Rusové ovládli Turecko, vidět byli ale i Češi

28.10.2003 -
Na závěr triatlonové sezóny jsem se vypravil společně s českou reprezentantkou Lucií Zelenkovou na tureckou riviéru do přímořského letoviska Alanya, která hostila ITU Point Race. Alanya je závod se specifickou tradicí. Závodí se ve středu a tak většina závodníků přijíždí na celý týden, aby si po jednom z posledních triatlonových závodů v Evropě užila tepla a tradiční turecké pohostinnosti.
Na závěr triatlonové sezóny jsem se vypravil společně s českou reprezentantkou Lucií Zelenkovou na tureckou riviéru do přímořského letoviska Alanya, která hostila ITU Point Race. Alanya je závod se specifickou tradicí. Závodí se ve středu a tak většina závodníků přijíždí na celý týden, aby si po jednom z posledních triatlonových závodů v Evropě užila tepla a tradiční turecké pohostinnosti.

Kromě drobných zádrhelů při prezentaci, týkajících se triatlonové licence a zařazení do kategorie, byl vlastní závod organizačně velmi dobře připravený a trať skvěle zabezpečena. Plaval se jeden okruh v moři téměř bez vln, kolo se jelo ve čtyřech okruzích s mírným převýšením po hlavní třídě letoviska a běh se skládal ze dvou okruhů centrem města s prudkým výběhem od moře.

V závodě žen nenechala Lucka nikoho na pochybách o svých plaveckých kvalitách a z vody vylezla první společně s Rakušankou Bramboeck a další ruskou závodnicí, která ovšem už v depu nestačila. Cíl byl jasný, udržet náskok 45 vteřin z plavání až do konce cyklistické části. Po 20ti kilometrech však bylo zřejmé, že osmičlenná stíhací skupina složená vesměs z ruských závodnic by dvojici před koncem závodu stejně dojela a uprchlice zvolily taktiku odpočinku před závěrečným během. V běžecké části se Lucka do poloviny držela za vedoucí závodnicí Zausailovou (7.ME 2003) a v těsném závěsu za nimi běžely Ivanova, Anisimova (4.ME 2002) a Bramboeck. Ve druhém okruhu se závodní pole roztrhalo a svojí daň si vybralo i velké vedro. Lucka dokončila na skvělém třetím místě a potvrdila narůstající běžeckou formu.

V závodě mužů se po plavecké části na čele vytvořila asi desetičlenná skupina, kterou postupně dojely 2 balíky pronásledovatelů a do cíle cyklistické části přijelo společně okolo 30-ti závodníků včetně českého veterána Pavla Patáka. Z hlavního pole odjel pouze Francouz Amand, který ale 30ti vteřinový náskok na běhu nedokázal uhájit. Gaag předvedl skvělý běh a s přehledem vyhrál před dalších Kazachem Sapunovem a Rusem Ivanovem. Paták dokončil na slušném 20. místě.

Pro toho, kdo by si chtěl v příštím roce prodloužit triatlonovou sezónu, mohu závod jen doporučit.


Celkové pořadí ženy:
Zausailova (RUS) 2:01:10
Ivanova (RUS) 2:01:24
Zelenková (CZE) 2:01:36
Bramboeck (AUT) 2:02:07
Anisimova (RUS) 2:02:32

Celkové pořadí muži:
Gaag (KAZ) 1:51:38
Sapunov (KAZ) 1:51:57
Ivanov (RUS) 1:52:22
Jannis (GER) 1:52:29
Hiebl (AUT) 1:52:42

Hodnocení:
Přečteno 94x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka