Karol Džalaj se dočkal. Zvítězil na Pilmanovi!

28.08.2011 -
Předposlední podnik Ford Czechman tour hostil Ždár nad Sázavou. Zvítězil Karol Džalaj a po dlouhé době získal nejcennější vavřín na české půdě. V ženách triumfovala dle očekávání Simona Vykoukalová.

Příjemným letním počasím přivítal Pilman triatlon všechny účastníky. Tento závod je pověstný svými drsnými klimatickými podmínkami. Zima, déšť patří neodmyslně k tomuto závodu.

Řada tropických dní způsobila, že voda měla 23 st. C a rozhodčí zakázali použití neoprenu. „Dlouho nepamatuji dlouhý závod na českém území bez použití neoprenu,“ ozývalo se z řad překvapených závodníků.

Dva okruhy v Pilské nádrži, slunečná letní obloha a délka trati 1,9km. Takové byly podmínky pro úvodní disciplínu, kterou dle předpokladů ovládl skvělý plavec Tomáš Martínek. Skvělý výkon ve vodě předvedl i Jaroslav Brynda a Tomáš Bednář.

Karol Džalaj na nejlepší značně ztrácel avšak od prvního šlápnutí nastolil strojové tempo. V polovině trati se usadil na první místě a vystřídal tak doposud vedoucího Bryndu s Martínkem. V popředí se pohyboval i mladý závodník Matěj Plzák, kterému kopcovitá trať s převýšením 1000m skvěle vyhovovala. 

Karol Džalaj opouštěl druhé depo s náskokem na Bryndu a od prvním metrů pevně věřil, že dnes to konečně vyjde na vítězství. Jako druhý vybíhal Brynda následován Martínkem, Plzákem, Kořínkem a Münsterem.

Po 21 běžeckých kilometrech, kdy se teplota vzduchu značně ochladila a zvedl se silný vítr se jako první v cíli objevil slovenský reprezentant Karol Džalaj. Druhý za ním finišoval Jaroslav Brynda a na stupně vítězů je doprovodil Kořínek. 

V ženách zvítězila způsobem start cíl Simona Vykoukalová, která se již chystá okusit ironmanské tratě.

Hlavní organizátor Jan Havlíček dokázal připravit opět skvělý závod a na české podmínky s vysokým standardem. Po závodě trval na uveřejnění následující hodnocení. „Velice děkuji závodníkům, že zavítali do Ždáru, který je znám svými náročnými tratěmi. Mrzí mě však přístup a nelidské chování hlavního rozhodčího k závodníkům,“ nebral si servítek.

Ždár opět nezklamal. Během několika hodin se počasí překlopilo z letního do podzimního hávu a po závodě každý oblékal několik letních triček na sebe, doprovod se choulil do dek a ve stánku s občerstvením byl nejčastěji objednávaným nápojem teplý čaj. Jak typické pro poslední dlouhý triatlon na českém území roku 2011.

VÝSLEDKY ZDE

Závěrečným podnikem Ford Czehman tour je 17.9. klasik duatlon v Příbrami na tratích 10-60-10km.  

Hodnocení:
Přečteno 1419x

Komentáře

super zavod Reagovat
Re: super zavod Reagovat
Trestať víc Reagovat
Zase ten Brynda Reagovat
:-))) Reagovat
:-))) Reagovat
:-))) Reagovat
:-))) Reagovat
:-))) Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková