"Málem jsem nenašel kolo v depu" říká Radim Grebík po 7. místě na evropském poháru juniorů v Kitzbühelu

20.06.2018 -
Závodník Zlínského klubu Titan TRILIFE Radim Grebík má za sebou povedený start do sezony. Věkem stále dorostenec, se už prosazuje i mezi juniory. O víkendu na EPJ v Kitzbühelu skončil na 7.místě, jako nejlepší z Čechů. Více v rozhovoru

V Kitzbühelu jsi obsadil 7. místo v evropském poháru juniorů, jak se pro tebe závod vyvíjel?

Závod se konal ve dvou dnech, v sobotu byli na programu rozjížďky, kde ti nejlepší postoupili do nedělního finále. Sobotní závod mi vyšel dobře a postoupil jsem bez větších problému do finále. To se pro mě zpočátku vyvíjelo dost nadějně. Z vody se mi podařilo vylézt v první polovině startovního pole, no ale pak jsem se vytrestal v prvním depu, kde jsem ve zmatku přeběhl vlastní kolo ( hladal jsem ho na místě, kde jsem ho měl předchozí den). Tato chyba mě pak stála dost sil při dotahování prvního balíku, ale naštěstí se mi to ale povedlo :). Ani druhé depo nebylo ono. Tak jsem aspoň na běžecké části stahoval, co to šlo.

Vyhrál jsi ČP v Příbrami a dokonce jsi tam porazil všechny juniory, jaký tento závod hodnotíš?

Zatím jsem v Příbrami závodil pouze dvakrát, ale myslím, že se stane mou srdeční záležitostí. Parametry tratě jsou pro mne ideální. Jednak dvoukolové plavání, kdy si můžeme odfrknout, ale hlavně kopcovitá, bezháková cyklistika.

S týmem TITAN TRILIFE, jste vyhráli titul mistrů ČR ve štafetách v Příbrami, jak se ti líbí tato nová disciplína?

Určitě super věc. Atmosféra při štafetách bývá nezapomenutelná a hlavně se po jednom startu nebude jezdit domů. :)

Na jaké další závody se chystáš?

Za necelé tři týdny nás čeká kvalifikační závod ve Španělsku. Přes prázdniny zbytek závodů ČP. Ke konci léta bych se měl zúčastnit ME v Loutraki.

Kdo je tvůj trenér? Na čem v současné době v tréninku nejvíc pracujete?

Matěj Nekoranec. Makáme hlavně na plavání, kde ještě pořád zapracovávám novou techniku.

Jaké máš podmínky k tréninku?

Tady na Valašsku je to pecka! Kopce kam se podíváš. O něco horší je to s bazénem. Parťáci z oddílu už frnkli na sportovní gymply a na veřejnosti to žádná sláva není. Ale dá se.

Co děláš když nezávodíš, nebo netrénuješ?

Turistuju! Ale taky rád peču, vařím nebo třeba sleduju politiku. :)

Na co se nejvíc těšíš?

Moc se těším na nějaký další závod s partou úžasných lidiček. Třeba jako teď v Kitzbühelu!