15.ročník PILMANA aneb MČR ve středním triatlonu. Již tuto sobotu

24.08.2017 -
V sobotu se do Ždáru nad Sázavou chystá několik stovek tuzemských triatlonistů a triatlonistek. Velmi kvalitní konkurence se utká o mistrovské tituly a důležité body do celkového bodování seriálu Ford Czechman Tour. Na závodníky čekají poctivé halfironmanské distance v krasných kulisách zvlněné Vysočiny

Hodinu před sobotním polednem odstartuje hlavní závod Pilman pro jednotlivce, deset minut za nimi se do vody vrhnou první štafetáři. Čeká se slunečné počasí kolem třiceti stupňů s tradičně silnějším větrem. Tento kultovní závod je součástí poháru Ford Czechman Tour a ve Žďáru se odehraje sedmý, předposlední díl letošního seriálu. V průběžném vedení je nestárnoucí Petr Vabroušek, který se chystá i na tuto mistrovskou „půlku“. Minulý víkend  předvedl velmi kvalitní výkon na ironmanské distanci v kanadském Mt. Treblant. „Do Žďáru se vracím po osmi letech. V roce 2009 jsem Pilmana vyhrál a už se nemůžu dočkat,“ píše na svém fb. Cestu za titulem mu bude chtít zkomplikovat téměř celá česká špička dlouhého triatlonu. Jedním z velkých adeptů na vítězství je Lukáš Kočař z Ekol Elite, který triumfoval na nedávném MČR v Xterra a bude chtít obhájit loňské zlato. "Svůj vrchol letošní sezony vidím v obhajobě na Pilmanovi. Proto se zde chci předvést ve 100 % formě a uvidím, jaký výkon předvedu," řekl v našem nedávném rozhovoru.


Z dalších favoritů v boji o kovy nejcennější můžeme počítat Tomáše Miku, jehož subtilnější postavě místní tratě svědčí, což potvrdil i svým předloňským triumfem ve velmi rychlém čase. Po ironmanech v Texasu a Nice určitě půjde do tuzemského šampionátu s ambicemi nejvyššími


Zajímavé bude sledovat výkon Petra Soukupa, který zajel skvěle na Challenge Prague a po loňské patálii s technickými problémy na IM Hawaii tam jede letos pro co nejlepší reparát. Jeho forma graduje a tento závod může být pro něj skvělým testem. 


O medaile se popere také matador Honza Wainer. Vloni sice do Žďáru přijel, ale bohužel v noci před závodem onemocněl a na start nakonec nenastoupil. Po ohlášeném konci kariéry se vrátil ve velkém stylu, zanedlouho ho čeká železňácká Evropa v holandském Almere a na Pilmanovi už několik medailí vybojoval. Mezi adepty do první desítky se řadí Honzové Šneberger a Hradecký, kteří místní tratě znají jako své boty a v rámci společné štafety zde zajeli velice rychlé časy a zvítězili. Bronzový muž letošního Slovakmana Pepa Křivánek či skvělý cyklista Venca Holub, jemuž kopcovitá trať určitě bude chutnat. Po vleklém zranění a pauze od závodů se vrací známý rychlík a bojovník Lukáš Slatinský, který bude patřit do nejužší špičky potenciálních medailistů. Pro pilmanskou premiéru si jede Franta Schoval, skvělý běžec a triatlonista, dávající zatím přednost kratším distancím. „Moje ambice? Zatím jsou trochu nejisté, protože nevím, jak zvládnu ty kopce. Možná mi to sedne, pak bych chtěl bednu v kategorii a top 10 celkově,“ řekl. Na poslední chvíli se přihlásil ještě další borec z domácí špičky - Karel Zadák z Triexpert Teamu. Za neúčasti loňské šampionky Simony Křivánkové, která si „hrábla“ do zásobníku svých sil na nedávném Challenge Regensburg, je za hlavní favoritku považována Helena Kotopulu. Svěřenkyně Petra Vabrouška se chystá v říjnu na svou havajskou premiéru a vyznává stejný styl častého závodění jako její kouč. Na Pilmanovi se čeká její souboj s jihočeskou triatlonistkou Petrou Krejčovou, v celkovém bodování seriálu jsou tyto dvě závodnice na prvních dvou místech a budou mít možnost se utkat o další důležité body. Další z favoritek na medaili lze počítat i Lucii Šnebergerovou a několik dalších triatlonistek.

Každopádně se můžeme těšit na zajímavé souboje jak mezi muži, tak mezi ženami. Na start se chystají téměř tři stovky triatlonistů a triatlonistek, pro některé půjde o halfironmanskou premiéru. Poctivé tratě krásného prostředí Vysočiny, tradičně klapající organizace pod taktovkou ředitele Honzy Havlíčka a příjemná atmosféra rekreačního areálu Pilák. To vše a mnoho dalšího již tuto sobotu!   

Hodnocení:
Přečteno 798x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!