Macel se rozmýšlí zda dále usilovat o Havaj

21.03.2007 -
Na Ironmanu v Jižní Africe chtěla Tereza Macel zaútočit na havajský slot, ale jak už to občas ve sportu chodí plán se ji nevydařil. „Jsem zklamaná. Očekávala jsem lepší den, ale nevyšlo. Už od začátku to nějak nebylo ono,“ shrnula Čechokanaďanka žijící v Torontu.
„Slot na Havaj budu muset vybojovat někde jinde, ale po závodu v Africe si to trochu rozmýšlím,“ říká Tereza Macel, která v závodě skončila na 10. pozici.

„Plavání bylo docela těžké. Vlny a proudy byly silné, a na konci druhého kola mě smetl proud z tratě. Ztratila jsem hodně času a síly tím, že jsem musela bojovat, abych se dostat zpět na trať. Odhaduji, že mě to stálo asi 5 minut, a také mě to docela naštvalo, že jsem takovou chybu udělala hned na začátku závodu,“ shrnula úvodní disciplínu. 

„Kolo bylo docela bez problémů. Nejela jsem to na plno, chtěla jsem mít dobrý běh a žádnou krizi jsem také neměla,“ komentuje 180km porci.. 

Ovšem na začátku běhu začaly potíže s břichem. „Bylo velice nafouklé a bolelo, takže běh byl od začátků velice nepříjemný. Psychicky jsem to nezvládla a velice brzy to vzdala v hlavě, a už jsem se z toho pak nedostala. Takže jsem velkou část běhu šla pěšky.“

A co plánuje dále? „ Po zklamáni v Africe přemýšlím o dalších závodech trochu jinak. Před tím jsem si chtěla zajet více krátkých závodů jako half ironman ( 70.3 série) a kratší non-drafting (Escape from Alcatraz, Muskoka,), a pak odjet na Havaj. Ale také mě lákala nová série 101.Teď si musím rozmyslet jestli pojedu další Ironman a kvalifikuji se na Havaj, nebo jestli odložím Havaj o další rok, a soustředím se na jiné závody.“ 

Premiéru na Havaji si usměvavá Čechokanaďanka odbyla už v roce 2005, kdy si okusila co závod obnáší, a jak se na něj v budoucnu připravit.

(pozn. red. Série závodů s názvem One 0 One - 101 je na severoamerickém kontinentě pro letošek novinkou. Tratě budou mít distance 3-130-30, což v součtu činí 101 mil.)


IM Korea  2006


IM Korea  2006


 

Hodnocení:

Galerie

 

Přečteno 468x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera