Porazit Ospalého? Ano, věřím si, říká Švarc

7.01.2008 -
Přemek Švarc, plzeňský triatlonista a velká naděje seniorské reprezentace, má za sebou vcelku úspěšnou sezónu 2007. Chyběl mu však závod, ve kterém by exceloval. Nyní má před sebou poslední sezónu v K23 a v hlavě se mu rodí přání v podobě životního úspěchu na MS. Splní se mu sen?
Sezóna 2007 nebyla pro Přemka Švarce špatná. „ Postrádal jsem však závod, kde by mi to tak říkajíc ulétlo. Bohužel na jednom z vrcholů a to ME dospělých jsem byl trochu indisponován, když jsem celou dobu závodu nehledal cílovou pásku, ale spíš záchod, ale vynahradil mi to kvalitní výkon na MS do 23let a i celkem slušné umístění na ME do 23let..Takže spokojen jsem, ale chtěl jsem víc,“ říká rozpačitě

V roce 2006 si z MS K23 přivezl parádní 5.místo a uplynulou sezónu to byla 15. příčka. 
„S odstupem času jsme s výsledkem na MS i ME poměrně spokojený. Na obou závodech jsem vylezl z vody mezi prvními a jel velmi aktivně na kole. Bohužel jsem trochu ztratil jiskru v běhu a nemohlo to tak stačit na lepší umístění. Možná i díky tomu mám tak velkou motivaci na příští, pro mě poslední, MS ve Vancouveru,“ říká odhodlaně.

A když srovnáme rok 2006 a 2007 zaznamenal pokrok v tréninku? „Plavání je u mě už téměř na stejné úrovni. Díky tomu, že jsem dříve plaval závodně již není vůbec lehké se zlepšit a potřeboval bych asi mnohem větší tréninkovou dávku, která ale není možná vzhledem k tomu, že dělám triatlon, který není jen o plavání.“

Na kole se letos cítit fantasticky a výrazně se zlepšila jeho výkonnost. Čím to? „Sám to nechápu, dělali jsme vše podobně jako v roce 2006, ale možná se už začíná projevovat to, že jezdím několik sezón po sobě. Jinak bych asi z 200km týdně tohle nedokázal,“ hledá vysvětlení.

Běh byl pro něj letos zklamáním a stagnoval. „Na druhou stranu, kdyby se mi zlepšily všechny disciplíny, tak by to bylo asi podivný a hlavně od Plzeňáka....,“ usmívá se a hned dodává. „Za touto úspěšnou sezónou stojí i firma Canard, která mě podporuje a díky, které mám tak fešácké oblečení.“

Po sezóně 2007 měl 5 týdnů úplné volno a začal trénovat na začátku listopadu. Až do půlky prosince splnil vše co měl naplánováno a střihnul si i několik přespoláků. Pak jej zastavila nemoc. Nyní se však vrací do tréninku zpět. Jeho prvním vrcholem by mělo být květnové ME ELITE. Ale musí se nejprve kvalifikovat.

Další prioritou je již zmiňované MS do 23let. „To mi leží v hlavě už nyní a táhne vpřed. Jinak určitě ponechám režim, který jsem nastavil v letošním roce. V ČR jen velmi málo závodů a to spíš, abych viděl spřízněné duše a jinak Bundesliga a francouzská Grandprix. Po Olympiádě bych chtěl zkusit svěťáky, pokud budou nějaké finance...A nebo můžou všechny plány ztroskotat, když vyhraji ME dospělých a pojedu na olympošku,“ žertuje.

Přemek je velký talent a položili jsme mu otázku, zda by přípravu nezačal brát ještě víc vážně? „Občas o tom uvažuji, ale pořád studuji, mam přítelkyni a hlavně se chci triatlonem pořád hlavně bavit. Zatím ho neumím dělat jako zaměstnání. Kdyby ano, tak bych jistě rezervy měl. Životospráva a regenerace jsou dvě věci, kde bych mohl určitě zabrat...Kdo ví, třeba zrovna tohle, bude to co budu muset obětovat k úspěchu na MS ve Vancouveru,“ dává tušit.

 A jak dlouho budou jeho kamarádi čekat, než konečně porazí Ospalého? „To těžko říct. Určitě mi nedá nic zadarmo a v mých očích je Filip špičkový triatlonista, který se jen neumí příliš připravit na pozdní vrcholy. Takže snad na konci sezóny...uvidíme, ale věřím si.“


Hodnocení:
Přečteno 793x

Komentáře

fandíme Reagovat
Re: fandíme Reagovat
Re: Re: fandíme Reagovat
srovnání Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen