Vabroušek je o dvě kila lehčí a ve špičkové formě

27.09.2007 -
Petr Vabroušek, stálice na českém ironmanském nebi, i letos vyráží pokoušet štěstí na Havaj. Na začátku sezóny sice prohlásil, že letos start na Big Islandu zřejmě vynechá, ale té touze, být opět při tom, neodolal. V rozhovoru se dozvíte jakou má formu před odletem a koho tipuje na vítězství.
Na začátku sezóny jsi zvažoval zda letos pojedeš na Havaj? Proč nakonec přeci jen odcestuješ?
Nemyslel jsem to tak úplně vážně. Přece jen je to triatlonu - závod závodů, a tak se tam rád vracím pokoušet štěstí

Kdy odlétáš a budeš ve styku se zbylými českými závodníky?
Spolu se mnou v neděli odlétají i bydlí Kuba Chmelíček, Andrea Dermeková a Míra Vraštil s početným rodinným týmem. Den po našem příletu budu na letišti vyzvedávat Zbyňka Švehlu, který bydlí asi 100m od nás. Spolu s ním přiletí i Tomáš Báča a s námi Honza Kovalovský. Takže budeme určitě v pravidelném kontaktu.

Víš už pokolikáté budeš závodit na Big Islandu?
Letos to bude už podeváté v řadě.

S jakými ambicemi se postavíš letos na start? Souboj s Martinem Matulou, kterému se loni na Havaji velmi dařilo, a který by ti mohl z české špičky na Havaji asi nejvíce konkurovat, se o rok odkládá. Nemrzí tě to?
Je to určitě škoda, protože v tak dlouhém závodě je každá motivace dobrá. Martinovi ale určitě příští rok některý kvalifikační závod zase sedne a znovu se v Koně utkáme. Musím se samozřejmě znovu kvalifikovat taky...

Dá se vytušit jaká je tvá momentální forma a zda na Havaj budeš připraven v top formě podobně jako na IM ve Frankfurtu?
Forma je určitě dobrá. Po Bigmanovi jsem zařadil 3 týdny tvrdého tréninku, jako univerzální sparing na všechny disciplíny se skvěle osvědčil Honza Čelůstka, který se připravuje na finále EP v Alanyii. Jezdím cyklistické závody, běhám přespoláky a nevypadá to špatně. Ve Frankfurtu mi navíc svědčilo i "evropské" počasí. Vůbec bych se nezlobil, kdyby v Koně bylo tak příjemně, jako vloni

Na Ironmanu Lousiville, tě trápili velmi nepříjemné žaludeční patálie. proč jsi závod jednoduše nevzdal? A jak dlouho jsi se z těchto nepříjemností sbíral?
Když už jsem tam odletěl a na závod vyladil, tak jsem chtěl dokončit. Letenku zpět jsem měl až na druhý den, tak co s načatým večerem? Stálo mě to asi 4kg živé váhy a zpět jsou zatím naštěstí jen 2. Trávení se srovnávalo asi 2-3 dny. V Monaku jsem o týden později byl už v pohodě a ve formě, stejně jako další víkend na Bigmanovi. Teď už si jen udržet tu váhu!

Koho tipuješ na letošního vítěze jak v mužském, tak i v ženském závodě a podle čeho usuzuješ?
V tak dlouhém a extrémním závodě je to vždy věštění z křišťálové koule, ale můj tip zní Chris Mc Cormack a Micheille Jones. Chris se už poučil z bolestivých havajských proher a po slovní přestřelce s Normanem bude po vítězství prahnout více než kdy jindy. Běžec je určitě lepší, takže bude muset víc hrábnout na kole a nespoléhat se na tradiční první spolupracující skupinu, které se Norman určitě opět pokusí ujet. Micheille už ví, jak na vítězství a při svých zkušenostech a talentu si to pohlídá.

 Letos se opět vrací delší rozestupy na kole. Věříš, že si to rozhodčí pohlídají?
Nevěřím. Za těch 8 let, co jsem tam závodil, to ještě nikdy nepohlídali. Vepředu jedou 2-3 balíky s minimálními rozestupy a kartu dostane jen výjimečně pár jedinců, aniž by to balík roztrhalo. Od loňských 7mi metrů jsme si (mez. org. Profesionálů) vyhádali opět 10m (tentokrát ale přední kolo - přední kolo, takže spíše 8m mezi koly). Nicméně s bezzubými rozhodčími je to skoro jedno. Pokud by to letos dokázali uhlídat, bylo by to to nejpříjemnější překvapení.

Má tak zkušený matador jako ty nějaké rituály a bere si na závody nějaký talisman?
Nemám a neberu. Pokud bych mohl, vzal bych si s sebou rodinu. Oba ale musí prodlévat do ve škole (na opačných stranách barikády). Společně plánujeme účast na listopadovém Silvermanovi v Las Vegas (www.silvermannv.com) a dvakrát dva týdny by krátce po sobě bylo moc.

Jaký tě ještě letos čeká závodní program?
4.11. Ironman Florida
11.11. Silverman Nevada
2.12. Ironman Western Australia
Podrobněji na www.petrvabrousek.eu


Syn Filip fandí tátovi v Monackém knížectví


Xterra BigMan


neoprenová čepička  a červený obličej dávají tušit, že ve Vltavě při BigManovi byla vskutku studená voda :-)


Nový dres Petra Vabrouška


archív

Hodnocení:
Přečteno 905x

Komentáře

2 kila Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera