Karol Džalaj se dočkal. Zvítězil na Pilmanovi!

28.08.2011 -
Předposlední podnik Ford Czechman tour hostil Ždár nad Sázavou. Zvítězil Karol Džalaj a po dlouhé době získal nejcennější vavřín na české půdě. V ženách triumfovala dle očekávání Simona Vykoukalová.

Příjemným letním počasím přivítal Pilman triatlon všechny účastníky. Tento závod je pověstný svými drsnými klimatickými podmínkami. Zima, déšť patří neodmyslně k tomuto závodu.

Řada tropických dní způsobila, že voda měla 23 st. C a rozhodčí zakázali použití neoprenu. „Dlouho nepamatuji dlouhý závod na českém území bez použití neoprenu,“ ozývalo se z řad překvapených závodníků.

Dva okruhy v Pilské nádrži, slunečná letní obloha a délka trati 1,9km. Takové byly podmínky pro úvodní disciplínu, kterou dle předpokladů ovládl skvělý plavec Tomáš Martínek. Skvělý výkon ve vodě předvedl i Jaroslav Brynda a Tomáš Bednář.

Karol Džalaj na nejlepší značně ztrácel avšak od prvního šlápnutí nastolil strojové tempo. V polovině trati se usadil na první místě a vystřídal tak doposud vedoucího Bryndu s Martínkem. V popředí se pohyboval i mladý závodník Matěj Plzák, kterému kopcovitá trať s převýšením 1000m skvěle vyhovovala. 

Karol Džalaj opouštěl druhé depo s náskokem na Bryndu a od prvním metrů pevně věřil, že dnes to konečně vyjde na vítězství. Jako druhý vybíhal Brynda následován Martínkem, Plzákem, Kořínkem a Münsterem.

Po 21 běžeckých kilometrech, kdy se teplota vzduchu značně ochladila a zvedl se silný vítr se jako první v cíli objevil slovenský reprezentant Karol Džalaj. Druhý za ním finišoval Jaroslav Brynda a na stupně vítězů je doprovodil Kořínek. 

V ženách zvítězila způsobem start cíl Simona Vykoukalová, která se již chystá okusit ironmanské tratě.

Hlavní organizátor Jan Havlíček dokázal připravit opět skvělý závod a na české podmínky s vysokým standardem. Po závodě trval na uveřejnění následující hodnocení. „Velice děkuji závodníkům, že zavítali do Ždáru, který je znám svými náročnými tratěmi. Mrzí mě však přístup a nelidské chování hlavního rozhodčího k závodníkům,“ nebral si servítek.

Ždár opět nezklamal. Během několika hodin se počasí překlopilo z letního do podzimního hávu a po závodě každý oblékal několik letních triček na sebe, doprovod se choulil do dek a ve stánku s občerstvením byl nejčastěji objednávaným nápojem teplý čaj. Jak typické pro poslední dlouhý triatlon na českém území roku 2011.

VÝSLEDKY ZDE

Závěrečným podnikem Ford Czehman tour je 17.9. klasik duatlon v Příbrami na tratích 10-60-10km.  

Hodnocení:
Přečteno 1402x

Komentáře

super zavod Reagovat
Re: super zavod Reagovat
Trestať víc Reagovat
Zase ten Brynda Reagovat
:-))) Reagovat
:-))) Reagovat
:-))) Reagovat
:-))) Reagovat
:-))) Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?