Atkinson nejrychlejší v Ishigaki

17.04.2006 -
Potřetí za poslední čtyři roky dokázal zvítězit Courtney Atkinson v závodě světového poháru, který se koná v japonském Ishigaki. Naposledy si dokázal ve sprinterském závěru poradit s vynikajícím Američanem Hunterem Kemperem, kterého na třetím místě jistil jeho krajan Andy Potts. První rozhodující okamžik přišel v druhém depu, které se podařilo opustit nejrychleji Kemperovi a Atkinsonovi.

Oba tak získali náskok na pronásledovatele Gemmela, Dochertyho a Reeda. Potts byl v té chvíli překvapivě až na šestém místě, ale běh dokázala zvládnout nejrychleji z favoritů a postupně se dostal až na konečně třetí místo.

"Přijíždím vždy do Ishigaki abych obhájil své předchozí vítězství a je skvělé, že se mi tom daří. Je to tady můj šťastný závod." řekl po závodě Atkinson.

V závodě žen překvapivě nedokončila na vítězství před závodem pasovaná Luxford, které se obnovilo zranění nohy z tréninku a tak se nakonec o vítězství v překvapivě chladném počasí přetahovala veteránka Michelle Dillon s Debbie Tanner, kterým na záda dýchala loňská vítězka Warriner.

Velký hlad po první účasti na podiu nejlepších prokázala Tanner, která ve finiši předstihla Dillon.

"Mé první stupně vítězů na světovém poháru a hned nejvyšší místo. Cítila jsem se před závodem velmi dobře a je skvělé, že to vyšlo." řekla po závodě Tanner.

Hodnocení:
Přečteno 213x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková