Vítr, déšť, soupeři… Nikdo nezastavil Bryndu v Předboji

4.07.2011 -
Představte si nejhorší počasí pro triatlon. Zima. Vichr. Záchvěvy dešťové průtrže… To všechno se spustilo v neděli v Předboji při třetím díle Tritour, sérii veřejných triatlonů pro radost ze sportu.

Ani ta se však neztratila, na start se postavilo navzdory drsnému anglickému počasí 71 dospělých závodníků a plno dětí, jen v kategorii mrňousků do šesti let jich bylo šest.

Na hlavních tratích 0,75 – 28 – 7,5 dominovali stylem start – cíl Jaroslav Brynda, ten měl nejlepší všechny části, a Petra Vachulková, ta sice ztratila náskok mírně na kole, ale zůstala v čele.
„Déšť se rozjel při kole, jeli jsme opatrně,“ říkal vítěz. „Ale věřil jsem si, že získám náskok a myslím, že rozhodl poslední cyklistický okruh. To víte, znám to tady, jezdím tady hodně,“ říkal rezident z jen 4 km vzdálených Neratovic.
„Stále ještě můj běh není optimální. Ale Honza Wainer mi dal jen minutu, cítil jsem se líp a udržel to. Dělá mi to radost, že je vidět, že už jsem zase nějaký trénink udělal,“ dodal muž, který se chystá na 7. srpna na havajskou kvalifikaci do Regensburku.


 

Před lety v Rothu už dokázal zajet 18. pozici za 8:44:51 a teď má v barvách týmu Tri star Kučera novou motivaci. Přesto se baví na malé Tritour. „Mám tyhle závody moc rád, co jsem jimi nadšenej. Jsou spravedlivé, vládne tu příjemná atmosféra. Je to lepší než trénovat někde sám. Původně jsem sice chtěl jet středního Bigmana v Praze, ale nakonec jsem se rozhodl pro Předboj. Bezhákové kolo jsem měl naložené, jen jsem se mohl o něco déle prospat.“ Na delší test vyrazí raději o víkendu do České Lípy.

Poprvé v Tritour se na stupně vítězů postavil loňský vítěz ankety Objev roku Tomáš Mika, který se také chystá na havajskou kvalifikaci do Německa. ,,Plavání mi docela sedlo, i když jsem čekal, že budu o něco rychlejší. Absolvoval jsem teď pár kvalitních tréninků v bazénu, tak jsem doufal, že to prodám i v otevřené vodě,“ vyprávěl.

„V cyklistické části jsem se dost trápil, přímo nesnáším počasí, které panovalo. Nemohl jsem ani udržet řidítka v silném větru. Tentokrát jsem zvolil vepředu nízký ráfek, ale stejně to se mnou házelo. Do depa jsem přijel na pátém místě. Tušil jsem, že s mým během bych mohl skončit na třetím místě, což  se také potvrdilo.“

Závod jsem neabsolvoval ve vysoké intenzitě, protože chladné počasí mu nedovolilo se dostat na provozní teplotu. „Ovšem závod to byl stejně pěkný. Teď mě čeká čtrnáctidennídenní tréninkový blok zakončený bezhákovým olympijským triatlonem v německém Ingoldstadtu, dodal. Šestý byl ještě známý železný veterán, už 51letý Pavel Kašpárek.

V kratším minitriatlonu vyjely i štafety, jednu postavili i stateční hostitelé ze zdejšího sportovního statku Yard. Ani oni nestačili na pořadatelský tým z Bike service Klecany. Nejlepší mezi jednotlivci byli Patrik Poduška a Petra Brandová, i jim pršelo…

Výsledky 3. Tritour Předboj: Muži: 1. Brynda (Tristar Kučera) 1:16:55,4, 2. Wainer (Louny) -22,8, 3. Mika (Etriatlon Team) -3:49,2, 4. Rexa (Kerda Liberec) -4:14,6, 5. Andrš (Tri ski Horní Počernice) -6:21,7, 6. Kašpárek (OMT Pradubice) -7:06,6. Ženy: 1. Vachulková (Krušnoman Litvínov) 1:30:55,4, 2. Hostinská (FTVS Praha) -44,2, 3. Vančurová (Hisport) -8:33,8.

Další závod Tritour se jede v neděli 17. července na tradičním místě v Ostré u Nymburka.


Jan Wainer

TN

Hodnocení:
Přečteno 966x

Komentáře

Fotky Reagovat
chyba Reagovat
Re: chyba Reagovat
poděkování Reagovat
Re: poděkování Reagovat
počasí Reagovat
Re: počasí Reagovat
Bigman Reagovat
Re: Bigman Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně