Bude Ospalý opět kralovat triatlonové Evropě?

20.06.2006 -
V sobotu se ve francouzském Autunu budou rozdělovat sady medailí z ME. Připravili jsme pro vás přehled účastníků, kteří budou reprezentovat ČR v olympijském triatlonu. Uvnitř naleznete i tipy redakce na umístění a taky se dozvíte čerstvé informace o našich reprezentantech.

Ve čtvrtek odjede Česká repre do dějiště ME. V pátek si svůj start odbudou junioři a juniorky. V sobotu 13:30 odstartují ženy a na muže čeká start v 17 hod. ETU se pro letošek opět vrátila k týmovým soutěžím, které jsou na programu v neděli. Uskuteční se na sprintérských tratích 0.3 - 10 – 2 km. Muži startují už v 11 hod dopoledne a na regeneraci jim bude muset stačit pouze 16 hodin.

 

 

Filip Ospalý, 30 let

Letos nestihl odtrénovat tolik objemových hodin jako v předchozích letech. Zaměstnávaly ho mimosportovní aktivy. Avšak intenzita v tréninku zůstala beze změny. A právě tento fakt může Filipovi hrát do karet. Překročil hranici věku 30-ti let a věří, že právě nyní bude na vrcholu sil.

 

Minulý týden v JARu si chtěl otestovat svoji formu před ME. Nepovedlo se. Závod kvůli defektu nedokončil, a proto první ostrý test se špičkou bude až na ME.

 

Životní forma? „Uvidíme po sezóně,“ glosuje Ospalý. Avšak v tréninku udělal opět pokrok. V zimě atakoval ve vodě hranici 17 minut na 1500m (17:11)  a na jaře si na dráze vylepšil osobák na 5km (14:36) Na jarních závodech nenašel doma obstojného konkurenta a vždy se blýskl výborným výkonem na kole.

 

Z loňské nevydařené předzávodní přípravy právě před ME, kdy chybělo trochu více odpočinku, se poučil. Má všechny tři disciplíny takřka excelentní. O svém vítězství dokáže rozhodnout i v nervy drásajícím finiši. Na slabší místo, v podobě přechodu z vody na kolo, se letos zaměřil  na závodech ČP.  Letos má skvěle nakročeno k medaili z ME.

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 1.místo!!!

 

 

Martin Krňávek, 32 let

Vloni na podzim prodělal operaci achilovky a s výsledkem je maximálně spokojený. „Pan primář Kania z Ivančic odvedl opravdu skvělou práci,“ zdůraznil po závodě v Brně. Martin se již oklepal z toho, jak organismu  přetížil tréninkovými dávkami v předolympijské přípravě a soudě dle jeho letošních výsledků mají  vzestupnou tendenci a zdá se, že jeho forma bude gradovat právě na ME.

 

Nejlepší výsledek na ME zaznamenal v Karlových Varech v roce 2003, kdy získal bronzovou medaili. Pokud „Krnošovi“ vše  sedne na 100%, může se opět přiblížit na dosah medailovým postům. V jeho případě se  budeme velmi rádi mýlit v tipu na umístění…

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 8.místo

 

 

Přemek Švarc, 20 let

Černý kůň české výpravy!

Nad účastí Přemka Švarce na ME se začínaly pomalu stahovat mračna, ale nakonec ETU přeci jenom tomuto nadějnému závodníkovi divokou kartu udělila.

 

Vloni trápily Přemka zdravotní problémy s kolenní chrupavou, a proto s trenérem Zbyškou Zemanem museli udělat změny v běžeckém tréninku. Poklesla kilometráž cca na 40 km týdně, zmizely prázdné objemové kilometry a kvalita šla rapidně nahoru. Výsledkem na sebe nenechal dlouho čekat a v letošní sezóně sbírá  úspěchy jak na běžícím pásu.

 

Minulosti věnovaná přípravě dálkového plavání předurčila pro Přemka skvělou kariéru v triatlonu. Ve Francii můžeme očekávat, že z vody vyleze v prvním balíku a ze zahraničních startů moc dobře zná a UMÍ ostré tempo na kole. V Slovinsku dýchal na záda Martina Krňávka a může se stát, že se stane druhým nejlepším mužem z české výpravy.

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 14.místo

 

 

Martin Pejsar, 25 let

Martin Pejsar se v těchto dnech nemusel vůbec zaobírat finálním tréninkem na ME, neboť při závodě v Brně měl na obrátce smolný pád. Stačil se však bleskurychle vrátit do závodu a aktivní jízdou se podílel na dojetí prvního balíku.

 

V zimě poctivě dřel plavání a jarní testy ukázali značný pokrok v jeho výkonnosti. Avšak před třemi týdny v Poděbradech měl Martin těžkou hlavu ze své plavecké krize. Doufejme, že se z ní vymanil a ve Francii předvede co nejlepší výkon. Na jeho umístění bude mít vliv, na které pozici se ocitne po plavání. Běžecky je na tom Martin Pejsar opět výborně. 

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 28.místo

 

 

Petr Bureš, 26 let

Na Ekol triatlonu v Brně skvělým třetím místem vypálil rybník všem, kdo měli zálusk na bednu. Po závodě konstatoval, že ještě není rozhodně ve vrcholné formě a udělá vše pro úspěch na ME. Po úspěšné nominaci se zúčastnil tři závodů v II. Bundelsize a až na jednu výjimku byl vždy na stupních vítězů.

 

Na kole udělal v minulých letech značný pokrok a letošek nebyl výjimkou. Dvakrát byl na soustředění na Malorce, kde stihl i v jednom týdnu najet přes 1000km. Přes zimu zapracoval i na běžecké výkonnosti. V Brně mu nesedlo ideálně plavání, a proto se ve finální přípravě zaměřil právě na něj.  

 

Se svým loňským výkonem na ME byl spokojený. Zejména se blýskl  plaveckým výkonem. Avšak chvilka zdržení v depu způsobila, že nestihl o chlup první balík a odsoudila ho druhé grupy.

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 32.místo

 

 

Vendula Frintová, 22 let

Řádně navnaděna ze třetího místa na SP v JARu odjíždí bojovat o úspěch na seniorskou Evropu. Loňský výsledek nepatřil mezi její nej. V tréninku s trenérem Jiřím Seidlem trochu přepálili přípravu před závodem a bylo z toho jen 23.místo.

 

Jarní třítýdenní soustředění ve vysokohorském sportovním centru ve Francii Venduly prospělo.  Nebyl to jen bezhlavý trénink. Viděla trénovat Paulu Radcliff. Plavala s portugalskou triatlonovou reprezentací. Hovořila se S. Vukovicem o jeho přípravě před OH 2000 v Sydney. 

 

A jak tréninkový pobyt hodnotil Jiří Seidl. „ Tréninkový plán je jedna věc a jeho plnění druhá. Povedly se tréninky doslova excelentní, ale na druhou stranu byly i tréninky, které nedokončila.“  Plavecký výkon v JARu ukázal zlepšení a pokud udrží tento trend i nadále a podaří se ji navíc vyšperkovat svoji královskou disciplínu běh, může se stát postrachem nejen Evropy!

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 3.místo

 

 

Lenka Radová, 26 let

Lenka Radová má zásluhu na nejlepším výsledku české ženy na ME. V roce 2002 v Györu skončila pátá. Avšak loňské šesté místo ze Švýcarska staví výše. „Byly těžší tratě a větší konkurence," porovnává. Tato drobná závodnice se zúčastní i středečních kritérií s muži Na Lopatárně v Plzni.

 

Se závoděním letos začala již v březnu, kdy zavítala do exotických zemích v Kataru a v Jordánsku. „Chtěla jsi si vyzkoušet nějaké nové tréninkové metody a ty se nejlépe zkouší při závodech. „Další důvod byl, že mě to baví a chci závodit v sezóně déle než jen několik měsíců v roce,“ uvedla důvod.

 

Poslední test před ME ji vyšel skvěle v JARu dokončila na páté pozici. Zranění z pádů z kola, poranění v depu a další patálie se snad Lence  vyhnout a na ME předvede opět kvalitní výkon.

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 9.místo

 

 

Radka Vodičková, 21 let

Premiantka na seniorské Evropě. Pod trenérským vedením Haryho Hudáka se z Radky pomalu stává ostřílená závodnice. Má všechny tři disciplíny vyrovnané avšak musí získat zkušenosti z velkých závodů a nedělat taktické chyby dokladem toho byl závod v Brně. „Dvakrát se nechala na bojce zadupat a následně ztratila kontakt ze závodnicemi před sebou,“ hodnotil Hary Hudák. Po nominačním závodě měla Radka velmi náročný program. Zúčastnila se závodu v Číně, v Koreji a dvakrát v Itálii.

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 26.místo

 

 

Anna Šupinová, 24 let

Anička odjíždí na premiérové ME skvěle naladěna. Z minulého víkendu si z Tureckého ITU závodu přivezla první místo. Trénuje je ji Lucie Zelenková a v letošním roce udělala znatelný pokrok ve všech disciplínách triatlonu. Jak nám prozradila zlepšila i psychickou odolnost v samotném závodě. Plody této práce začíná již sklízet a sama věří, že ty nejlepší výkony v sezóně jsou ještě před ní.

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 33.místo

 

 

Eva Nováková, 28 let

Další premiantka v české výpravě na ME.  V minulosti se věnoval i dálkovému plavání, ale pak přednost dostal triatlon. Z plavecké minulosti skvěle těží a určitě vyleze z vody v popředí výsledkové listiny. Na kole taky umí zajet skvěle. Bohužel na běhu není tak rychlostně připravená jak ostatní české závodnice, neboť spíše inklinuje k delším distancím. Její druhý vrchol v letošní sezóně bude ME v dlouhém triatlonu.  

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 35.místo

 

Vzpomíná te? V roce 2001 získal Filip Ospalý v Karlových zatím jedinou zlatou mediali z ME.

 

Martin Krňávek se také může pochlubit medilí z ME v roce 2003

 

Přemysl Švarc naposlední chvíli dostal od ETU divokou kartu. Naváže na své dosavadní výborné výkony?

 

Martin Pejsar. Prolomí své plavecké prokletí?

 

Petr Bureš při nominačním závod v Brně...

 

Vendula Frintová s Pualou Radcliff po tréninku (držitelka světového rekordu va maratonské trati)

 

...a opět Vendy. Je 26. květen a na sjezdovce ve Font Romeu si zkouší stavět sněhuláky :-)

 

Lenka Radová. Vylepší letos své maximum na ME v podobě 5.místa?

 

Radka Vodičková, při závodě v Itálii

 

Anna Šupinová si minulý víkend z Tutecka přivezla první místo!

 

Eva Nováková. Koncem srpna bude reprezetovat ČR pro změnu v dlouhém triatlonu.

 

 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Českou výpravu zachránil 4.místem Krňávek.
Švarc nastupoval na start ME s virózou!

Galerie

  

Přečteno 687x

Komentáře

2001 je už minulost Reagovat
Re: 2001 je už minulost Reagovat
Postavičky Reagovat
Re: Postavičky Reagovat
Re: Re: Postavičky Reagovat
Re: Re: Re: Postavičky Reagovat
Re: Postavičky Reagovat
Re: Re: Postavičky Reagovat
Re: Re: Re: Postavičky Reagovat
Re: Re: Re: Re: Postavičky Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Postavičky Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Postavičky Reagovat
Re: Re: Re: Postavičky Reagovat
Re: Postavičky Reagovat
vzpamtujte se Reagovat
Re: vzpamtujte se Reagovat
Re: Re: vzpamtujte se Reagovat
Re: Re: Re: vzpamtujte se Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně