Brynda si splnil sen. Je v reprezentaci!

26.06.2006 -
V Otrokovicích byla k vidění opravdu strhující podívaná. Vyjma Honzy Kovalovského, který se připravuje na Ironam v Curychu se sešla kompletní špička. Vabroušek jen potvrdil svoji formu a Lukáš Vrobel přes zdravotní indispozice předvedl taktéž kvalitní výkon pod devět hodin. V článku se dozvíte jak hodnotili své výkony ty nejlepší závodníci.
 Petr Vabroušek měl v cíli nesmírnou radost z vítězství. „Letos v JARu či Japonsku jsem zajel sportovně hodnotnější výkony, ale dnešního vítězství si vážím v této sezóně nejvíc, neboť jsem měl zde svoji rodinu,“ konstatoval. Petrovi závod nesmírně sedl. Skvěle zaplaval a podařilo se mu zajet všech 6 okruhů stejně s výslednou průměrnou rychlostí 38,5 km/hod. „Na běhu jsem opět rovnoměrným tempem kontroloval svůj náskok,“ dodal. Ostříleného železného muže na trati nepotkala sebemenší krize. „Celý závod jsem si držel konstantní tepovku, plus mínus tři tepy a to byl klíč k dnešnímu výkonu,“ komentoval svůj čas 8:45:50.

Co jiní nezvládnout za svoji celou kariéru Petr stihne za rok. „Letos mám naplánováno 12 Ironmanů. Z toho už šest mám za sebou. A závod od závodu je můj výkon lepší,“ poznamenal.

Lukáš Vrobel hodnotil své 2.místo rozpačitě. Loni ho trápily problémy s ramenem. Vše se začalo lepšit a půl roku neměl vážnější problémy. Avšak týden před Otrokovicemi se problémy vrátily. „Celý týden jsem strávil rehabilitací a bohužel to nepomohlo. Dnes jsem nastoupil jen proto, že jsem věděl, že i s tímto handicapem jsem na tom tak dobře, že se dá bojovat o nominaci, “dodal na vysvětlenou.  „Chtěl jsem Vabrouchovi ztížit cestu za vítězstvím, ale o tom šlo uvažovat pouze pokud bych podal stoprocentní výkon a k tomu bylo dnes daleko,“ komentoval své rezervy Lukáš.

Jeho příklad jen dokazuje, že lidské tělo jsou spojité nádoby. Paradoxně problémy s levým ramenem se kompenzují v pravé kyčlí. „ Pravá strana mi neuvěřitelně tuhne a bylo to cítit sotva jsem nasedl na kole,“ vysvětloval. Pouze první dva muži stlačili čas po 9 hodin a zdá se, že Lukášovi soustředění na Floridě velice prospělo a můžeme se těšit na jeho další skvělé výkony v letošní sezóně.

Tomáš Bednář letos přestoupil JPK Axis do Sencor teamu a v Otrokovicích potvrdil své plavecké kvality nerychlejším časem. Co se mu honilo hlavou, když ho ze zadu dojeli  Vabroušek s Vrobelem? „Musel jsem to s nimi udržet. Kdyby mi ujeli, tak to by byl konec. Riskl jsem  to a vyšlo to. Hold Petr a Lukáš to je jiná třída, ale dnes jsem maximálně spokojen,“ hodnotil svůj výkon v cíli.

Jaroslav Brynda zakončil svůj příběh “hapy endem.“ Na podzim odjel do Austrálie z vidinou uspět v nominačním závodě a probojovat se do reprezentace. Poté co se vrátil, zjistil, že závod je zrušen a nezbývalo mu něž se o nominaci poprat na Ironmanovi v Otrokovicích s nulovými zkušenosti s těmito distancemi. Jednu krizi si vybral při cyklistické části avšak brzy se z ní oklepal. Druhá přišla na 37 kilometru běhu. „Začal jsem mít problémy s tříslem a chytaly mě křeče do lýtka a do stehna. Ten konec byl hodně na morál,“ komentoval závěr běhu. Jarda si splnil cíl dostat se do nominace na ME a rád by se ještě letos vrátil do Austrálie, kde se v listopadu uskuteční MS v dlouhém triatlonu.

„Kluci byli dnes lepší a přálo jim štěstí,“ uznal Tomáš Petr. Na trati ho před koncem cyklistiky potkal defekt. „Možná kdybych neztratil těch pět drahocenných minut, mohl bych o bednu bojovat, ale to je kdyby a na to se v Ironmanu nehraje. Navíc v druhé půlce maratónu jsem se zasekl a musel jsem se z toho nějaký čas dostávat,“ řekl ke svému výkonu. Už před závodem avizoval, že na rovinaté nizozemské tratě, kde se uskuteční ME, nehodlá odcestovat. Přednost dává závodům s náročnějším profilem, kde má šanci na úspěch, a proto se za šest týdnu chystá do Francie na Embrunman.

Ironman nejsou jen skvělé výkony, ale i těžké krize, které závodníky na trati potkávají a nevyhýbají se ani těm nejlepším. Důkazem je toho Jarda Hýzl. V polovině  maratónu na občerstvovačce skoro o sobě nevěděl. Krizi způsobilo tropické počasí, které v sobotu panovalo. Pomalu ho už pořadatelé nakládali do auta a chtěli ho odvést k lékařskému ošetření. Avšak náhle se ozvalo hromové NEEEEEEEEE a Jarda se rozhodl pokračovat v maratónu. Kdyby jste viděli jeho stav na vlastní oči, těžko by jste si na něj vsadili, že závod dokončí. Opak byl pravdou a železná vůle Jardy Hýzla ho donesla na 9.pozici.


Jaroslav Brynda to dokázal. Splnil si sen dostat se do reprezentace...


Petr Vabroušek v objetí s manželkou a se synem 10 vteřin po proběhnutí cílem...

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Na rozžhaveném asfaltu v Otrokovicích kraloval Vabroušek
Počtvrté na Moraviamanu
Přečteno 763x

Komentáře

korekce Reagovat
Re: korekce Reagovat
Pepa Reagovat
Rameno Reagovat
Re: Rameno Reagovat
Rozpaky Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek