Poděbrady chystají Tritour, to je šance pro všechny

28.05.2011 -
Zkuste si triatlon. Poprvé. Pro radost. Pro zábavu. Pro motivaci do dalšího pohybu. Zapomeňte na slova výkon, peklo, nejlepší. Už v neděli vám závodnický servis bez výsledkových tlaků nabízí Tritour v Poděbradech.

Ano, na kolonádě se konaly nedávno velké bitvy českých šampionů. Teď se zkuste v jejich stopách i vy. Plave se v koupališti Jezeře, na kole jede do Kerska a zpět a běhá se znovu okolo vody.

www.tritour.etriatlon.cz 

Objemy 700 metrů plavání, 30 km na kole a 7 km běhu znamenají časovou zátěž bez „krvení“ okolo dvou hodin. Pokud si netroufáte, pak je tu mini-varianta 300 – 10 – 3. Start je v 11 (delší), resp. 10 hodin.

„Tratě budou jednoduché, abyste si po dokončení svého prvního triatlonu mohli říct: Vždyť to není nic složitého. A příště pozvat i známé a kamarády,“ říká Petr Valeš, šéf seriálu, profesionální trenér a majitel známého webu www.etriatlon.cz. Navíc jezdí se postaru tzv. bez háku, tedy každý sám za svoje, ne v cyklistické skupině, kde hrozí kolize.

Kdo se přihlásí na webu s předstihem, zaplatí nižší startovné. Takže spěšte, také kapacita pole je omezená 150 místy. A kdo se tu „chytne“, může si domluvit sestavení kondičního tréninkového plánu na další období.

Poděbradskou nabídku totiž následují další: 11. 6. v Doksech, 3. 7. v Předboji, 17. 7. v Ostré u Nymburka a 13.8. finálový Doksyman na Máchově jezeře.

Pět závodů se boduje, ale „není naším cílem nutit k objíždění všech podniků a honěním za body,“ dodává Valeš. „Ano, sečteme tři nejlepší výsledky a nejlepší na závěr na Máchově jezeře oceníme. Ale spíš chceme dát šanci co nejvíc lidem vyzkoušet si v klidu triatlon bez začátečnických obav.“

Nehrozí ani, že by vás prohnali hvězdy typu Ospalého, Vabrouška nebo Frintové. „Pokud se přijedou na nás podívat a prohodit pár slov s triatlonovými nováčky, budeme samozřejmě moc rádi.“

Opravdu žádný strach.

Na první pohled – od televize – to vypadá náročně. Plavat, rychle vyběhnout z vody a skočit na kolo, a pak se ještě rozběhnout. Na druhou stranu, „jen“ kombinujete tři nejpřirozenější aerobní aktivity.

Záleží jen, jak dlouho, jak rychle.

Ideální počasí slibuje příjemný zážitek.

Kdo běhá, má základ. Jen si pak uvědomte, že vaše nejlepší disciplína vám nepůjde tak snadno, jak jste zvyklí. Je až na konci… Po plavání a kole se svaly budou maličko vzpírat. Ale půjde to.

Zkuste si triatlon. 

Hodnocení:
Přečteno 444x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně