Halfironman St.Croix

9.05.2006 -
Jeden z nejznámějších Halfironmanů se jel o víkendu v St.Croix. Vítězem se stal pravděpodobně nejlepší současný závodník na středních tratích, Australan Craig Alexander. Jako první se po 1,9km plavání objevil v depu Shane Reed, který měl mírný náskok na hlavní favority Alexandera, Browna, Rhodese a další. Dvě minuty ztrácel Reid, téměř šest pak xterrák Lebrun. Na kole si vedl skvěle Brown, který spolu s Belgičanem Jammaerem dokázal stlačit čas na 90km pod 2:23hod. Alexander zatím šetřil v závětří síly na závěrečný běh.
 Zajímavostí byl třetí nejrychlejší cyklistický čas bývalého cyklistického telekomáckého profíka Hundertmarcka, který však nedokončil. Dopředu se také posunul Lebrun, který zajel páté nejrychlejší kolo, Reid, závod pojal pravděpodobně jako přípravu a výsledkem byl až dvacátý čas.

 Na běhu pak šel vpřed nezadržitelně Alexander, který nejrychlejším během zvítězil před Brownem a Reedem. Třetím nejrychlejším během se na výborné osmé místo probojoval Lebrun, po plavání až padesátý. Reid dokončil na jedenáctém místě.
 V závodě žen plavala nejrychleji Zeiger, která dokázala ve vodě držet krok s nejlepšími muži.

Za ní si vedla dobře Carfrae, naopak Bentley ztrácela téměř pět minut. Na kole si vedla výborně Carfrae, která dokázala zajet čas o více než pět minut rychlejší, než její pronásledovatelky. Svůj výkon pak potvrdila i nejrychlejším během, který nepřekonala ani tak skvělá běžkyně jakou je Lisa Bentley. 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
DeuceMan Triathlon - festival triatlonu
Přečteno 386x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně