Otevřený dopis pořadatelům ČP v Táboře a Českému svazu triatlonu:

10.06.2007 -
Vážený pane Hotový, vážení funkcionáři Českého svazu triatlonu,
rád bych, aby veřejně zazněl můj názor, se kterým souhlasila většina závodníků, s nimiž jsem o této věci hovořil. Sjezd Ústeckou ulicí při závodě ČP v Táboře podle mého názoru není bezpečný a myslím, že je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo.
Chápu snahu pořadatelů připravit náročnou cyklistickou trať, po které volá řada závodníků i triatlonové veřejnosti. Je ale dobré si uvědomit, kde leží hranice bezpečnosti. Sjezd Ústeckou ulicí je úzký, povrch je rozbitý s řadou hlubokých kanálů a štěrkem na cestě. Ulice je bez chodníků, obklopena domy, ze kterých kdykoli může někdo vyjít a vstoupit přímo před jedoucí závodníky. Já jsem tudy jezdil rychlostí okolo 65km/h a věřím, že byli borci, kteří jezdili ještě mnohem rychleji. Uvědomte si prosím, v jakém stavu je organizmus triatleta po výjezdu předcházejícího stoupání Čelkovickou ulicí a jeho schopnost rychle reagovat. Vždy jsem se domníval, že technický delegát ČSTT je tam od toho, aby mimo jiné posoudil bezpečnost trati. Byl jsem svědkem několika případů závodů ITU a ETU, kde technický delegát nechal změnit trať den před závodem právě z důvodu bezpečnosti. Věřím, že si nikdo nepřeje, aby více závodníků skončilo podobně jako Zbyněk Švehla.

Další připomínku mám k vyhlášení vítězů. Soutěžní směrnice ČSTT 2007 v bodě 5.7 říká „Pro vyhlášení výsledků jednotlivců ve věkových kategoriích je nezbytná účast alespoň 3 závodníků dané kategorie.“ Zároveň v propozicích na Velkou cenu E-ON se píše „Veškeré kategorie budou vyhlášeny v případě, že závod dokončí minimálně 3 závodníci dané kategorie.“ Tyto podmínky byly splněny v případě mužů i žen nad 30 let, závodníci však vyhlášeni nebyli a ceny stanovené v propozicích nepředány. Ne, že bych umřel hlady, pokud mi pořadatel nevyplatí výhru 300Kč, ale tvrdím, že toto chování je trapné a nedůstojné a netuším, co k tomu pořadatele vedlo. Snaha ušetřit 1000Kč při pořádání závodu, jehož rozpočet jde jistě do stovek tisíc? Já osobně bych to asi překousl, i zbytečné čekání na vyhlášení. Těžko se to ale vysvětluje rodičům, kteří se na závod přijedou podívat a pro které je to velká odměna vidět svoje dítě na pódiu.
Nechci tímto nijak snižovat váhu jinak kvalitně připraveného závodu. Očekávám polemiku na daná témata.
S pozdravem, Pavel Paták

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Reakce pořadatele na otevřený dopis Pavla Patáka
Přečteno 685x

Komentáře

Ovážnej kousek Reagovat
Re: Ovážnej kousek Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně