Odváží se Lance Armstrong pokořit Ironman Havaj?

18.09.2008 -
FEJETON
Tak nám zabili Ferdinanda ehmmm tedy, Lance Armstrong se nám vrací do světa cyklistického profipelotonu hlásaly novinové titulky minulý týden.
Zprvu to vypadalo jako pořádná novinářská kachna, ale o den později se ukázalo, že Lance Armstrong to myslí s návratem smrtelně vážně. Sice zbývá vyřešit řadu otázek, mezi tu největší patří zda se Lance objeví v barvách stáje Astany, kde působí jeho dlouholetý kouč Carmichael, ale zdá se že své rozhodnutí s návratem si jen tak nerozmyslí.

Osobně mě tato zpráva nepotěšila a důvod? Nepatřím do skupiny AntiArmstrongů, ale dlouho předlouho jsem koketoval s myšlenkou, že by se mohl pokusit o zdolání nejslavnějšího triatlonu na zeměkouli – Ironmana na Havaji.

Vedly mě k tomu následující indicie. Když Lance začínal se sportem, věnoval se velmi úspěšně triatlonu, jeho cyklistickou výkonnost ať již v kopcích nebo na časovkářském speciálu netřeba připomínat. A když ohlásil odchod z cyklistiky vedl si obstojně na maratónech v New Yorku a letos v Bostonu. Ve všech třech případech pokořil hranici tří hodin.

Skvěle to do sebe zapadá, jenže ouha. Lance se rozhodl jinak. Tak jak to nikdo nečekal :-) Nejspíš ho ponocování a skotačení s hollywoodskými celebritami začalo nudit...

Bezpochyby to je pro světovou cyklistiku, kterou neustále trápí dopingové aféry a s tím související odchody sponzorů, skvělá příležitost k zacelení ran. 

Naděje umírá poslední a třeba se však Armstronga na Havaji jednou dočkáme. Bezpochyby by to byla výborná reklama pro tento silně návykový a nejkrásnější sport.

ALOHA!!!  Lance Armstrong v plné parádě při časovce


Snad nejslavnější cyklitický dres  - U.S.Postal


Při tréninku na maratón v americkém Austinu


Světová triatlonová média si velmi všímají špičkového cyklisty z let 1992 až 2002 Francouze Laurenta Jalabert, který se dal na sklonku 40-let na Ironmana. Kdo ví, třeba se stane inspirací i pro Armstronga...

Hodnocení:
Přečteno 1405x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?