Vodičková trénovala a sbírala cenná umístění v Asii
Vyrazili jsme 2. března a vrátili jsme se 27. března. Pobyli bychom déle, ale nebylo to možné vzhledem ke školním povinnostem Radky. Letos jsme ale nebyli jen v Thajsku, větší část pobytu jsme tentokrát absolvovali v Malajsii, jednak v Kuala Lumpur, jednak v tréninkovém středisku v Terrenganu.
Co vás motivuje k tomu, abyste se na soustředění trmáceli přes polovinu zeměkoule?
Do jihovýchodní Asie jsem vyrazil už pátý rok po sobě, Radka potřetí, a pro nás je otázka postavena přesně naopak: Nevím, co by nás mohlo motivovat k tomu, abychom jeli někam jinam. Snad jedině kdyby byly ještě větším „problémem“ Radčiny povinnosti na univerzitě… nebo kdybych nemohl jet já, tak sama by asi volila domácí přípravu nebo nějakou obvyklou evropskou destinaci.
Náš postoj je založen nejen na jistotě stabilního teplého počasí, ale i na výrazně zajímavějším prostředí než na obvyklých soustředěních, kulinářských orgiích a speciálně v případě Thajska i na známostech a setkáních se skvělými lidmi.
A cena je asi také srovnatelná s jinými možnostmi? Měsíční pobyt vyšel těsně pod 30.000 Kč, přičemž v tom jsou opravdu veškeré náklady (letenky, víza, strava, ubytování, bazén, dokonce „navíc“ i jeden zpáteční let mezi Thajskem a Malajsií kvůli účasti na závodech)
Radka byla v únoru zraněná. O jaké zranění se jednalo a už je vše v pořádku?
Bolesti v oblasti mezi „křížem“ a kyčlí. Lékařské diagnózy začaly u přetížení S-I spojení a skončily u přetížení a zkrácení drobných svalů ve dně pánevním, na což zabírají cviky z dílny paní Mojžíšové (ty znají spíše děvčata, speciálně sportovkyně, které se marně snaží – třeba po skončení kariéry – otěhotnět).
Definitivně ale zabralo až malajské teplo, problémy okamžitě ustaly. Ani letošní mírná zima v Česku asi není dostatečně vhodná pro náročnou objemovou přípravu…
Absolvovali jste v rámci soustředění nějaké závody?
Radka byla třetí na půlmaratónu v Kuala Lumpur, druhá na mistrovství Asie v duatlonu stejně jako na mistrovství Asie v aquathlonu a pátá na ITU race v Mukdahanu.
Jak to vypadá s Radčiným plaváním? Došlo k dalšímu progresu?
Věřím, že Radce pomůže pravidelné plavání v brněnské skupině pana Tobiáše. Podle mého názoru ale jsem na rozdíl od něj – snad se za to na mne nebo Radku nebude zlobit – větším příznivcem práce na správné nebo spíše efektivní technice, zejména u původních „neplavců“ typu Radky, která má obrovské rezervy zejména v práci paží pod vodou (a nejde jen o nedostatek specifické síly). Na to jsme se zaměřili teď na soustředění, uvidíme, jestli to něčemu pomůže…
Absolvovala Radka funkční diagnostiku reprezentantů, případně s jakými výsledky?
Neabsolvovala.
Máte nějakou opravdu zajímavou příhodu z Thajska? Jaké jsou Radčiny ambice pro nadcházející sezónu? Fotografie ze soustředění v Asii nalezenete zde
No, třeba již zmíněné mistrovství Asie v duatlonu nebo ITU race v Mukdahan, to jsou sledy velmi zajímavých událostí, které lze asi zažít jen na podobných závodech. My jsme thajský „ITU points cup“ přezdili na „Mai pen rai (= „Take it easy“) cup“…
Depo je po celou dobu před závodem i při něm prakticky volně přístupné…
Rozhodčí sice zběžně kontroluje, zda jsou zipy na zádech, ale když zjistí, že mnohdy ne, tak závodníky upozorní, aby je aspoň měli zapnuté…
Podobně se startovními čísly u Mistrovství Asie v duatlonu: mezinárodní rozhodčí rozhlasem upozorní, že na cyklistiku má být vzadu a na běh vpředu, všichni přikyvují, i ti, kteří si číslo připnuli „sichrhajskami“ na prsa…
V řece bylo málo vody, a tak trať kličkuje mezi vystupujícími kameny. Kdo se dostane mimo klikatící se řady bójek (což není vzhledem k silnému zešikma vedoucímu proudu nic těžkého), kameny určitě trefí, naštěstí jsou obvykle oblé…
Start bývá prováděn skokem v lodi, pokud ovšem lodivod v proudu nezvládá loď nastavit ke startovní čáře, zazní pokyn rozhodčích, ať se odstartuje a ať se závodníci nějak na trať mezi bójky dostanou nějak z boku…
Jalovička na trati cyklistiky je běžným koloritem…
Drafting mezi pohlavími je samozřejmě zakázaný, ale na trati není ani jedna motorka s rozhodčím. Když jsem po závodě s jediným rozhodčím, který postával u trati, řešil, že některé Radčiny konkurentky (zejména Japonky) jely v balíku s muži třeba i celých
Nijak veliké – zlepšit se zejména v plavání a běhu. Na co to bude v sezóně stačit, to neřešíme. Už loni jsem pro tento Imag odpovídal, že jsem Radce doporučil, aby rezignovala na snahu bojovat o Peking, protože by to bez větší pomoci svazu či oddílu a sponzorů sama utáhla jen těžko a s nejistým výsledkem. Prioritou tedy zůstávají různé nominační závody na rozličné ME, případně MS, letos i Český pohár (vzhledem k zájmu Ekol teamu) a k tomu některé sociálně nebo finančně zajímavě závody v zahraničí.
Akademické MS 2006
Radka Vodičková a Hary Hudák
Galerie
bazén Chin-Woo | foyer tréninkového komplexu | ||
tartanovo- betonový okruh dlouhý 3,5km | Ubytování v Terrenganu - celkem luxusní chaty :-) | ||