Stále se vyhrávat nedá

20.08.2012 -
Před týdnem v Německém Wiesenbadu finišoval Filip Ospalý na 6.místě. Závod se pyšnil titulem ME série Ironman 70.3. S odstupem času hodnotí svůj výkon.
V německém Wiesenbadu si obhajoval loňské stříbrné umístění. Jistě si pomýšlel na podobné umístění. Proč to tentokráte nevyšlo? Co se dělo na trati?
Bohužel do Wiesbadenu jsem nepřijel 100% připraven. A to ani fyzicky ani psychicky. Na trati se nedělo nic. Prostě tomu mému výkonu chyběla jiskra. Ale závod jsem chtěl absolvovat z důvodů těžkého profilu, který je také při závodě ve Vegas 9. září.

Stále se nedá vyhrávat, ale otázka se nabízí. Kde hledat příčinu?
Kde hledat příčinu, že se nedá vyhrávat stále? To se prostě nedá!!!)  Příčina je v hledání. Letos jsem si našel ideální skladbu tréninků a závodů na první polovinu sezóny. Tu druhou polovinu budu muset na příští rok ještě upravit, resp. přípravu na tu druhou polovinu. Ale stačil jeden závod, abych věděl, kde byla chyba. Ale i přes 6.místo je má sezóna  vynikající!

Mohl bys okomentovat a ohodnotit svůj výkon v jednotlivých disciplínách?

Plavání v 23 stupňů teplém pískovém jezeře bylo v pohodě - ve vedoucí  skupině - přechodem na střední tratě přestalo být plavání pro mě alfou a  omegou a nyní jsem vždy po plavání vepředu. Cyklistická část je v okolí  Wiesbadenu jedna z nejtěžších mezi závody série Ironman 70.3. Letos  nejrychlejší čas 2:25:12! Já jsem bohužel ztratil kontakt na vedoucí  tříčlennou skupinu hned v úvodu a až do 30.km jsem držel odstup 30", ale  bez možnosti tuto ztrátu smazat. V druhé, těžší půlce tratě má ztráta  začala narůstat a propadl jsem se až na 7.místo. V té době jsem se snažil  jet tak, abych aspoň do běžecké části ušetřil nějaké síly. Ztráta 2:40 v  druhém depu na vedoucí pětičlennou skupinu mě trochu povzbudila, protože  jsem doufal, že tam někdo přecenil své síly a na běhu mu dojde. Na běhu jsem proto začal volněji, než jsem zvyklý, s tím, že se pokusím konec vystupňovat. Bohužel pro mě vepředu nikdo moc neodpadal, tak jsem ke konci  nic nestupňoval a běžeckou část dokončil na tréninkových tepech za 1:14:23  Samozřejmě, že mě až 6.místo mrzí, ale o to větší chuť mám nyní do těžkých  tréninků.

Překvapil tě svým výkonem Michael Raelert?

Očekával jsem jeho běžecký koncert (8 týdnů jen trénoval a nezávodil) -  1:11:16 na trati, kde jsem já držel traťový rekord o skoro dvě minuty horší, klobouk dolů. Je vidět, že je na mistrovství světa v Las Vegas a Koně skvěle připraven a 9.9. ve Vegas je největším favoritem.

Máš již jasno o své premiéře na ironmanských tratích? Pro jakou lokalitu ses rozhodl?
Organizátoři závodů začínají lovit hvězdy pro své závody až po závodě v Koně. Takže já musím počkat, až je uloví a pak zjistí kolik jim zbylo peněz na drobné rybky jako jsem já...

Hodnocení:
Přečteno 608x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek