Džžalaj ovládl PILMANa. Mistrem ČR ve středním triatlonu je Dvořák, žženám dominovala Potůčková

25.08.2013 -
Slovenský reprezentant Karol Džžalaj vypálil rybník české konkurenci a na poloviční ironmanské trati ve ŽŽdáru nad Sázavou suverénně ovládl závod PILMAN triatlon, pátý díl FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu, který byl mistrovstvím republiky ve středním triatlonu. Českým ššampionem se stal Ladislav Dvořák, mistryní republiky je Eva Potůčková.
Džžalaj si s téměř dvěma kilometry plavání, 93 kilometry na kole a 21 kilometry běhu poradil v čase 4:04:52 Celkově druhého Ladislava Dvořáka porazil bez jedné sekundy o rovné čtyři minuty. Dvořák se ale díky tomuto umístění stal mistrem ČR ve středním triatlonu. Celkově třetí doběhl Jan Wainer, kterému patří titul českého vicemistra. Za ním doběhl Václav Holub.
„Ze začátku to moc snadně nevypadalo,“ popsal Džalaj průběh závodu. „Musel jsem v cyklistice hodně stahovat. Ale běh užž jsem si pohlídal,“ dodal. Uvolnění pro něj přiššlo po desátém kilometru poslední části, kdy už dobře tuššil, žže o komfortní náskok nepřijde. „Ale věděl jsem o Dvořákových b쾞eckých kvalitách, protožže loni na mě stáhl osmiminutovou ztrátu na pouhých třicet vteřin,“ nezapomněl Džžalaj, člen týmu ROCKTECHNIK TRIATLON, podle kterého rozhodovala cyklistická pasᾞ. „Ta trať byla hodně t쾞ká, ale mně vyhovovala. Na konci b쾞eckého profilu už jsem si vychutnával skvělou atmosféru,“ přiznal zkuššený závodník, který hned plánoval vítězné oslavy. „Večer se asi trochu zapaří,“ smál se.

Sobotní klání v okolí Pilské nádrže provázela sportovní nálada a ideální triatlonové počasí. Při teplotách kolem dvaceti stupňů Celsia se pro b쾞ecký úsek zatáhly mraky. „Plavalo se na krev a na kole mi bylo horko. Ale pak to bylo příjemné,“ svěřila se vítězka a čerstvá česká mistryně Potůčková.

Zkuššená triatletka je na mateřské dovolené, o to obdivuhodnější je rozdíl, jakým své mladší soupeřky porazila. Ve ŽŽďáru členka HISPORT Teamu porazila v čase 4:38:24 druhou Tamaru Maxantovou o více nežž čtyři minuty. Na třetí DṚu Svěrákovou získala přes šestnáct minut.

„Vžždyť jsem ješště před rokem byla těhotná a do závodů se vrátila ažž začátkem června,“ netajila se ššampionka nervozitou před startem. Jenžže její cesta za titulem se postupně přeměnila v exhibici v tréninkovém tempu. „Ažž jsem se první dva okruhy běhání divila, jak to jde všešchno snadno. Ale krize se nakonec dostavila a třetí okruh užž jsem tršošku protrpěla,“ uculila se 35letá rodačka z Plzně.

Tu letos už čekají jen dva závody. Příští týden v Rakousku a poté v rámci prestižžního podniku ve Francii. Pak předčasně ukončí sezonu. „Pořád ještě kojím a v noci se moc nevyspím. Je to pro mě v tuhle dobu hodně náročné,“ prozradila.
Dobře si vššak uvědomuje, že se v zahraničí postaví proti mnohem silnějšším soupeřkám. „Ale poslední dobou jsem si dodala dost sebevědomí a tohle vítězství mě povzbudilo. Ujistila jsem se, žže moje b잾ecká forma graduje. A žže cesta, kterou jsem se v tréninku vydala, má opravdu smysl,“ dodala. Před týdnem na Lipně skončila na MČR v olympijském triatlonu druhá. „Tam jsem uběhla deset kilometrů pod čtyřicet minut. Nevěřila bych, žže to po porodu ještě někdy dokᾞu,“ uzavřela.

Výsledky: PILMAN triatlon, MČR ve středním triatlonu, Žďár nad Sázavou

Muži: 1. Karol Džžalaj (SR) 4:04:52, 2. Ladislav Dvořák (EKOL ELITE TRIATLON TEAM) 4:08:51, 3. Jan Wainer (SK OMT Pardubice) 4:11:43, 4. Václav Holub (Velosport Valenta Scott Team) 4:14:35, 5. TomᚠKořínek (LABE TRI CLUB) 4:16:18.