Českou výpravu zachránil 4.místem Krňávek.

25.06.2006 -
Do francouzského Autunu, dějiště letošního ME, odjížděla česká reprezentace s jasným cílem. NEZKLAMAT! Tento cíl zachránil Martin Krňávěk skvělým 4.místem, který se na nástrahy závodu dokázal výborně připravit. Od medaile ho dělilo pouhých 12 vteřin. Ospalý dokončil až na 32.místě.
František Kubínek měl před startem závodu juniorů dokonce medailové ambice a právem. Avšak okolnosti způsobili, že vše bylo jinak. Česká výprava se do dějiště přesouvala ve čtvrtek a pro závodníka není ideální, když den před startem stráví 12 hodin v neklimatizovaném autu. Navíc byli ubytování 40 km od dějiště ME. Jak nám potvrdil jeho trenér Tomáš Klíma, necítil se prostě na 100%, a proto skončil až 36. místě. Petr Soukup závod nedokončil kvůli defektu. V juniorkách skončila Vašinová 22. a Kalabusová 37. Obě dvě slušně zaplavali, ale s náročností cyklistické části se lépe vypořádala Vašinová.

V závodu žen měla česká výprava medailové ambicemi v podobě Venduly Frintové. Na start se postavilo 46 závodnic. Po úvodní pranici se do čela propracovala Eva Nováková a do druhého kola skákal na prvním místě. První pozic uhájila i po 1500m, když vylézala takřka společně Jassicou Harrissoon a Fernandesovou v čase 20:12. Lenka Radová 20:56, Anna Šupinová 21:00, Radka Vodičková 22:34, Vendula Frintová 22:28, 

Na kole se po dvou okruzích objevila sama Fernandesova. Záhy byla dojeta třemi závodnicemi. Avšak v posledním okruhu pronásledující balík tento náskok dokázal smazat a pole se sjelo do početného balíku. V tom nebyla ani jedna z českých závodnic. Navíc cyklistickou část nedokončila Frintová, Radová a Šupinová a bylo jasné, že ženský závod bude bez mediale. „Cyklistický okruh byl pro ně hodně náročný,“ komentoval upřímně Jiří Seidl pro ČTK.

Nejcennějšího kovu se dočkala fenomenální Portugalka Fernandesová. Druhá byla přemožitelka Venduly Frintové v JARu Anja Ditmer a třetí skončila Italka Nadia Cortassa. Vodičková doběhla na 25.místě a Nováková 31.

I od závodu mužů čekala česká triatlonová veřejnost medaili. Ta však jen těsně unikla nikoliv Ospalému, ale Krňávkovi. Avšak nepředbíhejme!

Z vody se vynořil jako první trojílístek závodníků Belaubre, Petzold a Poulat časem 18:18. Ihned za nimi vylézalo pohromadě okolo 25 závodníků. Martin Krňávkem v této skupině nechyběl a skvělý čas 18:25 to jen dokumentuje. Plavání totálně nevyšlo Ospalému a 19:51 mluví za vše. Ostatní čeští závodnici Přemek Švarc 18:46, Martin Pejsar 20:52, Petr Bureš 20:54

Asi v polovině cyklistické části se na čele utvořil cyklistický balík s 30-ti muži, ve kterém nechyběli Ospalý ani Krňávek. Prvně jmenovaného znovu po 14-ti dnech potkal defekt a na běžeckou trať vbíhal mezi posledními z početného balíku.

Po 5-ti běžeckých kilometrech byla ve předu skupinka ve složení Raňa, Fleureton a Belaubre. Za nimi s 20 sekundovou ztrátou De Gasperi, Johns a Riederer. Na 7,5 kilometru bylo pořadí následující. První suverénně Belaubre 100m před Fleuretonem. Za ním  skupina Raňa, Jones, Gomez a náš Krňávek. Záhy ze závodu odstoupil jeden z favoritů Ivan Raňa, který podlehl  vysokému tempu. Francouz Belaubre nakonec svůj náskok navýšil na 27 vteřin a obhájil loňský titul mistra Evropy před druhým taktéž Francouzem Fleuretona, který mimochodem jezdí i Xterru. Třetí skončil Brit Johns a nepopulární čtvrté místo se ztrátou 12 sekund na medaily připadlo Martinu Krňávkovi. „Na běhu to dnes Filipovi nešlo,“ komentoval Jiří Seidl konečné 32.místo. Ostatní se umístili následovně 35.Bureš, 35.Pejsar a 47. Švarc


posudtě sami jak strmé kopce museli závodnici zdolat. Na tuto náročnou
trať doplatili především ženy. Nedokončilo ji 14 závodnic


Martin Krňávek přibližně na sedmém kilometru ještě živil naději na medaili....Netrvalo
dlouho a Raňa ze závodu odstoupil. Z této fotky se zdá, že neptraně ztrácí Brit Johns,
který nakonec připravil Krnoše o medaili!


Co k tomu dodat. Evropa má po roce opět stejného vládce triatlonu  je jím
Francouz Fred Belaubre


Eva Nováková se blýskla nejlepším plaveckým časem. Na fotce vbíhá do druhého
plaveckého okruhu


Anna Šupinová závéd nedoknčila. Na trati ji potkal defekt


To není smějící Radka Vodičková, ale trpící...


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Bude Ospalý opět kralovat triatlonové Evropě?
Švarc nastupoval na start ME s virózou!
Přemek Švarc se pokusí v Salfordu vybojovat první body
Přečteno 603x

Komentáře

no coment Reagovat
Re: no coment Reagovat
propadak Reagovat
Souhlas Reagovat
Marek? Reagovat
Upresneni Reagovat
Re: Upresneni Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně