Tritour v Nymburce se jede intervalově

15.07.2011 -
Ještě přemýšlíte o nedělním výletě? Zkuste si triatlon! V přátelské atmosféře i se zajímavými pravidly. Novátorský experiment nabízí nedělní triatlon v Nymburce, čtvrtý díl oblíbeného seriálu veřejných závodů Tritour.

Už do plavecké částí totiž naskáčí závodníci do vody v intervalových odstupech po 15 vteřinách, ne hromadně, jak bývá zvykem. „Kolo je v triatlonu zdegenerované, cyklista nemá šanci se v balíku prosadit. Myslím si, že jednou za rok můžeme zkusit závod tímto způsobem,“ říká šéf pořadatelů Petr Müller. Jako zpestření ještě chystá rychlostní prémii. Na předem určeném místě změří radarem absolutní rychlost cyklisty a v cíli ho pak odmění.

„Loni jsme intervaly zkoušeli v dětském závodě a nikdo si nestěžoval,“ dodává Müller. Jeden z nejzkušenějších organizátorů v zemi. Jeho závod napíše už devatenáctý díl, léta býval početně nejlépe obsazeným v celém českém poháru. Letos po dlouhých letech v jeho programu chybí. „Neviděl jsem příliš zájmu…,“ netrápí se jeho šéf. Závod ale zůstává policejním šampionátem, středočeským přeborem žactva. "Po povodních v roce 2002 jsme chtěli závod zrušit, ale nakonec se na startu objevilo skoro tři sta lidí."

Centrum je u rybníka v Ostré. Od 12.30 závodí už malí benjamínci, ve 14.20 vypukne hlavní závod na tratích 600 metrů plavání – 26 km na kole – 5 km běhu. Přihlásit se můžete ještě na místě. Klidně vezměte i trekingové kolo, jen nezapomeňte na helmu.

„Tratě budou jednoduché, abyste si po dokončení svého prvního triatlonu mohli říct: Vždyť to není nic složitého. A příště pozvat i známé a kamarády,“ dodává Petr Valeš, pořadatel Tritour a také profesionální trenér a vydavatel webu www.etriatlon.cz. Určitě ale tady potkáte přímo na trati i některé známé jméno.

Tritour vyvrcholí 13. srpna Doksymanem na Máchově jezeře. www.doksyman.cz

 

TN

Hodnocení:
Přečteno 779x

Komentáře

Poradi Reagovat
Re: Poradi Reagovat
Bez neoprenu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně