Vrátí se Petr Vabroušek na domácí železňácký trůn?

23.06.2017 -
Již zítra odstartuje vrcholná akce dlouhého triatlonu u nás - otrokovický Moraviaman na ironmanské distanci.Na startovní listině šestnáctého ročníku figurují čtyři stovky závodníků. Legendární Petr Vabroušek vloni přenechal několikaleté prvenství Honzovi Oppolzerovi a bude se chtít vrátit. Na startu nechybí plejáda skvělých tuzemských triatlonistů. Více v pozvánce na závod

Sobotní Moraviaman přinese souboj několika triatlonových hvězd poslední dekády! Nestárnoucí Petr Vabroušek opět vyzve mladé pušky i triatlonové matadory o titul mistra ČR v dlouhém triatlonu a bude se po loňském "výpadku" chtít opět vrátit na železňácký trůn. „Cítím se určitě lépe než vloni po dubnovém Marathon Des Sables. Z WMC jsem se sice taky dlouho vzpamatovával, ale to už bylo v lednu a teď se cítím dobře. V uplynulých třech víkendech jsem si střihnul tři přípravné půlky (Czechman, Keszthely a Račice) a ve všech jsem se cítil velice dobře. Na domácího Moraviamana a jeho perfektní atmosféru se jako vždy velmi těším. Ze svého stánku na Expu ji budu nasávat už po celé páteční odpoledne,“ říká Vabroušek.


Loňský vítěz Honza Oppolzer se letos koncentruje na havajskou kvalifikaci, a stejně jako bronzový muž z loňska Tomáš Martínek, který závodí v Německu, bude v Otrokovicích chybět.  

Mezi největší konkurenty Vabrouška bude patřit celá řada domácích borců, jako je Lukáš Slatinský, David Jílek, Tomáš Ekl, Jan Jakubíček nebo Lukáš Krpec. Černým koněm v boji o medailové posty by mohl být skvělý veslař a syn mnohonásobného ironmana Miroslav Vraštil, který v závěru loňské sezony předvedl na IM Mallorca excelentní maratonský běh hluboko pod 3 hodiny a doma se bude chtít předvést v nejlepším světle. Ve startovní listině figuruje také Honza Strangmuller, který bude chtít otestovat formu před letošním vrcholem na IM Hawaii, kde zajel v minulosti jeden z top českých výsledků. Medailové ambice má také Honza Wainer či Pepa Křivánek, manžel české dlouhotraťařské hvězdy Simony. Náš výčet papírových favoritů není samozřejmě kompletní a železňák v otrokovickém pekle jistě přinese mnohá překvapení.

I v ženském startovním poli nebude jistě nouze o dramatické souboje. Favoritky můžeme hledat mezi domácí Helenou Kotopulu, která trimfovala na Czechmanovi a poctivě se chystá na svou havajskou premiéru. Nechybí jihočeské matadorky Petra Krejčová a Jana Candrová. Můžeme se také těšit na železňácké představení čerstvě vdané Lucky Klimešové Šnebergerové.


Novinkou pro letošní rok je změna trasy. „Po třech letech se nám povedlo vyjednat novou běžeckou část Moraviaman triatlonu. Poběží se dva půlmaratony a v půlce se bude probíhat centrem závodu a to se stane předávájícím územím pro štafety,“ uvedl organizátor. Mezi štafetáři budou bojovat i Filip Ospalý a Honza Čelůstka. 

Kromě profesionálních triatlonistů se na startu hlavního závodu představí i řada „hobíků“ s nemalým počtem těch, které čeká premiéra na ironmanské distanci a souboje s vlastními limity, fyzickými i psychickými. Ze známých osobností budou závodit třeba členové divadelního souboru Cirk La Putyka. Závod bude mít i charitativní rozměr na podporu dárcovství kostní dřeně. „Každý závodník do pětatřiceti let může jít po dokončení na antidopingovou kontrolu jako vrcholoví sportovci, a po odběru krve může být zařazen do registru dárců kostní dřeně,“ uvedl ředitel závodu.


Záznam ze závodu bude možné sledovat ve čtvrtek 29. 6. v 17:10 na kanálu ČT Sport.

Podrobné informace o závodě na www.moraviaman.cz

článek vznikl ve spolupráci s Frantou Schovalem

Hodnocení:
Přečteno 1288x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.