Český pohár Clasic v roce 2008

29.12.2007 -
Pravděpodobně si většina čtenářů všimla zveřejněných triatlonových směrnic na rok 2008. Pominu krátké triatlonové distance, duatlon a kvadriatlon a pozastavím se u dlouhých tratí.

Český pohár v dlouhém triatlonu obsahuje v letošním roce pět závodů a dá se říci, že se jedná o návrat k úspěšnému formátu z před několika let. Novinkou je zařazení tří závodů v maximálních délkách, které jsou doplněné dvěma kratšími závody.
 
Když přišel v loňském roce Roman Jaroš s nápadem uspořádat v Praze závod na ironmanských distancích, tak na něm nezústala nit suchá. V podstatě každý si našel něco. A když se pak po náročné sezóně na trati proháněli pouze tři desítky startujících, rozčílení řidiči dostali závod na první stránky novin. Závod se letos objevuje v novém termínu (druhý červnový víkend) a je zařazen do Českého poháru. Volba termínu dva týdny před MČR v Otrokovicích ale nevypadá jako nejlepší. Republika je republika a navíc se ve stejný termín koná i vloni skvěle hodnocený středňák v Mělicích. Konkurence opravdu náročná.

Jak jsem předeslal, mistrovství republiky se po roce pauzy vrací do Otrokovic. Již nyní je startovka slušně zaplněná a je znát, že si závod pořadatelského týmu Jirky Daňka pomalu získává jméno i v zahraničí. Tradiční termín a ověřená kvalita závodu tak zřejmě přetáhnou startující Bigmanovi. Na start obou závodů se zřejmě postaví jen jednotlivci.

Comeback na pohárové mapě slaví Teplice. Jedna z tradičních destinací dlouhých triatlonů na našem území přichází překvapivě s poloviční délkou. Na první pohled jsou sice tratě v ITU délce, ale překvapivě je plavání o kilometr delší, což postrádá logiku a působí jako překlep.
Pravděpodobně to bude působit jako odrazující prvek pro slabší plavce.

Po Teplicích, je do dalšího závodu měsíc času na trénink, především bude dobré přiživit cyklistický objem, nebo vyzkouset nějaký zahraniční podnik. Druhý srpnový víkend(stejně jako vloni) bude na programu kopcovitý Železňák na Lipně. Doufejme, že se podaří Jirkovi Chaloupkovi dobře ukotvit bojky a plavání se odehraje v tradiční délce. Od věci není ani objednat lepší počasí. V triatlonových kuloárech se proslýchá , že dojde ke změně běžecké trati. 

Po tomto náročném šumavském závodě s převýšením přes dva tisíce metrů si opět budete moci oddychnout pět týdnů, než se postavíte na start posledního závodu Českého poháru Classic 2008, kterým bude střední triatlon na Rozvadově. Loňský přesun druhého depa a následně i běhu z Přimdy na Rozvadov podle mého názoru závodu prospěl. Pořadatelé tak letošní trasu zřejmě nechají stejnou, včetně průjezdu něměckým územím.

Pokud by se Vám zdálo, že má termínovka hluchá místa, můžete jí doplnit nějakým tím startem v konkurenčním Triexpert cupu, ale o tom někdy příště.


Ilustrační foto: (Ironman Florida 2007)


Ilustrační foto: (Moraviaman 2006)

Hodnocení:
Přečteno 1307x

Komentáře

funus Reagovat
Re: funus Reagovat
Re: funus Reagovat
Re: Re: funus Reagovat
Re: Re: Re: funus Reagovat
Pohar nepohár Reagovat
Kolize Reagovat
Re: Kolize Reagovat
Svaz Reagovat
Re: Svaz Reagovat
Re: Re: Svaz Reagovat
Re: Svaz Reagovat
kalendář CP Reagovat
Re: kalendář CP Reagovat
Re: kalendář CP Reagovat
Re: Re: kalendář CP Reagovat
Re: Re: Re: kalendář CP Reagovat
Re: Re: Re: Re: kalendář CP Reagovat
4. disciplína "českého" triatlonu - mudrování Reagovat
Re: 4. disciplína Reagovat
Re: 4. disciplína Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně