako na závodě motorek jen já jsem si vzal omylem kolo nezvládl jsem ani hákovat a druhá příhoda byla když mi 100 kg vážící Hawajanka na 30 km běhu kde jsem vypadal že opouštím tento svět řekla že jsem pěkný kluk (těch posledních 12 km jsem běžel snad i bez dechu)

Jak probíhalo ve tvém podání stravování při závodě???
S výživou mi pomáhá už dva roky Petr Havlíček takže si myslím že nic lepšího mít nemohu (škoda že k tomu chybí výkonnost)

Jakým dojmem na tebe zapůsobil havajský závod??? Plánuješ návrat zpět???
To je spíše na celý článek ale shrnu to IRONMAN HAWAII je obchod a tahání peněz z oblblých ironmanů všude předražené suvenýry s IM atd.. Byl jsem tam před čtyřmi roky a vůbec nic se nezměnilo až na pravidlo pětimetrového odstupu závodníků na kole.. samozřejmě každému přeji se na Havaj dostat a okusit to na vlastní kůži

 Jaké jsou tvé nejbližší plány???
Nejbližší plán je že oslavím začátkem Listopadu narozeniny, až se z toho dostanu začnu opět lehce trénovat závody zatím naplánované nemám, ale na novou sezonu se moc těším možná to bude veliké překvapení

Hodnocení:
Přečteno 376x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera