Rusové ovládli Turecko, vidět byli ale i Češi

28.10.2003 -
Na závěr triatlonové sezóny jsem se vypravil společně s českou reprezentantkou Lucií Zelenkovou na tureckou riviéru do přímořského letoviska Alanya, která hostila ITU Point Race. Alanya je závod se specifickou tradicí. Závodí se ve středu a tak většina závodníků přijíždí na celý týden, aby si po jednom z posledních triatlonových závodů v Evropě užila tepla a tradiční turecké pohostinnosti.
Na závěr triatlonové sezóny jsem se vypravil společně s českou reprezentantkou Lucií Zelenkovou na tureckou riviéru do přímořského letoviska Alanya, která hostila ITU Point Race. Alanya je závod se specifickou tradicí. Závodí se ve středu a tak většina závodníků přijíždí na celý týden, aby si po jednom z posledních triatlonových závodů v Evropě užila tepla a tradiční turecké pohostinnosti.

Kromě drobných zádrhelů při prezentaci, týkajících se triatlonové licence a zařazení do kategorie, byl vlastní závod organizačně velmi dobře připravený a trať skvěle zabezpečena. Plaval se jeden okruh v moři téměř bez vln, kolo se jelo ve čtyřech okruzích s mírným převýšením po hlavní třídě letoviska a běh se skládal ze dvou okruhů centrem města s prudkým výběhem od moře.

V závodě žen nenechala Lucka nikoho na pochybách o svých plaveckých kvalitách a z vody vylezla první společně s Rakušankou Bramboeck a další ruskou závodnicí, která ovšem už v depu nestačila. Cíl byl jasný, udržet náskok 45 vteřin z plavání až do konce cyklistické části. Po 20ti kilometrech však bylo zřejmé, že osmičlenná stíhací skupina složená vesměs z ruských závodnic by dvojici před koncem závodu stejně dojela a uprchlice zvolily taktiku odpočinku před závěrečným během. V běžecké části se Lucka do poloviny držela za vedoucí závodnicí Zausailovou (7.ME 2003) a v těsném závěsu za nimi běžely Ivanova, Anisimova (4.ME 2002) a Bramboeck. Ve druhém okruhu se závodní pole roztrhalo a svojí daň si vybralo i velké vedro. Lucka dokončila na skvělém třetím místě a potvrdila narůstající běžeckou formu.

V závodě mužů se po plavecké části na čele vytvořila asi desetičlenná skupina, kterou postupně dojely 2 balíky pronásledovatelů a do cíle cyklistické části přijelo společně okolo 30-ti závodníků včetně českého veterána Pavla Patáka. Z hlavního pole odjel pouze Francouz Amand, který ale 30ti vteřinový náskok na běhu nedokázal uhájit. Gaag předvedl skvělý běh a s přehledem vyhrál před dalších Kazachem Sapunovem a Rusem Ivanovem. Paták dokončil na slušném 20. místě.

Pro toho, kdo by si chtěl v příštím roce prodloužit triatlonovou sezónu, mohu závod jen doporučit.


Celkové pořadí ženy:
Zausailova (RUS) 2:01:10
Ivanova (RUS) 2:01:24
Zelenková (CZE) 2:01:36
Bramboeck (AUT) 2:02:07
Anisimova (RUS) 2:02:32

Celkové pořadí muži:
Gaag (KAZ) 1:51:38
Sapunov (KAZ) 1:51:57
Ivanov (RUS) 1:52:22
Jannis (GER) 1:52:29
Hiebl (AUT) 1:52:42

Hodnocení:
Přečteno 68x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně