Raelert vysekl Ospalému poklonu

23.05.2012 -
Filip Ospalý dál vládne triatlonu série IM70.3 v rakouském St.Pöltenu. Zní to až neuvěřitelně, ale po třetí ovládl tento závod. Požádali jsem jej po závodě o rozhovor a Filip naší žádosti vyhověl.


Filipe, jak se nyní cítíš po závodě? Bolí tě nohy, jsi unavený?
Teď je úterý večer a po dvou dnech sladkého nicnedělání se už cítím fajn. Nic mě nebolí, únavu jsem nechal v Rakousku, domů jsem si ji nevozil:-)

Jak se liší únava po středním triatlonu oproti olympijským distancím?
Únava se neliší od délky závodu, ale od úspěchu či neúspěchu a od toho kolik sil ten závod člověka stál. Ano bezprostředně po závodě byla celková únava velká. Ale díky euforii z vítězství vyprchala během ceremonií po závodě (dopingovka, vyhlášení, tiskovka).

Kdo ti podal českou vlajku v cílovém prostoru?
Můj otec stál pár metrů před cílem. Rád jsem si ji vzal, aby na cílových fotkách bylo vidět, odkud jsem. I letos se v jednom článku před závodem objevilo, že jsem z Maďarska a dokonce i anglický speaker mě označil za Maďara, když jsem přebíhal při závodě mezi jezery. Taky jsem mu to po závodě vytmavil:-) Slíbil, že už se to v mém případě nikdy opakovat nebude:-)

Jaké věty sis vyměnil po závodě s Andreasem Raelertem? Smekl ti poklonu?
Oboustranně jsme si složili poklony za předvedené výkony během závodu.

Dostalo se ti od ostatních soupeřů uznání? Překvapil jsi je svým výkonem?
Bylo na nich vidět, že ví, že boj o vítězství se bude odehrávat mezi mnou a Andreasem. Takže se asi žádné překvapení nekonalo:-)

Na běhu si zažil krizi. Vyhodnotil sis, proč se tomu tak stalo a jak si s ní na trati bojoval?
Jelikož jsem nečekaně již z druhého depa vyběhl s náskokem na největšího soupeře - Andrease Realerta a hned od úvodních metrů se mu vzdaloval, běžel jsem rychleji, než jsem měl v plánu. Po 5ti kilometrech, kdy jsem doběhl vedoucího Viennota a náskok na Andrease se ustálil na 35 sekundách
jsem své tempo ustálil na 3:25-30. Po průběhu 12.km však už toto tempo ve vedru, které v neděli v St.Poltenu panovalo bylo moc a musel jsem o cca 10sek/1km zvolnit. Když už šlo do tuhého (na 18.km náskok na Andrease jen 12sekund), tak jsem opět zrychlil a v cíli měl zase 39sekund.

 Jak jsi spokojen se svým výkonem ve všech disciplínách?
Maximálně. Plavání jsem věděl, že s Vasilievem nevyplavu, tak jsem si plaval své tempo a vylezl jen 16sekund za ním. Kolo bylo opravdu nádherná vyjížďka po Dolním Rakousku. Jelikož už trasu znám, věděl jsem kdy mě kde co čeká a pole toho jel buď rychle nebo odpočíval. To že někdo mimo hlavních favoritů ke konci ujede, aby měl náskok na běh jsem očekával, takže minutová ztráta po kole na prvního byla přijatelná. Běh i s krizí za 1:11:33 super - až bude pod mrakem a chladněji tak to stlačím k 1:10:-))

Kolik gratulací jsi měl po závodě na mobilu? Jaká sms tě nejvíce rozesmála?
Hodně, ještě víc na mailu a na facebooku. A úsměv jsem měl na tváři po každé z nich...tak část jedné z mnoha: "...zase jeden šikovný člověk z východu vypálil rybník borcům ze západu...":-)

Jaký je tvůj další start?
17.června ale ještě nevím kde a na jaké trati:-) Od 17.června do 8.července pojedu dva až tři závody, ale stále čekám na vyjádření organizátorů jednotlivých závodů kde a jak moc mě chtějí na startu svého závodu. V úvahu připadají závody francouzské ligy, závody Ironman 70.3 nebo Ironman 5150 či Citytriathlon v Heilbronnu.

Uvidíme tě letos na domácích závodech?
Samozřejmě nebudu chybět v Brně na EKOLSPUPERPRESTIGE 15. září, které se jede letos jako MČR a kde budu bojovat o svůj desátý titul mistra ČR v olympijském triatlonu. O dalším mých startech na území ČR ještě nemám jasno.Hodnocení:
Přečteno 900x

Komentáře

Disk Reagovat
Re: Reagovat
Re: Re: Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.