Triatlon mu koluje v žilách

13.09.2007 -
Po přečtení rozhovoru s Tomášem Langhammerem zjistíte jakou roli hraje triatlon v jeho životě. Krom zaměstnání jej doprovází na každém rohu. Pořádá závody, sám zavodí na ironmanských tratích a intenzivně se věnuje mládeži. Nyní se chystá absolvovat Ironmana na ostrově Elba.
Kolik jsi absolvoval letos dlouhých Ironmanů? Jak jsi spokojen sám se sebou?
Letos mám za sebou krom různých osobních zážitků (to by asi zde nikoho nezajímalo :-)  ) 3 dlouhé triatlony  (Moraviaman, XXMann Povrly a Železňák.cz) a 2 poloviční (Czechman a Pilman). Všechny závody jsem si užil a někdy to bolelo více, někdy méně. Ale nejvíc bolel týden před dlouhým duatlonem – Krušnoman-, který společně s několika nadšenci pořádáme – nespal jsem, nejedl jsem, doma kolem mne chodili po špičkách – ale to každý zná, kdo cokoliv pořádá, že to bolí, ALE JÁ TO DĚLÁM RÁD!!! A jestli jsem se sebou spokojen? Samozřejmě, že ANO. Člověk musí být vždy se s sebou spokojen alespoň navenek před ostatními! Na dotaz, jak se mám, odpovídám: nikdy jsem se neměl lépe a je to čím dále lepší a lepší. Co se týče výkonu (zda se o tom jako o výkonu dá mluvit :-) ) v závodě - zda spokojenost je, či nikoliv – platí předchozí odpověď, takže jsem takový spokojený člověk a minimálně se musím 2 x denně pochválit jaký jsem ještě čipera a jak dobře vypadám a tak …. :-)

Ve který okamžik ti bylo na trati nejhůře?
Něco jsem prozradil v předchozí odpovědi. Ale sportovně nejhůře mi bylo v Mělicích, kdy jsem dokončil díky tomu, že jsem tam měl své svěřence (večer jsem je vezl do Tábora na jejich závod), kterým jsem chtěl dokázat, že žádná překážka se nevzdává a nepodlézá a že bolest je pojem, který se musí překonat. Je pravdou, že svěřenci, kteří mne viděli dokončit v Mělicích 14 dní o ničem jiném v oddíle nemluvili a do konce sezony jsem od nich na tréninku neslyšel, že je něco bolí a že to nezvládnou. Takže vlastně všechno špatné bylo pro něco dobré…

Kdy a jak se zrodil plán podívat se do Itálie na závod Elbaman? Co tě na něm přitahuje?
Ten nápad se zrodil už před rokem, ale cesta od nápadu k realizaci je někdy dlouhá. Vše urychlil Moraviaman 2007, kde jsem byl vylosován na slevu startovného na Elbamana. Udělám si tam s rodinkou dovolenou (společně se Švarc Family :-) ) a na závěr dovči se půjdu vyplavat 3.8 km , pak se vyťapkám na své zelené žabičce 180 km a „lehkou chůzí“ se projdu po kraji nějakých 42 km. A pak v takové bráně mi zatleskají a dostanu na krk takovou placku a že pak budu nějaký železný muž….

Můžeš prozradit něco o tratích?
Moc toho nevím, jen co mi řekl Petr Horáček a Jirka Daněk. Oba dva jsou vtipálci, takže nevím co mne tam doopravdy čeká. Věřím, že se během závodu opálím a ne dopálím. Informace mám jen z webu: www.elbaman.it, kde je i krátké video z loňského ročníku. Kolo je trochu v kopcích, ale to já rád a běh prý je pohoda – takže kolega běžecká mašina P.Švarc bude opět lámat čas běhu a já budu maximálně lámat sám sebe k heslu „necítíš bolest…“.

Připravuješ se na ten závod nějak speciálně?
Letošní způsob léta jsem zvolil „Vabr styl“ (Petře promiň, že ti komolím tvé příjmení), tzn. jen závodím a mezi závody odpočívám a regeneruji. Takže momentálně ležím a čekám až přijde forma s velkým F. A že přijde – to budou kluci Italský koukat :-)

Kolik času věnuješ týdně tréninku? Jaké jsou tvé objemy v této sezóně?
To je složitý… Co se týče odchozených kilometrů podél bazénu, kdy dohlížím na svěřence nebo vykmihané kilometry s nimi na kole či „vyabecedovaný“ běhy – tak toho mám, že bych mohl rozdávat. Ale ty svoje soukromé odtrénované hodiny bych raději nerozdával, aby mi něco zbylo.  Spoléhám na dobré heslo – všechno se sčítá – takže za těch 12 let mám všeho narozdávání :-). Jezdím raději dlouhý triatlony, do krátkého raději nejdu, čekali by na mne pořadatelé a vzhledem k tomu, že na STT mne letos porazil i 15-ti letý syn – zlatý Ironman.

Trénuješ i mladé triatlety a triatletky.... pochlubíš jakých úspěchů či pokroků jste dosáhli?

Hlavně triatletky – to je chlouba číslo jedna :-). Ne, teď vážně. Úspěch už je ten, že je to baví a že mají chuť trénovat. Každodenní trénink je naučil určité povinnosti a když přitom ještě uspějí ve startovním poli – jedině dobře. Pokud někdy to nevyjde, poučíme se z chyb a jedeme dál. Nechci zde vytahovat konkrétní jména – kdo a jak uspěl – protože by to bylo vůči těm, které bych nejmenoval nespravedlivý. Triatlon je chytil a to je to hlavní. Obětují pro něj „svůj“ soukromý čas a to je přeci výhra jak pro ně, ale i pro mě- jejich trenéra. Všichni v mých očích jsou nejlepší a K3-atlon team je boží :-)


...při pořádání závodů


Na soustředění v Doksech


K3-atlon team

Hodnocení:
Přečteno 548x

Komentáře

Elba Reagovat
Re: Elba Reagovat
Mělice Reagovat
Re: Mělice Reagovat
Re: Re: Mělice Reagovat
Re: Re: Re: Mělice Reagovat
Re: Mělice Reagovat
To Jirka Daněk: Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera