Stát v Pekingu na startovní čáre, by opravdu stálo zato… Honza Řehula

15.05.2005 -
Honza Řehula, bronzový medailista ze Sydney, si prožil krušné chvilky v osobním životě. Na podzim loňského roku musel překousnout rozchod se svojí přítelkyní. V březnu z nenadání dostal nabídku od korejského národního týmů. A nyní jedním dechem dodává, že lepší tréninkové podmínky si snad ani nedovedl představit. V poklidných zelených horách se připravuje na návrat do absolutní triatlonové elity.

 

Jak vypadá tvůj typický tréninkový den v Koreii??? Trénink probíhá bez větších komplikaci???
7-9 hod rozcvička,běh,strečink cca 1,5 hodiny asi 17km
13-15 hod Plaváni cca 6km
16-18 hod Kolo cca 70km
Ve středu a v neděli jezdíme autem k moři, kde plaveme v neoprenu a poté intenzivně regenerujeme ve zdejších minilázních se čtyřmi saunami, které se liší teplotou minerálními výřivkami a jsou velmi často zdobené acháty různými odstíny krystalu. Vše  s  výhledem na moře.
Nyní jsem momentálně v horách Taebak v Korean Sport Centre asi 70km od Japonského moře na úrovni Seoulu. Trénuji v nadmořské výšce od 700-1350m.V okolí jsou krásné zelené kopce. Je tu oproti Seoulu absolutní klid a panenská příroda.Spousta typických chýší pagod a kamenité říčky na způsob Vydry.
( V Seoulu musím přiznat, že je to na kole dost divočina.I když řidiči jsou oproti Čechám celkem v pohodě. Člověk jim musí rukou naznačit -teď jedu já - a oni dají přednost.)
Jinak tu mám perfektní zázemí. Žádné komplikace momentálně nemám zdraví je v pořádku . Měl jsem po příletu angínu a ležel celý týden v posteli jako mrtvola a polykal antibiotika. Před třemi týdny jsem měl  teplotou asi tři dny. Takže největší mou komplikací je nejspíš neznalost Korejštiny.I když moji svěřenci mě pomalinku zasvěcují do jejich tajů ,ale dost se při tom i nasmějeme.

Prozradíš obyčejným smrtelníkům své odplavané a odběhané km od začátku přípravy??? A jaký stav ukazuje tvůj tachometr na kole
J???
V ČR jsem si deník nevedl(do 11.3. pozn. autora). Zato nyní vše do puntíku.
Takže týdenní dávky vypadají v průměru březen-duben následovně:
plavání: 20-25 km
kolo :300-400km
běh : 80-100km

 S jakým materiálovým vybavením se chystáš na sezónu??? Jaké výživové doplňky používáš????
Jakožto člen triatlonového teamu AUTHOR mám o kolo dobré kvality postaráno. Výživu mám kompletně zajištěnou od firmy NUTREND, kde stejně jako Petr Vabroušek aktivně spolupracuji při testovaní nových produktů.

Proč jsi letos zvolil soustředění v Asii před tvým tradičným pobytem v Austrálii??? Stále spolupracuješ s Brettem Suttonem??? (pozn.red. pod jeho vedením získal Řehula bronzovou olympijskou medaili)
Po olympiádě v Sydney jsem z rodinných důvodů neměl čas již tolik následovat společné tréninkové kempy, ve kterých měl člověk díky vysoké kvalitě závodníků, silné konkurenci a tvrdých průpravách možnost zlepšovat se o vteřiny den co den. Spolupracuji již dlouhá léta s Mirkem Vichem z K. Varu. On je mým nynějším trenérem. Velmi si pochvaluji jeho přístup neboť jeho předností je dlouhodobá systematická práce, která do značné míry eliminuje riziko přetrénování či tréninkových úrazů. Klade velký důraz na monitoring.
S Brettem jsme stále přátelé. Austrálie byla pro mě finančně  náročná. Z ničeho nic přišla nabídka na “coache“ národního korejského teamu s tím ,že  mi budou poskytnuty zároveň výborné podmínky pro vlastní přípravu. Po dvou měsících musím přiznat,  že podobné podmínky bych si představoval  možná tak ve snu. Jsem opravdu spokojen.


Už máš předběžný závodní program na sezónu. Prozradíš čtenářům a tvým fanouškům, které dny ti mají držet palce??? Zúčastníš se i některých domácích závodů???


Na domácí scéně se zúčastním jediného závodu a to  na ME XTERRA Hluboká 18.6.

5.6. ITU Point race Tongyeong KOrea
26.6. ITU Point race Sokcho Korea
10.7. ITU Point race Jianguan China
? 17.7. SP Kanada
24.7. ITU Point race China


Plánuješ  i letos věnovat se stale více populárním závodům X-tery? Jak dokazuješ ty, i jiná triatlonová esa , je to vhodný doplněk pro olympijsky triatlon. Máš s sebou v Asii i MTB ???
Bohužel ačkoli XTERRU mám nesmírně rád nebudu na ni mít tolik prostoru. Chtěl bych letos sbírat body do OH kvalifikace a to hlavně na závodech Světového poháru a ITU Point Races převážně v asijském teritoriu, neboť létat neustále do Evropy by bylo dost finančně náročné. Bude li super forma možná bych se zkusil poprat o umístění v čelní desítce na řijnové MS na Mauii. Ano, mám s sebou v Asii i MTB . Letos sedlám italské celoodpružené kolo FRM. Je opravdu výborné s řadou vynikajících vlastností. Nyní ho v horách používám hlavně na odhalování nových stezek, které potom využíváme při bežeckém tréninku. Je zde dosti kamenitý terén.

Pomýšlíš v koutku duše na olympijsky závod v Pekingu??? Pravda tři roky dlouhá doba, ale rozhodně by to bylo hezké rozloučení s kariérou???
Upřímně řečeno. Poté, co jsem přiletěl do Seoulu a každé ráno mohl probíhat pod mohutným monumentem seoulské olympiády, do mě vjel silný pocit toho, ze stát v Pekingu na startovní čáre, by  opravdu stálo zato.

 Mnoho sportovních pozdravů z korejského dobrodružství zasíla  Honza

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Řehula plánuje za reprezentaci pouze MS, s ME nepočítá!
Přečteno 93x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera